1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се случува да не може да сврши при орално задоволување

Дискусија во 'Секс' започната од srcence04, 9 мај 2013.

 1. srcence04

  srcence04 Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Драги дами, ве молам за ваша помош, за ваше мислење. Со дечко ми скоро да немаме никаков секусален однос. Како прво се случува да не може да сврши при орално задоволување ( не секогаш ) . Второ никако не може да влезе неговиот пенис во мене. Понекогаш чувствувам вина дека јас не можам да го задоволам како што треба. Ве молам кажете ми што правам. Благодарам однапред. :(
   
 2. decko31

  decko31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  мислам дека проблемот е кај дечкоти највероватно при самиот однос несе возбодува доволно едноставно несе опушта како шо треба сепак моје мислејнње е дека дечкото има проблем на психичка база и затоа понекогаш свршува понекогаш не можи ни вопшто да сврши додуша мислам и дека вопшто немусе дига како и дае не во тебе проблемот ете како шо и самата пиша се трудиш значи и орално даго задоволиш и и пак ништо и пиши малку по опширно дали кога пробувате вагинален однос да имате е во потполна ерекција дали ти предходно си имала со друг однос и како бил односот со другиот партнер
   
 3. srcence04

  srcence04 Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Имав однос со бившиот дечко пред 1 година и се беше во ред.
   
 4. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  И јас викам дека се е на психичка база!!!!!! али ке биде во ред
   
 5. Sardinija21

  Sardinija21 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  93
  А, можно е и да не го привлекуваат девојки т.е можно е да е прикриен хомосексуалец. Немора да значи дека ако немал секс со машко дека не е хомосексуалец, бидејќи можеби немал храброст да го направи тоа од страв дека ќе биде осуден од околината. Но о исто време овие знаци што ги наведе упатуваат токму на тоа, посебно фактот дека неможе ниту да влезе во тебе т.е колку што разбрав не му се ни дига. Мој совет ти е да не го мачиш ниту него ниту себе, нај паметно е секој на своја страна. Според мене глупаво е да бидеш нечија маска.
   
 6. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  srcence04 разговарај со дечко ти,да не има некој сериозен проблем, без разлика дали здравствен или психички. Ако не е ништо од тоа, тогаш прашај го што е тоа што би го возбудило него и слично. Мислам дека со еден добар искрен разговор, ќе се реши проблемот. :)
   
 7. srcence04

  srcence04 Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Фала многу за советите, ќе пробам да разговарам па што биде нека биде... Се надевам дека ќе се реши проблемот. Поздрав :)
   
  На mili4ka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  srcence04 разговараше ли со дечко ти? Се реши ли проблемот? :)