1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се се смени..

Дискусија во 'Канта' започната од sanisani, 6 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sanisani

  sanisani Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Значи вака..Имав 3 најверни другарки..се си кажувавме,си разговаравме,пеевме заедно,се смеевмее и се беше многу убаво..но бидејки во одделението каде што учиме јас бев скарана со моника и сеуште сум..и они беа со неа скарани како што јас бев со нејзините другарки..најнормално беше тоа бидејки ако се скарам со неа автомаски ми се скаруваат и нејзините другарки исто така беше и со мене и моите другарки и ние и бевме скарани на сите нив (другарките на моника и она со нив) но..по неколку месеци при крајот на 2010 декември,една од моите 3 најверни другарки сакаше да се смири со моника и нејзините другарки..и се смири..зборат се гушкаат,се дружат како најдобри другарки а мене она ме заборави и више со неа не бев најј верна другарка..исто така сакаа да се смират со моника и другите две другарки и се смирија и се дружат со неа и со нејзините другарки..а мене не ме фермаат,ме заборавија..јас знам дека не смеам да им забранувам да се дружат со моника..но најискрено ми падна ептен жал и тешко кога видов дека више ме оговараат..не ми зборат и јас сум како отфрлена..не викам дека во класот сме само јас моника,нејзините другарки и моите поранешни 3 најверни другарки има уште 5-6 девојчинја со кои сега се дружам..се дружам и со машките..но сепак многу ми е тешко што сега они едноставно од најверни другарки ми станаа неподнесливи,и не другарки туку само соученички...истотака они многу се сменија..не се оние девојчиња што ги знам..воспитани,прибрани..добри..сега се многу препотентни,се шминкаат,бркаат дечковци мислат само на муванје..а јас не го сакам тоа..не ги сакам таквите другарки..но сепак би сакала само да зборувам со нив но они ме користат само за тестови и испрашуванја..ве молам кажете ми како да постапам..:((
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Како да не речам аман?! ПА малку ли теми има низ форумов за другарство? Клуч, готово... Секоја наредна за другарство ќе оди во канта од мене.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.