1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сигурност со кондом

Дискусија во 'Канта' започната од simonicka88, 29 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. simonicka88

    simonicka88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    zdravo! posleden pat koga imav odnosi so decko mi bese 4-5 dena posle menstruacijata. koristevme kondom kako i sekogas,i svrsi nadvor od mene posle 5-6 min, znam deka mozebi e smesno da mislam dali sum bremena, no nesto me jade vo sebe,si pomisluvam sto ako od kako svrsi potoa me doprel dole i mozebi nekoj spermatozoid mi se zakacil :) znam deka deluvam smesno no strav mi e od bremenost :) a i me bolat gradive kako i sekogas pred da mi idei jadam pocesto ...... ve molam daj te mi sovet...pozzz
     
  2. simonicka88

    simonicka88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    a i mi kasni veke 2-3 dena :(( ve molam daj te mi nekoj sovet
     
  3. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Дилемите најдобро можат да се решат, со тест за бременост или со посета на гинеколог. Најдобро е да знаете на што сте, отколку да се нервирате.
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    ako si imala 4-5 dena POSLE menstruacijata a potoa ne nema sansi da si bremena
     
  5. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Lele devojki sto e so vas. :x Imate SEX se,e***e ,a posle stenkate sekogas koga ke vi docni .Ma ajde,ako ste golemi da imate sex togas se golemi da cuvate deca.Dajte ne panicete.Pa ako e za toa jas do sega trebase da dobijam srcev udar,kolku pati sum imala sex bez kondom,kolku pati se kinel kondomot i sto sea. :roll: pozz
     
    На Acka92 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76

    Хахахаха bluberry ме изнасмеа :lol: :lol: :lol: Иначе и јас до сега требаше да имам едно 6-7 деца хаха. Со дечко ми 7 години имаме секс, не секогаш со кондом, али тоа еднаш се дешава, не секој ден :D Но за да си бидете помирни, направете де еден тест за бременост. Неможам да разберам како може да оставате да ве гризе неизвесноста. Купете тест, проверете се и мирна глава. Ништо страшно и тешко. А за девојката што ја постави темава, не се секирај, нема шанси да си бремена, ем свршил во кондом, надвор од тебе... Нема шанси, не си се фурај за џабе. Позз Девојки и СРЕЌНА НОВА ГОДИНА !!! :P
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.