1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сила (Sila)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ane.bella, 11 февруари 2013.

  1. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Серијата веке ја ставив на мојата топ листа, за само 2 дена изгледав 8 епизоди без кратење :lol: многу ми се допаѓа содржината, стварно е поинаква , а глумецот уххххххххх, првпат го гледам во овај филм ама веќе е совршениот маж на мојот живот :lol: :inlove: блазе на таа што го има... туку муабето ми беше не ми се чека до крајот, ај некоја нека се сожали да подкажи нешто во спојлер за крајот на серијата :P :rofl: :rofl:
     
  2. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Искрено јас имам уште 10 епизоди до крајот,ама имам ѕирнато клипчиња и е убав,среќен крај :D
    Да знаеш малку е досадна пред крајот,јас не можев ни епизода да догледам,а првите 10 се најдобри од цела серија.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Јас само видов дека ќе има среќен крај и доволно ми е за да ја гледам кога ќе ја даваат. Сигурно ќе ја дадат на местото на Фатмаѓул
     
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Знам дека ќе си ја гледам до крај и тоа е тоа, си прашав за крајот дека бев љубопитна :P за ништо на свет нема да прекинам со гледање, едно поради главните ликови што ми се преубави друго поради содржината :lol:
     
  5. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Што се случува со серијава? Дали почна да се емитува на ТВ???
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ќе почне на местото на Фатмаѓул.Сега засега,ја нема никаде :D
     
  7. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.768
    Јас ја гледав на пинк.На почетокот е преубава,отприлика 20-30 епизоди,сега веќе многу ме нервира и прекинав со гледање.Почетокот ветуваше многу,ама ептен стана досадна и многу ми ги корнеше живците.Почетокот кога ја венчаат и ја држат затворена е најубав и најинтересен,и периодот кога почнуваат да се вљубуваат.Не планирам да продолжам со гледање.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    За мене некаде докај 50-та епизода беше многу интересна,после тоа почнаа со влечење па внесоа и нови непотребни карактери само за да се влечат и да снимаат што повеќе епизоди. Мислам пред два месеци а можи и повеќе пишав дека сум до 60-та епизода и сеуште никако да ја догледам таа 60-та еп. :| никако да ми го задржи вниманието, а сакам да ја догледам до крај серијава веќе сум гледала 60 епизоди и сега ќе стегнам заби ќе изгледам уште 20 ЈБГ :)
     
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    И после една година и некој месец ја догледав серијава,Браво за мене :clap:
    Супер ми беше серијава,имаше едно 20-тина непотребни досадни епизоди (од кај 50-та еп. Па до 60 и некоја еп.) воопшто не беа потребни. Е последните 10-тина епизоди од ко се вратија во Мардин/Мидјад пак станува интересно за гледање. Важно има среќен крај :clap:
    Завршната песна во серијата многу ми е убава,во цела серија само два/три пати ја пуштаат,првпат мислам беше на крајот на 75 еп. И после скроз ептен на крај од серијата.во моментов нешто неможам линк да поставам но еве ќе го пишам името од песната и пеачката Sezen Aksu-Kiran Kirana
    Многу ќе ми недостасува Боран-Агава :inlove: многу убав тип ми е,посебно погледот негов ме убива,штета што го нема во повеќе серии.
    Читнав некаде дека додека се снимала серијава главниве актери воопшто не се "мирисале" Ова Џансу Дере (Сила) го опишува Мехмет Акиф Алакурт (Боран) како дивјак,а тој вели дека никогаш повеќе не би сакал да соработува со нејзе,вели дека секогаш каснела на снимање и била многу занесена :o (додуша и мене на подзанесена ми делува) и ич не ја сакам :)
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      50,8 KB
      Прегледи:
      169
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      18,1 KB
      Прегледи:
      168
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Од денес има реклама на Сител за емитување на оваа серија, се надевам овојпат ке ја даваат навистина, не како пред неколку месеци кога пуштија лажна реклама а не ја дадоа серијата :devil: си ја гледав на нет со српски превод, но сепак добро ќе биде да ги слушниме гласовите на овие што синхронизираат, и нека земаат луѓето плата де :P :P :P
     
  11. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.958
    Допаѓања:
    8.667
    Пол:
    Женски
    Немаше да ја гледам, ама пак си велев да ја ѕирнам малку.Сега уште една на список за гледање :lol:
    Шала на страна, се гледа дека ќе биде интересна серија.Џансу сега засега добро глуми, за понатаму ќе видиме.Боран кај го нашле, ептен го погодиле глумецот. :mm: :wasntme:
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Ненормалниот брат на Сила ке умрели?
     
  13. Mosquiita

    Mosquiita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    663
    да ќе умре но понатаму :)
     
  14. Tumblr.123

    Tumblr.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    421
    Пол:
    Женски
    Ахх :) уште оваа да ја загледам.. нема шанси.. доста ми се две :) јокк друга
     
  15. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Леле серијава зараза ниедна серија не ми се допаднала тлку како оваа.Едно прашање дали Сила и Буран ќе отидат во Истамбул или ќе останат во тоа гратчето/село што и да е? :)
     
  16. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Само на мене ли ми е одбивна актерката што е главна улога и во Езел исто не ја обожавав и упoрно ја стават главни улоги :puke:
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    И јас воопшто не ја сакам оваа Џансу Дере многу ми е одбивна фаца.
    Да ќе одат и во Истанбул,скоро пола од серијата ќе се таму,е тогаш ко ќе заминат таму почнува да се растегнува серијата тие епизоди нај досадни ми беа.

    Amelia а зошто велиш за Азад ненормален? :lol: дека е луд(во смисла како откачен или прост) ДА ама воопшто не е ненормален,се отепав од плачење кога го убијаа,баш е интересен лик.
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Се заразив со серијата, овие неколку дена на ју туб само Сила ја гледам. Многу е интересна и баш им се страшни тие обичаите во тие поруралните средини. Да не се најде човек таму. Инаку Борат :inlove: многу добар.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Не ги можам овие од Сител со гласовите,ептен кршат филм :D
    Инаку јас сеуште немам ги изгледано последните епизоди,поголема е шансата одново да почнам да ја гледам :D
     
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Сила 3 деца ќе роди така? 2 близначки и едно машко мислам. Ама дали машкото ќе биде негово? Бидејќи нешто денеска повраќаше трудна да не е од тој во Истанбул? Многу ме интересира ај некој нека ми каже..