1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силикони/филери на уста

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

  1. Radmiwce

    Radmiwce Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    44

    Jas imam kombinacii na poveke brendovi,ne znam koi se tocno,eden znam e Restylane, a drugite ne znam. Mi kombinirase za da go dobijam toa sto go sakam jas.

    Jas si pravev pomali nadopolnuvanja posle prviot spric.
     
    На Ana444 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ana444

    Ana444 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ne znaev deka mozhe i da se kombiniraat, fala ti! Jas planiram pak sega ushte 1ml da dodadam, ama mozhebi nekoj potvrd od restylane, za da potrae. Ne e isplatlivo tolku chesti dopolnuvanja vo olku kratki periodi.
     
  3. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Ме интересира тие што сте ставиле филер, кога после некое време ќе падне, останува устата во истата форма или ќе треба да се иде на корекција?
    Зошто некои отпосле се жалат што имале како грутки или формата на устата се променила.
     
  4. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.029
    Допаѓања:
    3.415
    Таква му е трајноста на Рестилајн плус ако си ставала прв пат филер нормално е побрзо да се губи. Немој со тврди филери, пробај со Teoxane kiss.
     
  5. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Грутки се од филерот што останал и така ке си стои додека не отидат да им стават нешто (не знам како се вика течноста) да ги разбијат топчињата. Тука треба и масажа која е болна.
    Устата дали ке се смени зависи од колку мл имаш ставено.
    Мене лично најубави ми изгледаат усните по 5-6 месеци од апликација без дополна. Ако дополниш по 6 м ке се уште поголеми. Јас немам, другарки имаат.
     
  6. Radmiwce

    Radmiwce Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    44

    Moj sovet ti e da si stavish pak Restylane,mnooogu mi se svigja mene ,a i plus vise vtor ml ke ti dade skroz drug rezultat.Pomeki fileri se podobri spored mene..
    Nema sekogas da stavas cesto i po 1 ml. Toa se pravi samo prvite bockanja. Ke vidis deka naredno se pojse ke ti trae. Bash pisi iskustvo ♡
     
  7. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    1.800
    Може да ме упатите за во Струмица за ставање филер во усни?
     
  8. mar023

    mar023 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Како толку му е трајноста? Баш читав за тој филер и пишува дека трајноста му е од 1-3 години. И јас го ставив тој пред два месеци а многу ми е спадната устата. Кој филер би го препорачале како поцврст и каков е Teoxane kiss?
     
    На Pea му/ѝ се допаѓа ова.
  9. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.029
    Допаѓања:
    3.415
    Сум видела кај познанички дека тој филер е понетраен, 1-3 години со само едно аплицирање нема шанси да трае ниту еден филер без да се ресорбира.
    Јас имам Теоксан кис, ставен лани во мај меѓутоа ми е втора апликација и уште имам иако ми е за корекција со барем 0.5мл. При прва апликација нормално е побрзо да се ресорбира, стави пак по неколку месеци јас ставив после 5.
    Слушам позитивни искуства и со Белотеро, планирам следно тој гледам имам малку повеќе хијалурон.
     
    На mar023 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.406
    Пол:
    Женски
    Девојки колку трае Јуведерм?
    Јас ставив во Април 1 мл, па во Мај уште 0,6 (по препорака на Др.).
    Ми кажа за два месеци пак,мене тоа ми беше многу брзо,сега осеќам дека е изгубен (не целосно ама не е како што беше).Не би се боцкала баш на два месеци...
     
  11. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    144
    Трајноста зависи од тоа каков Јуведерм е ставен.( помек или потврд). На пример Јуведерм волбела би требало да трае од 9 месеци до година. Најверојатно имаш ставено нешто помеко или некако брзо го трошиш.Повеке од 2 апликации годишно не би ти препорачала. На два месеци боцкање никако. Ти имаш ставено одприлика 1 мл и пол тоа треба да биде фино т.е да имаш уста цела година. Не додавај во нередните 6 месеци.
     
    На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.406
    Пол:
    Женски
    Фала ти,не знаев дека постои помек и потврд. Да и јас очекував ако не цела година,барем до крајот на годинава да трае...
    Од што зависи трошењето?
     
  13. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    144
    Трошењето зависи од повеке фактори.На пример техниката на апликација, физиономија на уста,дали внесуваш доволно количина на вода во денот( хијалуронот се врзува за вода), живеење во потопла средина, користење на парна бања и сауна.Некогаш постои и таква гнетика еднаставно се троши побрзо филерот.
    Мислам дека пред едно 10 години филерите што се произведуваа беа далеку поквалитетни од она што го имаме денес на пазарот кај нас.
     
    На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.406
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу:)Се обидувам 2,5 л вода да внесувам,сауна немам одено,инаку мене устата ми е мала,посебно горната немав ништо.Сега се познава,не дека воопшто го нема,ама не како пред еден месец.
    :l:
     
    На Snowbell му/ѝ се допаѓа ова.
  15. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.029
    Допаѓања:
    3.415
    Мислам дека не ти е ресорбиран филерот за еден месец. На почеток си имала оток, па се повлекол.
    90AB45D5-2C5E-409F-9BD7-F032D94C9C77.jpeg
     
    На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    547
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, доколку некој има информација за обуки за ставање на филери каде има ве молам да ми пише порака :) фала ви
     
  17. cvetce65

    cvetce65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2021
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    Здраво, кој знае да каже кои се цените во Перла центар за филери на уста?
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    Може некој да ми го објасни ова?
    82F91AF0-2487-43C6-8D2A-ABA2064DAE90.png
     
  19. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    3.569
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира за болката додека се аплицира филерот, ако е без крема анестетик ? Само уште да го победам стравот:whew:
     
  20. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.725
    Допаѓања:
    14.321
    Пол:
    Женски
    А зошто без анестетик?
    Не знам дали некој пробал на тој начин. Боли и со крема, а не па без. Посебно руска техника.
     
    На buba4e89 и Bella* им се допаѓа ова.