Сигурност со кондом

Дискусија во 'Канта' започната од simonicka88, 29 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. simonicka88

    simonicka88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    zdravo! posleden pat koga imav odnosi so decko mi bese 4-5 dena posle menstruacijata. koristevme kondom kako i sekogas,i svrsi nadvor od mene posle 5-6 min, znam deka mozebi e smesno da mislam dali sum bremena, no nesto me jade vo sebe,si pomisluvam sto ako od kako svrsi potoa me doprel dole i mozebi nekoj spermatozoid mi se zakacil :) znam deka deluvam smesno no strav mi e od bremenost :) a i me bolat gradive kako i sekogas pred da mi idei jadam pocesto ...... ve molam daj te mi sovet...pozzz
     
  2. simonicka88

    simonicka88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    a i mi kasni veke 2-3 dena :(( ve molam daj te mi nekoj sovet
     
  3. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.649
    Дилемите најдобро можат да се решат, со тест за бременост или со посета на гинеколог. Најдобро е да знаете на што сте, отколку да се нервирате.
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    ako si imala 4-5 dena POSLE menstruacijata a potoa ne nema sansi da si bremena
     
  5. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    344
    Lele devojki sto e so vas. :x Imate SEX se,e***e ,a posle stenkate sekogas koga ke vi docni .Ma ajde,ako ste golemi da imate sex togas se golemi da cuvate deca.Dajte ne panicete.Pa ako e za toa jas do sega trebase da dobijam srcev udar,kolku pati sum imala sex bez kondom,kolku pati se kinel kondomot i sto sea. :roll: pozz
     
    На Acka92 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76

    Хахахаха bluberry ме изнасмеа :lol: :lol: :lol: Иначе и јас до сега требаше да имам едно 6-7 деца хаха. Со дечко ми 7 години имаме секс, не секогаш со кондом, али тоа еднаш се дешава, не секој ден :D Но за да си бидете помирни, направете де еден тест за бременост. Неможам да разберам како може да оставате да ве гризе неизвесноста. Купете тест, проверете се и мирна глава. Ништо страшно и тешко. А за девојката што ја постави темава, не се секирај, нема шанси да си бремена, ем свршил во кондом, надвор од тебе... Нема шанси, не си се фурај за џабе. Позз Девојки и СРЕЌНА НОВА ГОДИНА !!! :P
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.