Силикони на уста...

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

 1. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.200
  Допаѓања:
  12.050
  Не е комплицирано за сфаќање. Само прашав, не знам како ги класифицираш за ептен тенки, колку милиметри е тоа?
  Ќе изнапишите редови, а ви смета прашање...
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  598
  Пол:
  Женски
  Не ми смета прашање, а под тенка мислам како линија, што нема волумен. :)
   
 3. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.487
  Допаѓања:
  34.344
  А што се клепки?
   
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.557
  Допаѓања:
  247.660
  Пол:
  Женски
  трепки мор :D
   
 5. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.487
  Допаѓања:
  34.344
  Мислев и таму силикони да не се става оно трепки биле
   
 6. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  598
  Пол:
  Женски
  Па и тие ги надоградуваат :rofl:
   
 7. Macheto07

  Macheto07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  страна им се вика macedonia.lr на инстаграм, имаат таму доста слики пред и потоа. можеш да видиш за да не праќам screenshots :)
   
  На Desi1991k и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.092
  Допаѓања:
  14.697
  Пол:
  Женски
  Кој става најдобри филери во Скопје? Но природно да изгледа?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Polskocvekje

  Polskocvekje Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Devojki sakam, ako imate, da mi spodelite iskustvo so fileri za usni, kade e najdobro, kako se dvizat cenite, kolku vreme traat i dr..

  Blagodaram odnapred
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  640
  За вас кои ставале филери во усни ако може помош: Два пати веќе ставам но во горната усна мнооогу побрзо паѓа филерот додека долната си седи нормално полна и убава ..
   
 11. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.794
  Допаѓања:
  36.548
  Пол:
  Машки
  Има неколку фактори кои би можеле да влијаат, но најконкрентно само докторот може да ти каже.
  Ко што знам јас, физичката активност има најголема улога, ама колку може повеќе да ја движиш горната од долната усна?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  12.320
  Пол:
  Женски
  Перла Центар. Доктор Даниела е срцка.
   
  На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  640
  :D:o
  Па стварно.. незнам зошто но и прв пат и вториот горе ко да имам ставено 0.20 а долна ко 1.00 ми изгледа
   
 14. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.829
  Допаѓања:
  18.383
  Пол:
  Женски
  Ти благодариме на мислењето :rofl:
   
  На Alisa22 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 15. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  3.010
  Пол:
  Женски
  Сум за тоа да си корегираш недостатоци за да се осеќаш добро во своја кожа,НО се претера,веќе сите се слични,исти во устите,исти во веѓите,со трепки 24/7на инстаграм да скролаш како по некој калап да се правени сите,не за друго се,нервирам ние шо имаме природно полни усни веќе не доаѓаме до израз :D:D:D:D:D:D
  Од сите достигнувања на медицинска естетика врв ми се забите,многу напредок има веќе не можеш да познаеш кои се природни а кои вештачки заби.
   
  На Dentina, deskarada и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 16. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  4.275
  Пол:
  Женски
  Кај ги ставаше и после колку време ти паѓа?
  Јас исто два пати ставам, последен пат пред 5 месеци па не сум забележала така.
   
  На Honey29 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 17. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  640
  Кај Роберт бо Промедика,паѓа за 2месеци
   
 18. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  1.195
  Пол:
  Женски
  Дали откако еднаш ќе ставам филери, морам да одам редовно? После некој период ќе се вратат моите во нормала или ќе свиснат?
   
 19. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  4.275
  Пол:
  Женски
  Откако ќе ставиш еднаш нема да има гајле.
  Јас сега трет пат ќе ставам па нормални ми се.
  Едит: и зависи колку мл ќе ставиш.
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  1.195
  Пол:
  Женски
  Сакам 0.5 да ставам,тие ми изгледаат најприродно, а и не сакам многу да ги полнам,сакам само да ги отцртам. Е сега дали 0.5 во цела усна или 0.5 горна и 0.5 долна?