1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сиара (Ciara)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од CIA, 29 септември 2011.

 1. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Гледам немаше тема за оваа пеачка па затоа отворив...Ја слушате ли?Кои нејзини песни ви се допаѓаат?Ви пее ли убаво?

  Јас и слушам некои песни, и ми се допаѓа тоа што во некои спотови има машки стил :)
  Немам слушнато неко видео во живо како пее па неможам да коментирам.Инаку ми е ептен згодна скоро се би дала да имам такво тело со такви мускули :D

  Омилени песни од неа ми се (уствари само овие и ги слушам иако и знам и некои други) :

  http://www.youtube.com/watch?v=Lp6W4aK1 ... ure=relmfu


  Многу сакам да научам да ја играм оваа песна како неа...посебно како мрда со газот таму некаде при крајот од видеово...животна желба ми е така да научам да мрдам со газот :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=_HKH7Emy ... ure=relmfu


  http://www.youtube.com/watch?v=a39v6sGn ... re=related
  Ciara Princess Harris (born October 25, 1985), known mononymously as Ciara, is an American singer-songwriter, dancer, actress and fashion model. Born in Austin, Texas, she travelled around the world during her childhood, only to land in Atlanta, Georgia where she met music producer, Jazze Pha. With his help, she was signed to LaFace Records, and has gone on to become a successful artist, having sold more than seven million albums worldwide and had numerous top ten hits.
  In 2004 Ciara released her debut album Goodies which spawned the number one hits "Goodies" and "1, 2 Step", selling over five million copies worldwide and certified triple platinum in the United States. The album earned her four nominations at the 2004 Grammy Awards. In 2006, she released her second album, Ciara: The Evolution which debuted at number one on the Billboard 200 and included the hits "Get Up" and "Promise". Her third album Fantasy Ride released in May 2009, included the worldwide top ten hit single "Love Sex Magic" with Justin Timberlake which earned her a nomination at the 52nd Grammy Awards for "Best Pop Collaboration with Vocals". Since making her musical debut in 2004, Ciara has attained five Billboard Hot 100 top ten singles including a number one. Prior to the release of her third album, Ciara has sold over seven million albums worldwide,[2] and as of June 2010, she has sold more than 4.3 million albums and 6.9 million digital tracks in the United States alone.[3]
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  ја слушав порано многу често,сега некако не ми се свиѓа со новиве песни што знам :worried:
  ми се свиѓа и нејзиниот стил,нај нај песни ми се Like A Boy,Get Up,Goodies,и други исто има добри :)
  и со ова се сложувам ;)
   
 3. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Супер е женскава! :rock:
  Лајк ит вери мач, супер песни има онака за играње, да те размрдаат, :dance: и да ти внесат позитивна енергија.И плус многу убаво игра, на лајк а бој како се крши, еднашка пробав јас така и обидот беше неуспешен. :tmi: :D Исто права бомба е, и во тело и во лице, 8) т.е порано така малце исушена ми беше ама сеа е топ. :)
  Омилени песни:
  http://www.youtube.com/watch?v=_HKH7Emy1SY&ob=av2e
  http://www.youtube.com/watch?v=raB8z_tXq7A
  http://www.youtube.com/watch?v=w55Nib4uf1U
  И спотот е секси исто така. :wasntme:
   
 5. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029

  Да да и оваа песна е многу убава заборавив да кажам :)
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Многу ја почитувам Ciara , талентирана е како изведувач, од секој можен аспект.
  Целосен пакет од r'n'b браншата.
  Последните песни и не сум ги заслушала баш, ама од старите ми се допаѓаат Like a boy, Promise, I can't leave him alone, Like you, 1, 2 step, Get up, а во овие две песни изгледа фантастично.

  Девојката остава без здив.
  http://www.youtube.com/watch?v=vD6qaYFVUng&noredirect=1

  http://www.youtube.com/watch?v=LSYCI4K5qGM
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Од почетокот многу ја сакав. That girl can dance! :inlove: Во последно време не ја слушам многу, но добра е...
  Омилени песни:

  http://www.youtube.com/watch?v=YtC92pzp5vw&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=LSYCI4K5qGM

  http://www.youtube.com/watch?v=Lp6W4aK1sbs

  http://www.youtube.com/watch?v=R7dDzeVNjRY&ob=av3e

  http://www.youtube.com/watch?v=b-EqP0BLy1Q&ob=av3e

  Ех, убаво, сега да си ја слушам цела ноќ... да се присетам на старите песни. :D
   
 8. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Девојкава е презгодна и иако ми нема некои посебни гласовни способности, го надополнува тоа со играњето. Најубави песни ми се дуетот со Енрике и 1,2 Step.
   
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  I :l: Ciara

  Обожавам да ја слушам, уживам во Р&Б музика, има супер песни и мнг добро игра.
  Сите сте го спомнале дуетот со Енрике, а пак мене омилен нејзин дует ми е со 50 Cent, песната е феноменална.

  http://www.youtube.com/watch?v=EnL9Ju7o ... ure=relmfu

  Омилени :
  http://www.youtube.com/watch?v=Lp6W4aK1 ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=UcGWy7xU ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=_HKH7Emy ... ure=relmfu Оваа песна излезе пред If I were a boy од Beyonce :!:

  http://www.youtube.com/watch?v=R7dDzeVN ... re=related
   
 11. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Пее убаво, ми се свиѓаат сите нејзини песни и и се свиќа тоа што на сцена пее и игра. Ви текнува ли на песничкава ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=pG-lVf8f0Ks&ob=av2e
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не ми е нешто посебно, но талентирана е и има една стара песна од неа што и ден денес си ја слушам, многу ми се допаѓа.

  http://www.youtube.com/watch?v=E05HiWwSDYo

  :dance:
   
 13. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
 14. MissBreezy

  MissBreezy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  2.051
  Пол:
  Женски
  Многу ми е криво што девојкава е толку UNDERRATED!
  Баш пред некоја недела читав дека продуцентската куќа Деф Џем изјавила:
  Во превод, нејзиниот талент е недоволен за да ја примат. А баш таму го примија човекот што стои зад текстовите на нејзините песни The Dream. Типот потпишал договор дека не смее да пишува веќе за неа, туку само за одредени личности надвор од Деф Џем. Мислам дека е крајно нефер. Баш сакам да ја видам Сиси како се враќа на сцената за да им покаже дека не и се потребни и дека може без големите имиња. Таа всушност додега и го правеше тоа, ама немаше баш доволно успех.
  Дефинитивно е најдобрата танчерка што сум ја видела, мускулите на нејиното тело се повеќе од одговорни за тоа. :lol: А и има добар глас, стил и однесување.

  http://youtu.be/vTVs5kO9NBw
  http://youtu.be/r5lD5efhzQU
  http://youtu.be/OtyPaMYuC0Q
  http://youtu.be/MakgTQ_Ubzs
   
 15. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Совршена е значи, од глава до петици!! :D Овие ми се најубавите песни од неа :wasntme:

  :music:


   
 16. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  1.806
  Баш се израдував што има тема и за неа.
  Постојано ја слушав и сеуште ја слушам.
  Сите песни ми се допаѓаат, кореографијата, спотовите...
  Единствена ми е.:inlove:   
  Последна измена: 16 јули 2017