1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сила (Sila)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ane.bella, 11 февруари 2013.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    Серијава ја гледав пред 2 години. По досадна амин. На крај завршува како бајка од дизни. Боран ќе се откаже од Ага, Сила ќе рди близначки, прво син нели, братот на Сила ќе умре, Џихан ќе умре, и завршува како еден дедо им раскажува на внуците приказна за добрите Сила и Боран кои успеали да ги променат обичаите во Мардин.
     
    На Tanja03 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.967
    Колку и да е возрасен човек, убаво е да го има татко си покрај себе!!!
    Многу ми се допадна мислава на Боран од денешнава епизода!!!
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  3. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Може ве молам некој да ми каже за ликот Абај не го сваќам како му е брат по крв на Боран и не сватив христијанин ли р или не ништо не сватив за него ве молам пишете

    Исто така што мислите за Берзан ага мене многу ми беше жал за него не требало режисерите така да го направат требало да биде на пример како Зелиха ќе му прости или така нешто да си го види синот кога се убиј тој и ја се утеепав од плачење не можев да престанам не е фер само главните ликови да се со срекен крај пвие другите сите еден куршум и готово а главните пукај пукај не умираат ахахаххаахах

    ИНаку се на се убава многу серија
     
  4. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Абај и Боран беа најдобри другари, како да се браќа по крв иако беа од различна религиа.
    Серијата беше убава, на моменти дури и досадна, а крајот не ми се допадна многу. Не требало да го направат тоа со раскажувањето на стариот.
     
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Абај,всушност се викаше Габриел.не беше муслиман..ама беа како браќа со Боран...Абај беше Сиријски христијанин,нели работеше нешто како црковно лице ,ако се сеќаваш 8)
     
  6. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Абај имаше сопствена фирма за изработка на накит, а не беше црквено лице.
     
  7. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Од почеток го гледав, и убаво покажаа дека работи во црква Абај...баш на почетокот беше , и Боран му беше на посета во црквата ,го викна да разговараат надвор...можеби после имал фирма за накит или што ти знам друго,важно на почеток кажав што работеше..туку ај да не полниме оффф! некој подобро информиран нека каже слободно8-|
     
  8. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Абај беше да запали свеќа во црква а не да работи таму. Можеби си стекнала впечаток како да работи во црквата.