1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сила (Sila)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ane.bella, 11 февруари 2013.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Песнава се нема појавено сеуште а? :)
     
  2. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Па до сега не, а не знам дали ке ги има во филмов или песниве се надвор од филмот, а правени се само со сликиве од бора и сила :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е оваа ништо посебно искрено. :) Овие две сега во серијата што ги пуштаат ми се интересни. :)
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.247
    Пол:
    Женски
  5. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Машала Боран ама насилно води љубов. :lol: Не е само првиот пат, и вториов како ја нападнааааа. :rofl: Очигледно било тешко да си вдовец со години. :lol:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  7. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Кој ја гледал серијава нека каже како ќе остане жива Сила и покрај обичаите по кои треба да биде убиена, некако бавно се одвива се.
     
  8. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Поретко гледам на интернет бидејќи имам многу обврски за на училите ама до сега имам видено дека Боран и Сила ќе се смират и Боран ќе ја штити нејзе заедно и Азад и Нарин па понатака ќе видиме :)
     
    На leona83 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.821
    Пол:
    Женски
    По мое она е трудна и најверојатно така ке и ,опростат, пошто нели треба лозата некој да им ја продолжи.
     
    На leona83 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. donnalia

    donnalia Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Да трудна е ама Боран нема да дозволи да ја убијат , па затоа племето ќе му ја одземе титулата - ага на Боран. И покрај се повторно ќе се обиде племето да ја убие.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Каков ќе биде крајот ? :geek:
     
  12. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Лелее, зарем ова ќе ѝ го прости Боран? Ова е страшно понижување за него, и самото бегање и тоа дека избега со друг, згора на тоа и ја виде гушната со него, па нели никој не му гарантира и дека немало нешто повеќе... мислам, секако знаев дека ќе се смират, ама не така лесно дека ќе ѝ прости. :?: Што и не заслужила по мене. Ако се премислила нема зошто да бега, а не после да се кае и да гали негова слика. Знам дека беше збунета но, таа имаше сфатено дека го сака него, значи толку е лесно да оставиш љубов и родители зад себе? Не можела да живее со тие обичаи... епа се си има решение, ќе го убедеше Боран кад-тад да се преселат во Истанбул. Но, мора нешто да се случува нели. :D
     
  13. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ловли па ако не избегаше требаше да заврши до сега филмот :wasntme: , и да биде игран филм место серија.
    Инаку реално на Сила како гром од ведро небо и дојде мажачката, и родителите на почетокот како со сила ја натераа, таткои ја фрли во собата на Боран, брат и со пиштол на глава ја присили да потпише. Среќа и се погоди Борам многу добар па ај заборави она све. Инаку овој пат не и се бегаше ама веќе и беше глупо дека и снаата се предомисли и братот исто, Емре ја тупеше со фабриките со состаноците.
    Понатаму таа ќе се смири со Боран ќе роди син, но во меѓувреме Боран ќе лежи во затвор, па после ќе го пуштат. Па ќе заминат назад во куќата на Боран. Таму пак ја очекуваат тешки денови оти нели сите ја мразат. Еден ден таткому на Боран ќе и рече да го остави синот и да си оди од тука или ќе ја убијат. Но Сила сепак останува па ќе ја однесат во една куќа, Боран ќе ја бара и нели пред да ја убијат тој доаѓа ја спасува. После работите се изменуваат. На крајот од серијата сите ќе станат добри и фини, ќе прекинат да ги почитуваат обичаите и повеќе нема да има ага, туку луѓето сами ќе си донесуваат одлуки за себе. На крајот Сила ќе роди две близначки.
     
    На eliesaab, Lovely93, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Знам дека мораше да биде вака, ама ептен ми падна кривоо, таман кога тргна се на поубаво. :lol: Но тоа е, серија, не треба да се соживувам. :D
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    И вечерва ќе игра Сила :)
     
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Еее, конечно пуштија срце и викенд да ја даваат. :lol: Но за жал денеска не успеав да ја следам. Што се случи, бидна нешто интересно?
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  17. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Tatko i na Sila proba da se samoubie,ama go spasija nekoi ribari i go odnesoa v bolnica.Taman Boran aga da vleze vo kukata na Sila,im javija od bolnicata i odma site tamu otidoa.Boran gi sledi celo vreme.Se na se nisto posebno ne se sluci,utre ke e mn.pointeresno.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    205
    Интересна серија, веднаш ме освои. Со нетрпение ја очекувам секоја епизода.
     
  19. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    http://www.telegraf.rs/jetset/91297...nasilnik-a-sila-nesrecna-u-ljubavi-foto-video
    http://www.kurir-info.rs/sila-zaludela-srbe-upoznajte-zanosnu-dzensu-dere-clanak-1147749
    http://www.gloria.hr/vijesti/price/mehmet-akif-alakurt-teska-ruka-i-njezno-srce-boran-age/
    Мехмет (Боран) бил во врска со актерката која ја глуми Језда во оваа серија, а покасно и со Фејза од Мирниот сокак. Инаку на српските портали причитав дека со Џансу(Сила) воопшто не се согласувале и дека несакал повеќе да работи со неа.
     
    На cresa-jagoda и eliesaab им се допаѓа ова.
  20. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Дека со Сила не се сакаат ич сум прочитала, за другово не. А значи и вечерва ќе даваат, и покрај „Твоето лице звучи познато“?