1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силикони/филери на уста

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

  1. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    3.794
    Пол:
    Женски

    На клиника работеше ваљда уште, за жал немам број веќе од него. Најди го на фб ако можеш пиши му. Игор Пеев.
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
  2. just_smile <3

    just_smile <3 Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    И јас исто така ставив пред 3 дена 1 мл во Санте Плус. Во моментот на ставање не ме болеше, но после неколку часа имав прејаки болки и не можев да ја мрднам устата, а многу и потеков. За 2 дена ми поминаа и болката и отокот. Само што и мене долниот дел од устата ми е цел со грутки :( Имам 2 грутки една голема, другата помала. Докторката ми рече за 1 недела да идам на контрола, па ќе видам што ќе ми каже, затоа што прв пат ставам.
     
    На Ajrinii, Jane.Birkin и Tanjitka им се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Зашто уште не ми се врати устата како што ми беше? имав една апликација 1мл пред 12 месеци. Смалена е ама сакам мојата да ми се врати
     
  4. Amelie1708

    Amelie1708 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Ординација Вивидерм, доктор Вангел, предобар за ботокс.
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  5. nikja

    nikja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    948
    Kolku naplaka za regija botoks
     
  6. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Каде се наоѓа ординацијата на Др. Роберт Стојовски?
    Има некоја процедура пред ставање филер,читав дека не треба да се оди на забар?
     
  7. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    3.794
    Пол:
    Женски
    Тоа зависи од твоето тело колку брзо го разградува филерот. Кај некои луѓе телото го разградува мн брзо за неколку месеци, најчесто 6, кај некој подолго. Барем јас така знам
    Кај две другарки за неполни 6 месеци отиде филерот.
     
  8. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.951
    Стар е постов, но сепак да пишам. Мене ми стави ботокс во чело и околу очи д-р Даниела од Перла, исто и хијалурон под очите јаболчници, во усни и кај назолабијални бразди...сега вака кога читам баеѓи ми изгледа:D:$
    Задоволна сум.
    @piglet1 како ја одбравте бојата за усните за лип блашингот, знам дека се прават комбинации од бои, но дали даваат совети во смисол што одговара на твојата боја на усни и кожа, и дали е како омбре крајниот изглед, или рабовите на усните ти се поинтензивно обоени а остатокот воедначено, ако ме разбираш на што мислам...
    Колку чини во мк?
    Кај што живеам е блади 600 евра па се фемкам некако дали тука или во мк да правам.
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Не.
    Тоа зависи од квалитетот на филерот.
     
  10. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.595
    Пол:
    Женски
    Во мојот случај јас им кажав дека сакам нешто понежно, а тие ме советуваа дека би било идеално да се ставе потемна нијанса, бидејќи ќе избледнее up to 50%. Не е како омбре, рамномерно се нанесува бојата. Јас не правев во Мк, платив исто 600еу и е фрлање пари. Башка болката 2 (и пол) саати. Добиваш ептен онака “pinch” од бојата, па мене лично не ми се исплати за болката и цената. Поарно купи си Benefit lip tint, иста функција врши, а не боли и не е скапо. :D
     
  11. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.951
    Тешко кај мене лип тинт да остане повеќе од половина час..:|јас сум " јадач" на кармини, некако несвесно, и нема шанса да задржам нешто што не е "зацементирано" за усните..обично дрогериски марки купувам ама исклучиво што се long lasting, иначе џабе ми е , или пак пудра , па со молив цели усни па врз нив кармин. Им завидувам на жените кои само со мали поправки, цел ден или ноќ тераат со карминот..последно лупнав пари за Маc, бојата убава, трајноста кај мене мањкава.
    Колешка иначе направи лип блаш, и ајлајнер траен , бојата е прашање на вкус ама мене не ми се допадна што рабовите беа приметливо поинтензивни од остатокот, као да претерала со моливче изгледа засега. Инаку и кај неа избледе, дури и после корекцијата и ја болело, а сите козметолози лажат дека не боли.
    Мене искрено и веѓи кога депилирам ме боли и се' живо со игла, ботокс, хијалурон, па немам илузии дека ова не би болело . Маста или кремата за анестезија е само површинска, сепак одат во длабочина со иглата.
     
    На piglet1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.595
    Пол:
    Женски
    И мене Mac кармините не ми траат, онака долготраен ми се покажал АBH кармините, оние мат што се. Тинтот, мех, не е дека многу долго стои, ама пак многу лесно се нанесува, можеш и со прсти. Кај мене не се познаваа линии така, убаво беше изработено, ама ете ми избледе, а нема ни 6 месеци. Би пробала ете пак, ама не сега. Можеби во некои други околности. :lol:
     
  13. zagrizenamama

    zagrizenamama Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    За ботокс и мене ме интетесира, јас имам ставано кај др.Бунда пред 3 год и секоја чест. Многу е професионална, многу убав пристап, ќе даде свое мислење што таа смета, а ботоксот ми траеше баш... преубаво искуство! Но, сеуште не работи и ставав кај Биби Ризес но, ефектот катастрофа. Минимална разлика во брчките уште во старт, потоа на контрола ми стави уште малку но не беше ни приближно од тоа што имав претходно. Се чуствував како некој третман да имам направено, а не ботокс. За 2 месеци како ништо да немав ставано. И од тогаш се разочарав и ми е страв да одам некаде на трето место... Баш би сакала некоја искрена препорака.
     
  14. nikja

    nikja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    948
    srbov na insta pobaraj go,mnogu e dobar i profesionalen.najiskrena preporaka
     
  15. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    Дали има некоја да сподели искуство со филери.,ботокс што се ставаат на пластична хирургија?
     
  16. Sweet cupcake

    Sweet cupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2017
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Дали е потребна претходна консултација кај др.Роберт ( и да сподели искуство ако некој ставал филер на уста кај него).
     
  17. Honny

    Honny Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2021
    Пораки:
    502
    Допаѓања:
    1.155
    Пол:
    Женски
    Здраво, знаете ли дали филерите се безбедни за доилки?
     
  18. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Колку што имам читано за време на бременост и доење не се препорачува :)
     
  19. Sweet cupcake

    Sweet cupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2017
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Кај се наоѓа ординацијата на Роберт ???
     
  20. Ana444

    Ana444 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Mozhe da mi kazhesh koj filer go aplicira? Jas pred eden mesec staviv Restylane Kysse kaj Dr. Martin i eve vekje mi go snema, skoro e vratena vo prvobitna sostojba.

    Koj filer go aplicira?
     
    Последна измена од модератор: 17 јуни 2022
    На Tammsy му/ѝ се допаѓа ова.