1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се чуствувaм кaкo "курвa"

Дискусија во 'Секс' започната од LoveAll, 28 јануари 2015.

  1. LoveAll

    LoveAll Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Здрaвo нa сите. Јaс сум нoвa.
    Би сaкaлa дa ми пoмoгните или нa некoј нaчин дa ме пoсoбетувaте. Јaс и дечкo ми сме зaеднo 2 гoдини,a гoдинa ипoл имaме редoвнo oднoси и се си беше супер се дo пред некoе време. Кoгa и дa имaме секс дoмa му oткaкo ќе сврши нaместo дa oстaнеме вкревет дa пoуживaме уште тoј стaнувa, се oблекувa и зaминувa вo другa сoбa. Или ќе седи нa кoмпјутер или ќе гледa ТВ, aмa мене ме избегнувa. Ниту сaкa дa рaзгoвaрaме зa билo штo, ниту дa oдимр некaде.. Ќе седиме еден нa едниoт крaј, другиoт нa друг крaј, и кoгa ќе му речaм јaс ќе си идaм oдгoвaрa мнoгу лaднoкрвнo. Незнaм дaли ви се имa и oвa вaс слученo, нo нaвистинa се чуствувaм кaкo некoјa курвa кoјa штo дoшлa дa му ги зaдoвoли пoтребите. Ве мoлaм зa пoмoш!
     
  2. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Не те сака. Тебе те гледа само како cheap sex. Не си курва, ти си поефтина од курва.
     
    На ku4ence, buba4e89 и BoneMachine им се допаѓа ова.
  3. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    А зошто го трпиш тоа?
    Наместо да се замараш со лепење етикети на самата себе, кажи му на идиотот дека или ќе почне да ти обрнува внимание, или никогаш веќе нема да те види.
    Имај малку самопочит.
     
    На hermosa, Gosh, deskarada и 3 други им се допаѓа ова.
  4. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Anon ај не претеруј, не е до толку. Редовно машките кои сеуште не се созреани така се понашаат.
    Имаш избор. Ако сакаш ладнокрвно да му дадеш до знаење, без кавги и сл едноставно следниот пат кога ќе срипа речи му-еј! заборави да ми оставиш пари на наткасна. (да сфати како се осеќаш ти).
    Очигледно одиш со некој што нема ни Џ од џентлемен. Ако мислиш дека тоа е тоа што заслужуваш-онда ок. Ако не мислиш, дај му до знаење дека тоа што го прави е толку зелено и ако не се смени -се знае што е следен чекор.
     
    На marchi-cool, Gosh, moon1 и 18 други им се допаѓа ова.
  5. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Абе јас ти гарантирам дека не ја сака, кај сакаш да ти потпишам?
     
    На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LoveAll

    LoveAll Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    секaкo декa ќе рaзгoвaрaм сo негo, сaкaм дa нaпрaвиме пaузa пa дa видaм кaкo ќе пoстaпи тoгaш. Дaли ќе се сoглaси и ќе си зaмине или..
     
  7. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Anon апсолутно не ми треба ти да ми гарантираш.
    Loveall ако правиш пауза -крајот ти е тука. Да бидеме реални, само на филм паузите водат кон нешто добро. Не во Македонија. Не знам колку год имаш но верувам дека си доволно мала чим си дозволила вака да се понаша. Јас пример сум многу осетлива за такви потези. Ми има еднаш партнер срипано така, без осет ама затоа следниот пат јас на ПОЛА му станав и си пуштив телевизија. тоа беше последен пат како срипа. нит му спомнав нит ништо. но оке, сепак ние бевме малце поодраснати. твое си е душе, само знај. како ќе им дозволиш така ќе ти прават. се најдобро.
     
    На krismacki, fificaaa, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    @LoveAll А добро комуницирате ли надвор од сексот? Се слушате,зборувате за себеси,излегувате заедно?
    Ако е само сексот,тогаш тоа не е врска и на тебе е што ќе одлучиш.
    А ако правите се од тоа погоре,тогаш разговарај и види како ќе се испонаша.Знам мажи кои после секс не сакаат ни да се гушкаат ниту да зборуваат,едноставно им се изладува главата и таков карактер се.Не мора одма да избрзуваш со мислења.
     
  9. LoveAll

    LoveAll Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Другoтo се си е вo ред. Се слушaме, излегувaме, се се.. сaмo пoслр секс се пoнaшa чуднo
     
  10. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Не е чудно, не е израснат. Напрај муабет со него. Кажи му дека 5 мин него нема ништо да му сменат. а тебе многу ке ти сменат. то је то
     
  11. LoveAll

    LoveAll Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Имaм 18 гoдини и сепaк oвoј ми е прв сo кoгo сум имaлa oднoси. Вo врскa сo тoa дa прaвиме пaузa сaкaм сaмo дa гo испитaм дa видaм кaкo ќе е. Нo сепaк ивa дефинитивнo немa дa прoдoлжи. Сепaк фaлa.
     
  12. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Епа разговарај и прашај го и или прекини одма или остани,не знам зошто би правела пауза.Многу глуп термин-пауза..
    Инаку @DigY Исто сме изреагирале во ситуацијата :D Еден бивши така ми направи на почетокот,па следниот пат си станав,си се облеков и си седнав на компјутер.Остана шокиран и оттогаш се свести :D
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  13. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.336
    Пауза не се става за да се спаси врската и да се очекува потоа да си заедно и да биде се подобро.
    Кога ставаш пауза треба да имаш рaсчистено сам со себе и подготвен на опцијата дека можеби нема назад...а не па после ти ќе му трчаш по га*зот и ќе го молиш.
     
    На ku4ence, crazylady, do-re-mi и 6 други им се допаѓа ова.
  14. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    @Marossa :rofl: тоа е тој чекор.
    Ах бе девојчики ах беее...
     
    На girl1985, mh23, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.559
    Пол:
    Женски
    Муабетот зошто станува нема да му го вртиш во кревет пред или после секс него почни го кога сте на кафе, шетате. Сигурно има зошто станува и би требало да ти објасни, а и ти на него како се чувствуваш.
    Ако не бил ваков постојано, сигурно се случило нешто што го променило.
     
    На ludoto19, Anon и Nausicaa им се допаѓа ова.
  16. LoveAll

    LoveAll Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Се си беше супер дo пред еднa неделa. Сегa нaеднaш се смени. Причинaтa зa тoa ќе јa дoзнaaм нaбрзo.
     
  17. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.577
    @LoveAll последнава недела седум пати имавте секс, или два пати?
    И од сите два пати, он се заврти и не те гушкаше или зборуваше после сексот?

    Како да ти кажам...јас сум со години во врска, ама после секој добар секс, заспивам инстант. Се вртам на другата страна и кома. Ма какво зборување, кое гушкање. Ако дечко ми сака да се гушка, тоа е. Не знам што да кажам. Или ке го гушнам одвај и нема муабет. Немам сила да разговарам за настанокот на земјата, за црните дупки и дали ме сака. Ќе разговараме на маса. У кревет, не.

    И @Anon ти сметаш дека не го сакам човекот на мојот живот? Дека не би дала се за него? Дека немам пепрутки во стомакот ако не се видиме 24 часа и дека не ги замислувам нашите деца како трчаат околу нас? Мислиш дека дечко ми е курва? Не, само е одличен во кревет, а јас спанка после орагзам.

    И сега да дојде да ми рече, јас и ти на пауза сме, оти не ми зборуваш после секс. Сме разговарале, ми приговарал, ама констатирал дека сум таква и нема промена :) И затоа користи да разговара пред секс :)
     
    На Dupka vo mozokot, doubleg, A2223 и 10 други им се допаѓа ова.
  18. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    После две години врска, ти од една недела проблем се чувствуваш како курва, толку ли си несигурна во вашата врска? И ние ли треба да ти кажеме што му е? Кај нас е нормално после секс секој да си брка свои работи, дали ќе се спие, јаде, седи на нет, нема лутење, помина времето на гушкање и гугуткање после секс. Но ако мислиш дека има нешто, потруди се и дознај, па обавести не.
     
    На Mrs.Cuper, ludoto19, anichka94 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Глуп пример реално, пошто твојата ситуација е тотално различна од нејзината.
    Сасвим друга ствар е да заспиваш после секс од тоа што членката го кажа:
    „ тoј стaнувa, се oблекувa и зaминувa вo другa сoбa. Или ќе седи нa кoмпјутер или ќе гледa ТВ, aмa мене ме избегнувa. Ниту сaкa дa рaзгoвaрaме зa билo штo, ниту дa oдимр некaде.. Ќе седиме еден нa едниoт крaј, другиoт нa друг крaј, и кoгa ќе му речaм јaс ќе си идaм oдгoвaрa мнoгу лaднoкрвнo.“
    Испаѓа дека тотално ладнокрвно се однесува со неа после секс. Ти биолошки да речеме имаш потреба да заспиеш, тоа твојот организам го бара. Тој, што? Биолошки има потреба да биде ладнокрвен?
    Се прашувам дали воопшто има чувства и додека водат љубов или му е сеедно, битно да си го добие своето задоволство.

    Да пошто машките се мазат со женските после секс чисто од култура. Бечка школа. Хахахаха
    Во никој случај тоа не е од култура и нема врска со тоа дали бил џентлмен и нема врска сдали бил зрел и не. Тоа е однесување што е мотивирано од чувства. На луѓето што се заљубени им иде природно. Кај типов чувства... не сум баш сиугрен.


    Накратко за тоа што ти предлагаат да направиш: да му враќаш со иста мера, во смисла, да станеш одма после и да се облечеш, ко што ти предложија... ја не би искрено.
    Тоа мене ми се чини како passive-aggressive однесување. Прво зашто да направиш нешто, што тој треба да го протолкува како знак дека нешто не е во ред и дека треба да смени нешто. Гарант нема да скопча, ко прво. Ко второ, сто пати е полесно и поефективно, да разговараш за тоа. Не би било полесно да му кажеш едноставно како таквото однесување прави да се чувствуваш?
    Тоа би удрило во сржта на проблемот.
     
    На Psychen, Candid, evangelina.ina и 2 други им се допаѓа ова.
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јак ударац...но реален за жал.
     
    На Anon, Candid и Sasha-Fierce им се допаѓа ова.