Силикони на уста...

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

 1. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Машки
  Ајде па да кажеш искуство и да частиш потоа. ^_^
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Го отворив и Роберт и Мартин не ми се свиѓаат устите што ги прават изгледа за друго одат :lol:
  Не би дала некој да учи на мене и да ме унакази пре би одела некој професионалец во Бугарија да ми стави филери него ли кај нас.
   
  На Rubi99 и Radmiwce им се допаѓа ова.
 3. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  ДрБунда прави прекрасно и природно баш како што сакам , да помине оваа ситуација ќе одам кај неа
   
 4. Radmiwce

  Radmiwce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Хахаха,не знам јас за шо одат, ама ми се допаѓа. Иначе,мислам дека во Бугарија одамна имаат изгубено чувство за "умерено'' ..
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bonnieve

  Bonnieve Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас има искустсво со хијалурон пен? Имам фобија од игли па сакам ова да го пробам..
   
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Една девојка што ја познавам ја прашав што има праено со устата затоа што многу и се познаваше ми рече дека со хијалурон пен ја зголемила мене ич не ми се свиѓа паткесто многу,а убава и беше природно.
   
  На Bonnieve и Radmiwce им се допаѓа ова.
 7. Radmiwce

  Radmiwce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Никако! Знам неколку девојки што правеле усни со хијалурон пен и ужасно изгледа!
   
  На Bonnieve му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bonnieve

  Bonnieve Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам на одговорите, нема да ризикувам :)
   
  На Kimberly11 и Radmiwce им се допаѓа ова.
 9. Merry378

  Merry378 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки!Би сакала да Ве прашам во врска со тоа кај кого е најдобро да се стави филер. Би сакала да ставам малку (0.5 ml) и според вас каде е подобро : Д-р Мартин, antiaging или кај д-р Марија Бунда? Не знам никого што има искуство со ова, а реално би сакала да пробам,но сакам да изгледа што е можно поприродно.Реално имам гледано како ги прават во Русија и конкретно во LA,USA ..предобри се ама далеку се нашиве од таму.Но сепак кој е најдобар според ваше искуство? Благодарам однапред
   
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Ако можеш да си дозволиш оди во Бугарија многу се постручни од нас
   
  На Merry378 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Radmiwce

  Radmiwce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Јас доста ги следам и се имам распрашано за сите :'). Хахахха Лично,имам закажано термин кај др Мартин.
  Баш поради тоа што работи по руска техника. Го обучувала Русинка. Тоа е тоа шо се бара!
  Др Марија ...ок,што знам. Промиталиа-никако!
  Ќе прикачам слика една од руски стил на усни од Др Мартин. Предобри се!

  Еве неколку шо ми се топ!

  Не се. Работат многу невкусно и неумерено.
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена од модератор: 8 мај 2020
  На ludamaja10 и Merry378 им се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Навикнати сте да ги гледате бугарките со усти на толкави затоа така мислите
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Merry378

  Merry378 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Да реално убави се, а ќе кажеш и ти твое лично искуство ☺️
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bonnieve

  Bonnieve Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Која цена е хијалурон филерот?
   
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Зависи кој, јас имам ставено teosyal rha 3 и е 220-250 евра за 1мл. Има и поевтини (лично не би користела од нив).
   
  На Bonnieve му/ѝ се допаѓа ова.
 16. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  И јас 250 евра платив 3 пати за 1мл, гледам Russian lips прават што е разликата?
   
  На AngIv му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Во техниката на аплицирање
   
 18. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Јас за juvederm платив 250€ од мл. Велат дека е најдобср
   
  На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Radmiwce

  Radmiwce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Mislam deka mnogu e pobiten nacinot na koj go apliciraat filerot-tehnikata,otkolku samiot filer. Sekako,filerot e ubavo i vazno e da e kvaliteten.
  Drugarka moja ima stavano Juvederm. Platila skapo, nisto posebno. Usnite ne i bea ubavo napraveni..
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  11.851
  Пол:
  Женски
  Боли ли? Планирам да правам само contouring, па споделете искуство, како сте задоволни?