Силикони на уста...

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

 1. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Боли ама се издржува.
   
  На piglet1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Мене лично не ме болеше воопшто. Прво ми ставија крема со анестетик, а за време на аплицирањето имав онакво како пенкалце што вибрира за да се распореди болката ( не знам како се вика :D ). Целата процедура е буквално 3 минути, така да се издржува. Првите 2-3 дена устата е отечена, може да се појават модрици ( јас немав) и грутчиња. Ја сум задоволна, устата си ја чувстувам како своја, конечно усните ми се симетрични (најмногу поради тоа ставав филер), ништо пренагласено, верувам дека тој што не ме знае не би ни приметил дека имам филер.
   
  На ludamaja10, piglet1 и Sejfullai им се допаѓа ова.
 3. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  3 минути?
  Кај мене 15 минути солзи ми течеа буквално :rofl:
   
 4. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.321
  Допаѓања:
  132.918
  Пол:
  Женски
  Мене со локална анестезија ми ја праеја (иако не ме фати).Околу 10тина мин, половина мл.
  Цена не знам зашо по набавна платив.
   
  На piglet1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  11.851
  Пол:
  Женски
  Јас кога ставав во нос, двапати, не ми ставија emla, ама и не ме болеше. Ќе видиме за усни, па ќе споделам искуство наредна недела. :lol:
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Аман бе :( јас 20 мин се задржав со се консултација, анестезијата, формулари, слики... Дали мојов праг на толеранција на болка е висок или докторката има лесна рака... нешто има :)
  Имаше после модрици или реакција некаква?
   
 7. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Имав модрици првиот најмногу и оток 3 дена.
   
  На ludamaja10 и Avery им се допаѓа ова.
 8. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  10.920
  Пол:
  Женски
  @LiliBoz @Avery @thequeen95 каде стававте? И колку ве фати? Јас за Перла центар размислувам, ама имате подобар предлог? Имам убава форма на уста и мала ми е, ама сакам повеќе волумен.
   
 9. Radmiwce

  Radmiwce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Ѕирни на инста профил на @dr.martinmojsoski. Still my favorite.
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 10. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Билјана Ризеска.
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Margaritka♡

  Margaritka♡ Активен член

  Се зачлени на:
  28 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Јас мислам посоодветно е кај доктор на медицина да се прават вакви третмани. Мислам дека и Билјана и Даниела од Перла се стоматолози. Не потценувам,во никој случај, ама читав дека по некои статистики многу повеќе се јавувале компликации кога се аплицирал филер и ботокс кај стоматолог отколку кај доктор по медицина,зашо сепак докторите имаат поопширно знаење,шо ми е и логично.
   
  На ludamaja10 и Radmiwce им се допаѓа ова.
 12. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Сега ми е јасно зошто си имала толку болно искуство + модрици...
  Женава треба да си се посвети на стоматологијата и да престане да упропастува девојки по градов...
  ( да не ме сфатиш погрешно, ништо лично кон тебе, ама со свои очи имам видено неколку ужаси направени од нејзина рака... )
   
  На Radmiwce му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Radmiwce

  Radmiwce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18

  Колку шо сум информирана, модринки се јавуваат скоро секогаш кога се прават усни. Кај некого повеќе,кај некого помалце.

  А,конкретно за Билјана, се сложувам со Аvery.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ivcak

  ivcak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Женски, сакам да направам контурирање на долна вилица. Препораки? Ако има некоја што веќе правела негде?
   
 15. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Марија Бунда исто зема 250 евра за 1мл?
   
 16. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  9.691
  Зошто Перла не ти се допаѓа? Јас имам позитивно искуство со неа.
  Прв пат се боцкав кај докторка што работеше во Промоиталиа ама веројатно повеќето си имаат и side gigs во разни козметички салони. Втор пат кај стоматолог, третиот пат во Перла , исто стоматолог. Никаде не би рекла дека згрешив или дека не ми се допадна. Во Перла и низ лице ме боцкаше, не само усни и во супштина сум задоволна, иако никогаш, ама никогаш не траеше 9 месеци во усни. Веќе знам дека тоа е чисто индивидуално и од - до реклама. Кај мене во усни е видлив тој 1 мл околу 4-5 месеци. На лицето ми трае подолго ( бразди назолабијални и образи). Секако длабочина на боцкање веројатно влијае и тип на филер и зона. Следен пат се мислам и за под очи и ботокс на чело. Јуведерм е фален ко што слушам. Важно ми е да има искуство тој што ме боцка а и да е естет. Да не ме гледа само како паричник, туку да процени со одредена кубикажа што би било најдобро, и да учи техники постојано.
  Се зачудив за Перла негативно мислење, ама можда има нешто што не сум приметила.
   
 17. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Секој бира каде да оди мислам дека на нејзе не и се допаѓа начинот на кој се аплицирани филерите исто ко што на мене промоиталиа премногу паткасти испрчени ги прават усните ко случај кај Елеонора Миљковиќ
   
 18. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Следен пат сакам јуведерм да ставам сега имам teosyal.
  Има ли некоја со јуведерм тука?
   
 19. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.871
  Допаѓања:
  26.391
  Пол:
  Женски
  Имам една мимичка брчка и прашав една лекарка дерматолог за да се измазни чисто информативно. Ме предупреди ако веќе се одлучам да не дозволувам да ми стават филер.
   
  Последна измена: 17 мај 2020
 20. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  9.691
  Јасно ми е дека сите одиме каде што сакаме. Нема збор за тоа. Прашав за туѓо мислење, еве различно од моето.Јас имам искуство, таа нема , но сепак може забележала нешто што јас не сум приметила.
  Верувам дека има некои со неусовршена техника. Иако сакам да експериментирам, не би одела кај некого што сите го плукаат.
   
  Последна измена: 17 мај 2020