1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силикони/филери на уста

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

  1. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Првиот пат филерите многу брзо се губат, вториот пат веќе повеќе почнува да се задржува, трет пат и до 1,5 година :)
     
    На X.X и Radmiwce им се допаѓа ова.
  2. Radmiwce

    Radmiwce Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    44
    Без да се двоумиш кај Мартин! Поготово во споредба со Перла.. нема споредба!
     
    На Coco*** и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  3. lina11

    lina11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2014
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    Skinfinity od licno iskustvo jas sum zadovolna od niv
     
  4. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    2.563
    Што мислите за филерите кај Роберт?
     
  5. X.X

    X.X Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    31
    Одличен е докторот а филерот го бираш ти(има неколку типови)
     
    На celineparis му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Coco***

    Coco*** Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2021
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Se javiv kaj dr. Martin da se konsultiram so kako, mi kaza deka kako za prv pat on pomalku od 1ml ne staval nemozel da ja oformi so pomalku, a jas sakav samo konturi i malku volumen na ustata. So mislite da ne e mnogu toa za prv pat?
     
  7. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.595
    Пол:
    Женски
    Јас па обратно знам, дека првпат помалку се става…
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    I jas isto...
     
    На X.X му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Coco***

    Coco*** Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2021
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    I jas taka zatoa pisav tuka malku cudno mi e
     
  10. zhu

    zhu Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Така вика намерно Мартин бидејќи не му “се исплати” да доаѓа до Скопје и да троши термини на некој што ќе стави помалку од 1mL т.е ќе потроши помалку од 10,000 денари... Јас сакав кај него да закажам прв термин за вадење на филер, а потоа за реапликација 1mL и ме остави на seen (бидејќи ќе му потрошам така еден термин плус кој што минимално ќе го платам). Крајно непрофесионално однесување.

    Денес си ставив рабови кај Роберт 0.6 и сум супер задоволна, секогаш е достапен за комуникација.

    Не си го трошете времето со алчни доктори
     
    На celineparis, Leat, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Однесувањето на Мартин е крајно непрофесионално, со дрска комуникација, тотално алчен. Да не ве лажи дека еден мл мора за почеток!
     
    На Leat и lina11 им се допаѓа ова.
  12. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    Според мене не е така !
    Да тоа точно многу му пишуваат на инстаграм и нема време да одговори но сепак е млад и нов доктор има време и тој како Роберт ќе дојде ден ќе си отвори свое со вработени

    Лично бев со сестра ми додека и ја правеше, прво му пиша и се договори за термин ( од комуникацијата со инстаграм истото го мислеше и она демек е ладен и незаинтересиран но сега дели спротивно мислење )
    Човекот во живо е друга приказна , буквално и објасни за се каква е процедурата , што да очекува , што да прави итн … можеби пола час седеше и објаснуваше ! Потоа и ја виде устата и според потребата и предложи филер ( секако ти имаш избор што да ставиш што не ) .
    Сестра ми имаше асиметрија и прво работеше на формата и стави 1.4 мл и навистина тој знае колку да стави според потребата , од уста една линија со асиметрија и направи wow толку е природна и убава немам коментар , никој не ја познал дека има правено а сепак е убава и голема

    Така да секоја препорака , да не ве лаже тоа што не враќа на пораки одете дирек на консултација и во живо па потоа ќе сфатите каков е ….
     
    На LadyC, Radmiwce и GoldLeo им се допаѓа ова.
  13. Sweetgirl200

    Sweetgirl200 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2017
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Феминки,јас ставав филер во Промоиталиа,филерот веднаш исчезна за само еден месец.....крајна непрофесионалност на Олгица Стојимировиќ,не се лажете да одите кај нестручни лица,посебно не кај ваквите приучени,што не поседуваат никаква диплома за доктор,бидејќи не знаат ништо.Кога веќе ставате негде филер одете кај доктор а не кај вакви непрофесионалци
     
    На Leat, innamina, Salome и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. GoldLeo

    GoldLeo Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    7.054
    Пол:
    Женски
    Морам да кажам дека тоа што филтрите се губат брзо нема врска со тој што ги става. Секој организам е индивидуален, зависи од внес на вода, начин на живот итн.
    Јас до сега имам ставено 1 мл кај Мартин, во март, и сеуште ми се познава а прв пат ми беше.
    И по мене не е точно дека е дрзок, напротив, многу детално објаснува и пријателски настроен е.
     
    На Radmiwce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sweetgirl200

    Sweetgirl200 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2017
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Која цена е кај Мартин Teosyal Kiss 1ml?
     
    На Janicka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. GoldLeo

    GoldLeo Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    7.054
    Пол:
    Женски
    Мислам дека некоја членка имаше пишано, јас друг филер имам така да не знам.
     
  17. Radmiwce

    Radmiwce Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    44
    Зошто вакви коментари ако не сте биле кај него??
    Јас од лично искуство ви тврдам (сум била повеќе пати и за мене и два пати со две другарки) Пристапот му е секогаш ист и секогаш крајно професионален.
    На сите им објаснува по 15-20 мин. пред третманот што,како и зошто.

    Проблемот е што не можеш да споредуваш техника на полнење и дуење на усни (како сите што работат) со техника која што ти ги формира усните и корегира буквално се шо е потребно.
    Јас лично кај Мартин имам ставано 0.6 мл на корекција но откако претходно имам ставено цел мл. што е сосем оправдано и по себе гледам дека стварно е така како што кажува. Не шири такви дезинформации кога не знаеш. Значи човекот работи и со помалце од 1 мл.

    Толку имам истражувано за рускава техника, а можеш и сама тоа да го направиш. Сите усни по оваа техника се со минимум 1 мл , па дури и корекциите.
     
    На ludamaja10, beautys20 и GoldLeo им се допаѓа ова.
  18. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    А зошто мислиш дека немам искуство со Мартин?
    Зошто сметаш дека твоето искуство кај него е правилно, а моето неправилно?

    За руската техника да не се секираш, таа не се учи од читање на интернет. А ако толку беше запозната ќе знаеше дека се изведува и со помалку од 1 мл.

    Тоа што ти го рекламираш не е мој проблем, барем јас познавам минимум десет девојки кои биле незадоволни од него!
     
  19. Radmiwce

    Radmiwce Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    44

    Ne,ne smetam deka tvoeto e nepravilno a moeto pravilno. Sekoj svoeto iskustvo go dozivuva i pretstavuva na svoj nacin.
    Ama deka e covekot raboti vrvno -raboti. Deka ima odlicen odnos so klienti-licno sum bila svedok povekje pati.

    Te molam ti spodeli kakvo negativno iskustvo imash.

    I isto ne e moj problem sto ocigledno shirish nekoja negativna propaganda za covekov.
    Ako ti znaes 10 nezadovolni, jas znam 100 zadovolni.

    Bez razlika dali e Martin,Robert,Daniela ili nz uste koj kaj nas. Ako navistina vredi i e kvalitet togas treba da se pocituva.

    P.s

    Ja Poznavam devojka koja sto e skoro objavena kaj nego na instagram so topenje na stariot filer nekoj post e. Ona e rabotena vo poznatata Jolie klinika vo Belgrad ,ne znam kolku pari ima plateno a ne znae ni so koj filer e bockana, katastrofa usluga i odnos, a plus usnite i izgledaat odvratno ,prenadueno i prenapumpano.
     
    На GoldLeo и beautys20 им се допаѓа ова.
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Сакам да ставам прв пат 0.5мл на горната усна, малку ми е природно закривена и барем да се изедначи.

    Исто да напоменам дека сум во странство,па кој филер би ми го препорачале?