1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силикони/филери на уста

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  Во последно време многу сум загреана да ставам силикони на устата :) е сега ме интересира ваше мислење, некое искуство, каде ги прават најубави, квалитетни, цена, последици...дали компјутерски ви ја оформуваат големината на силиконот пред интервенцијата (за да проверат која големина ке ви одговара нормално, не може нели на мало лице огромна уста :D ) и се што знаете во врска со нив :)
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  леле, смеам да кажам нели свое мислење..јас иам мали усни и воопшто не ми се допаѓаат, но сакам да ме сакаат баш онаква каква што сум. Сепак, кога се работи за такво нешто, искрено јас би сакала да е надвор од нашава земја, зошто не верувам дека е овде нешто асално. Тоа само можам да ти го дадам јас како совет според мене.
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  da toa e tocno deka kvalitetot na silikonite nadvor od nasata zemja e mnogu pogolem. ama za ovde kaj nas jas poveke sum zainteresirana za botox na usnite... a nemam malu usni nezz sto mi stanalo :D
   
 4. ljup4ence

  ljup4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  MISLAM DEKA NE TREBASH DA STVASH SILIKONI NA USTATA.NE E ZDRAVO.ZASTO SAKATE USTATA DA VI IZGLEDA SVINSKI...SUPER KJE BIDESH I VAKA KAKO STO SI SEGA VERUVAJ MI.AKO SAKAS DA STAVAS SILIKONI VISE NEMA POTREBA ZA IZLEZ OD DRZAVATA. :!:
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
  убаво изгледаат полните усни но... силикони... многу грдо изгледаат на уста :puke:
   
 6. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Prirodno si e prirodno ako veke mislis deka imas mala usta procepkaj na internet ima milion nacini za so sminka da ja napravis da izgleda pogolema,taka da ne stavaj silikoni tuka taka odma, razmisli malce poise i probaj so sminka ima efekt veruvaj znam edna drugarka taka so pravi ;)
   
 7. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Се согласувам... 8)
   
 8. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Не мора силикони, можеш да пробаш со оние инекции со некаква киселина, ги ставаат во козметички салони, и ефектот им трае некаде месец од прилика или повеке. Имам слушнато за нив ама порано една другарка ми кажуваше, и бледо ми е секавањето. Некој ако има искуство или ако знае повеке нека пише :*
   
 9. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Би те советувала да не ставаш. Јас сум голем противник на тоа бидејќи не изгледаат природно.
   
 10. terezija27

  terezija27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  14
  jas sum protiv silikon na usta.mnogu podobra varijanta e vbrizguvanje na hijaluronska kiselina,koja so tek na vreme sama se resorbira i ne e toksicna.odprilika posle 6 meseci veke pocnuva da se gubi t.e da se resorbira i max do 10 meseci ke vi bidat napolneti usnite.cenata naedna inekcija,(samo gorna ili samo dolna usna) e okolu 200 evra.ova mi se informacii dobieni od dermatoloska privatna ordinacija.mene mi se cineshe mnogu skapo,iskreno recheno ;)
   
 11. biba.s

  biba.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas bi sakala da mi kazete za inekciite koi se vbrizguvaat vo ustata.Potocno kakva e toa hijaluronska kiselina,dali e kontraindicirana na nesto ili e potpolno nestetna.Ne mi e jasno zasto sama so tek na vreme se gubi sto znaci ne se otsranuva ili vadi tuku sama se resorbira.Dali e potpolno bezbedna?Inace i jas imam mali usni i od sekogas ubavo mi izgledalo polna usna,no ke napomenam i deka nema nisto pokvalitetno i poprirodno od prirodnoto.No ete za merak bi probala i takva mala promena.
   
 12. terezija27

  terezija27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  14
  Hijaluronskata kiselina inaku ja imame site nie,taa e sostaven del od nas,so toa sto vo slucaj na polnenje na usnite,lokalno se dodava pogolema kolichina koja normalno so tek na vremeto "se iskoristuva" i se gubi....ne e stetna,poradi toa shto ne e nikakvo strano telo.pozdrav

  [mod-kirilica:2s452wsa][/mod-kirilica:2s452wsa]
   
 13. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  Me too :x
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Ај што ќе вбризгаат па подувана им е многу првите денови како оса да ги каснала. Ама лошото е после 6 месеци кога престанува дејството. Па може на левата страна побрзо да го снема силиконот ботоксот што и да е, па устата е крива. Па ако не ставиш пак може изопачена да ти е.

  Природно си е природно. И мало усте убаво изгледа.
  Грдо изгледа иста ПО ставање на силикон и престанување на неговото дејство. Искривена. Тешко се враќа во првобитна состојба, зашто е раширена усната и си бара пак ставање на ботокс.

  Друго е со хируршка интервенција да ги зголемат усните.
  А ботокс... не се зезајте, ќе се каете што ќе имате деформирани усни.

  Колешка имаше убава нормална усна. Сега има деформирана од само 2 ставања.
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.207
  Пол:
  Женски
  Другарка ми има ставано силикон на устата и да ви кажам дека ич не и се познава. Мене ми е иста како и претходно. Знам дека ги ставаше во Белград, по препорака на Бети(газдарицата на Сикрет), а колку чинеше стварно не се сеќавам.
   
 16. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Природно си е природно! Навистина не можам да смислам убава жена со силикон во усните. Не значи дека ако имаш големи усни ќе изгледаш поубаво. секој човек е убав поради некоја своја какрактеристична црта која го краси, ако имаш мали усни можеби имаш убави очи или нешто др. И не секогаш и на секого големите усни изгледаат убаво
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 17. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  moze da mi kazes podetalni infoormacii kade stavala
  i kolku ja cinese a ako moze slika samo od ustata da mi stavis :)
   
 18. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Се согласувам со сите кои сте за природно :lol: . Јас имам средна големина на усните повеќе кон тенки ми одат, ама никогаш не би си ставала силикони. Се прифаќам каква што сум :)
   
 19. Valeria

  Valeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Многу често во последно време се дискутира за разубавување,зголемување на усни,гради и разни други третмани.Дали сте за или против зголемување на усни?
   
 20. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  и јас се согласувам :x :x :x