1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сигурност со кондом

Дискусија во 'Канта' започната од simonicka88, 29 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. simonicka88

  simonicka88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  zdravo! posleden pat koga imav odnosi so decko mi bese 4-5 dena posle menstruacijata. koristevme kondom kako i sekogas,i svrsi nadvor od mene posle 5-6 min, znam deka mozebi e smesno da mislam dali sum bremena, no nesto me jade vo sebe,si pomisluvam sto ako od kako svrsi potoa me doprel dole i mozebi nekoj spermatozoid mi se zakacil :) znam deka deluvam smesno no strav mi e od bremenost :) a i me bolat gradive kako i sekogas pred da mi idei jadam pocesto ...... ve molam daj te mi sovet...pozzz
   
 2. simonicka88

  simonicka88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  a i mi kasni veke 2-3 dena :(( ve molam daj te mi nekoj sovet
   
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Дилемите најдобро можат да се решат, со тест за бременост или со посета на гинеколог. Најдобро е да знаете на што сте, отколку да се нервирате.
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Женски
  ako si imala 4-5 dena POSLE menstruacijata a potoa ne nema sansi da si bremena
   
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Lele devojki sto e so vas. :x Imate SEX se,e***e ,a posle stenkate sekogas koga ke vi docni .Ma ajde,ako ste golemi da imate sex togas se golemi da cuvate deca.Dajte ne panicete.Pa ako e za toa jas do sega trebase da dobijam srcev udar,kolku pati sum imala sex bez kondom,kolku pati se kinel kondomot i sto sea. :roll: pozz
   
  На Acka92 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76

  Хахахаха bluberry ме изнасмеа :lol: :lol: :lol: Иначе и јас до сега требаше да имам едно 6-7 деца хаха. Со дечко ми 7 години имаме секс, не секогаш со кондом, али тоа еднаш се дешава, не секој ден :D Но за да си бидете помирни, направете де еден тест за бременост. Неможам да разберам како може да оставате да ве гризе неизвесноста. Купете тест, проверете се и мирна глава. Ништо страшно и тешко. А за девојката што ја постави темава, не се секирај, нема шанси да си бремена, ем свршил во кондом, надвор од тебе... Нема шанси, не си се фурај за џабе. Позз Девојки и СРЕЌНА НОВА ГОДИНА !!! :P
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.