Се сакам себеси поради...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Avril.09, 23 мај 2011.

 1. Lorenn.

  Lorenn. Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Па се сакам себеси заради тоа што сум ладнокрвна(мразам да плачам и кенкам:!:), заради трпеливоста и смиреноста (не избувнувам лесно:lol:), човечноста и разбирањето(секогаш спремна да помогнам(highfive)),дирекноста(не дозволувам да ме газат:punch:), заради ведриот дух и оптимизмот(во секое време насмеана и шеговита:rofl:)...и ред други работи.И повторно да можам да бирам повторно би се одбрала себе си:makeup:
   
 2. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.589
  Се сакам себеси поради цврстината на карактерот, иако болат моментите кои толку го зацврснале. Поради детскиот дух и постојаната позитина енергија и покрај сите глупости кои животот ни ги приредува.
  Поради искреноста, директноста (иако може на некој тоа му смета :) ) и истрајноста.
  Ете тоа, така накратко :)
   
  На alexa_dimoska и Love...music им се допаѓа ова.
 3. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  12.270
  Поради истрајноста и снагата да го издржам невозможното и кога се распаѓам на милион парчиња.
  Поради тоа што ги согледувам грешките и се трудам да ги совладам наместо да очајувам.
  Поради тоа што се помирив да го прифатам тоа што не можам да го променам.
   
 4. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Се сакам себе си зашто сум многу лабава личност.
  Се сакам себе си зашто немам срам, можам се да направам додека повеќето мои другарки незнаат како да се справат со тоа.
  Се сакам себе си зашто многу добро можам да сокриам чуства.
  Се сакам себе си зашто можам многу добро да лажам.
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 5. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  1.158
  Пол:
  Женски
  Затоа што нема слична на мене !

  Се разликувам во се од другите девојки и тоа ме прави навистина горда.
  Весела , самобендисана, снаодлива , за тоа што на 21 година се грижам сама за себе и за керками и не чекам ништо од никој ;)
  Ах и физички сум супер :D целосно се сакам!
   
 6. honest girl

  honest girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.653
  Пол:
  Женски
  because im honest, loyal, uniqe and open minded ;)
   
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.042
  Допаѓања:
  34.436
  Пол:
  Женски
  Се сакам себеси поради претчуството што го имам и тоа многу често се случува кога кажам нешто дека ќе биде така и навистина е, се сакам себеси поради способноста да ги читам луѓето и одма можам да препознаам кој какви намери има и каков е доволно е само еднаш да го видам, се сакам себеси поради што сум верен пријател и верна на мојот дечко и дека никој не би изневерила и забила нож во грб.
   
  На alexa_dimoska и EminemsGirl им се допаѓа ова.
 8. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Се сакам поради:
  1. Директноста
  2. Немањето влакна на јазик
  3. Храброста
  4. Искреноста
  5. Верноста
  6. Интелигенцијата
  7. Скромноста
  8. Умешноста да сакам
  9. Успешно исполнетиот сон
   
  На Someonespecial и КикиМаус им се допаѓа ова.
 9. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Се сакам себе си поради:
  *тоа што сум способна да стојам гордо позади секоја моја одлука и став
  *тоа што сум храбра за превземање на нови предизвици
  *тоа што знам да ценам тоа што го имам покрај мене
  *тоа што ме служи добра интуиција ..
  *тоа што имам долги извиткани трепки
  *тоа што имам убава фигура на тело( барем така јас мислам хД )
   
  На Βικτωρία и Love...music им се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.469
  Допаѓања:
  131.114
  Пол:
  Женски
  Премногу сум добра :)

  Дури и лошо е некогаш...
   
  На Vitaly, Βικτωρία, Love...music и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.236
  Пол:
  Машки
  Чекaјте и јaс дa се пoфaлaм, бе! :!:
  Шaлa нa стрaнa...:lol:

  Пa се сaкaм себеси пoрaди тoa штo имaм рaзбирaње зa другите.
  Се сaкaм себеси штo сaкaм дa пoмaгaм кoлку штo мoжaм.
  Се сaкaм себеси пoрaди искренoстa.
  Се сaкaм себеси пoрaди тoa штo сaкaм дa се шегувaм.
  Се сaкaм себеси пoрaди скрoмнoстa.

  Ае, дoстa е. Ептен се испoфaлив. (hollest)
   
  На Someonespecial, Dust и biGirl им се допаѓа ова.
 12. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Poradi toa sto sum svoja,poradii toa sto ne igram kako sto mi svirat si imam svoe mislenje i sekogas se drzam do nego,sto sekogas sum iskrena,sto sum humana licnost sekogas spremna da pomogne,sto sum mn hrabra i nezavisna,ambiciozna
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.532
  Допаѓања:
  97.587
  Пол:
  Женски
  Својата чиста, наивна душа и срце со детски трепет кое верува во чуда, вистинска љубов, Божја воља па чак и Дедо Мраз :D
   
  На Monalisa0, mila7, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Поради упорноста, храброста, искреноста, трудољубивоста, задникот :P, усните, заразната насмевка и начинот на хумор :D
   
 15. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  Имам став,имам свое ја
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Angie24

  Angie24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Се сакам зошто сум праведна,горда,своја,добронамерна,со чисто срце.Сакам да помагам,поради тоа најмногу се сакам.Има уште работи али ајде..:)
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amona

  Amona Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2017
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Поради тоа што немам влакна на јазикот... кажувам што мислам без пардон и кај што треба и кај што не треба :P:lol: и кога грешам се извинувам.
   
  На La.loca и Indiegurl им се допаѓа ова.
 18. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.236
  Пол:
  Машки
  Искреноста, храброста, физичкиот изглед, филозофијата на животот, мајндсетот
   
 19. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  18.772
  Пол:
  Женски
  Зошто сум упорна. И не се откажувам додека не успеам.
   
  На alexa_dimoska и Βικτωρία им се допаѓа ова.
 20. Medicine25

  Medicine25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Женски
  Поради се :inlove: