1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се сеќавате ли на песнава?

Дискусија во 'Музика' започната од kankus, 4 јули 2011.

 1. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  869
  барав ваква тема ама не најдов ако е дупликат ....клуч :lol:
  епа вака......тука ке постираме песни што мирисаат на нафталин т.е нешто што е старо а доброа заборавено .......еве јас прва ке почнам :$
  http://www.youtube.com/watch?v=LqWenJrK ... re=related
   
  На Crna Dama, Ruby.rose, snow.flake и 11 други им се допаѓа ова.
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.111
  Допаѓања:
  13.949
  Пол:
  Женски
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.085
  Допаѓања:
  22.282
  Пол:
  Женски
  На SexyGirl2, snow.flake, Angel4eeee и 6 други им се допаѓа ова.
 4. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  Ви текнува ли на песнава?

  ох ох се сетив на сите песни (постирани), и се сетив на периодите кои и истите ги одбележаа...
  а јас пак барам една песна (коа веке сум тука, да не ја барам другана тема овде ке си прашам), во неа нешо се спомнуваше „абе дај ми го перничето“...стара, наша песна, ако се сети некој нека ја постира :)
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  761
  На Crna Dama, snow.flake, wolf4e и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.111
  Допаѓања:
  13.949
  Пол:
  Женски
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.085
  Допаѓања:
  22.282
  Пол:
  Женски
  На SM12, snow.flake, Elennaa и 3 други им се допаѓа ова.
 8. LegallyBlonde

  LegallyBlonde Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.085
  Допаѓања:
  22.282
  Пол:
  Женски
  На snow.flake, Angel4eeee, MotherMonsterI и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.111
  Допаѓања:
  13.949
  Пол:
  Женски
 11. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  986
 12. LegallyBlonde

  LegallyBlonde Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.111
  Допаѓања:
  13.949
  Пол:
  Женски
  Ви текнува ли на песнава?

  Зашто нема више вакви песни, има само со рецитирање? :^)
  Признавам, му ги знам на памет повеќето песни на Слаткар, ама кога нема што да слушаш..
   
 14. kate0910rina

  kate0910rina Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Ви текнува ли на песнава?

  :rofl: :D na ovaa pesna kako deca kolku sme igrale t.e skokale, se filmavme....a pa kako samo ja peevme.....hahahahahahah nieden zbor nemave ispeano pravilno :))))

  http://www.youtube.com/watch?v=ymNFyxvIdaM
   
  На BabyStyle му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.111
  Допаѓања:
  13.949
  Пол:
  Женски
  На BabyStyle и lolyta777 им се допаѓа ова.
 16. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  1.186
  На SexyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.883
  Допаѓања:
  3.879
  Пол:
  Женски
  Ви текнува ли на песнава?

  lelele ги има еден куп Макарена , aserehe od Las Ketchup, Coco Jumbo, Barbie girl


  http://www.youtube.com/watch?v=sN62PAKoBfE
  http://www.youtube.com/watch?v=cOrc37wN ... re=related

  Од македонските Врчак - Пред да заспијам, Арчи- Да пукнеш леле што ми направи

  http://www.youtube.com/watch?v=66qVEw-E ... re=related

  http://www.youtube.com/results?search_q ... &oq=archi+

  од детските Еј Стефче Стефче, МИрче ѕверче тенисерче, Кога се лути тато, Си бил еден крал. Очи зелени како планини, Ринги ринги рингишпил, Како и јас да пораснам
   
  На Strong.44 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
 19. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Ви текнува ли на песнава?

  Песнава колку само ме потсеќа на рано детство. :wasntme:

  http://www.youtube.com/watch?v=8YylJeCVe1c
  Слушнете ја, сигурно ја знаете.

  И оваа ми е тотална утка, знам. Ама едно време се умислував дека сум јако рапериште. Идиотка :tmi:

  http://www.youtube.com/watch?v=Gn7-LXzxFDY

  + Во полн ефект - Тони Зен.

  Yeah Man!
   
  На sofiiija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.383