1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силикони/филери на уста

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

  1. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.754
    Допаѓања:
    6.932
    Пол:
    Женски
    Ja би те советувала и да ставиш помала количина. Со 1мл ќе добиеш инстант разлика. Со 0.5 е суптилна. Но знам доста девојчиња со измигриран филер средишно особено на горната усна, особено ако ставиле поголема количина на филер. Сепак зборувај со докторот што ќе го става филерот
     
    На Avery и D.S. им се допаѓа ова.
  2. BY<3

    BY<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2019
    Пораки:
    779
    Допаѓања:
    2.218
    Девојки може ли да ме насочите како да закажам кај Мартин? Дали преку инстаграм закажувате или ?
     
  3. GoldLeo

    GoldLeo Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    7.754
    Пол:
    Женски
    Да раскажам едно негативно искуство врзано со Мартин.
    Имено, веќе два пати кај него ја правев устата, еднаш во Скопје и еднаш отидов до Гостивар. Сакав и сега и имавме закажано во Гостивар. Јас бев во Скопје само краток период и бев дојдена со бебе така да бев малку тесна со време но сепак можев да си дозволам да издвојам половина ден за тоа.
    Е сега, прво ден пред договорениот термин ми помести за наредниот а на самиот ден ми го помрдна терминот за неколку саати покасно.
    Не дека сум секој ден на третмани ама никогаш никој вака не постапил.
    Според мене е многу непрофесионално и колку и да ми се допаѓаше неговата работа веќе не би одела таму.
     
    На mace89 и Bjanka1992 им се допаѓа ова.
  4. cvetce65

    cvetce65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2021
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    Здраво, од кого сте најзадоволни за аплицирање филери на уста? Се двоумам меѓу др.Роберт, Перла, др.Весна и промоиталиа… кажете искуства
     
  5. Agness

    Agness Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2022
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    193
    Се мислам за прв пат да ставам филер, најмногу за израмнување на усните, не ми се еднакви горе и доле, а и веќе како стареам како да снемува волумен од усните. :)

    Тотален лаик сум на ова прашање, освен еве што ја прочепкав темава и гледам дека најчесто е фален др. мартин, но исто така и доста негативни искуства од типот на мигрирање на филер итн.

    Кој филер и кој доктор би го препорачале за мала корекција? Ништо спектакуларно не барам, да ми се изедначат усните само и маалку можеби волумен да ми додаде. А вооедно можеби и некој што става и ботокс, веќе имам и брчки на челово, па некој што и тоа би можел да го корегира. :)
     
  6. cvetce65

    cvetce65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2021
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    Кажете искуства со аплицирање филери на уста со др. Роберт или др. Даниела од перла од кого сте повеќе задоволни?
     
  7. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Сакам да ставам прв пат филер и се мислам помеѓу Перла, др. Мина Маринковиќ и Diamond S. Некој искуство да сподели ?
     
  8. hellogirl

    hellogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2021
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Веќе неколу пати по ред ставам филери (хијалуронска киселина) кај Др. Самоникова Гордана. Секогаш 0.5 мл (125 евра). Ми трае година дена. Задоволна сум од резултатите, блага минимална разлика од пред и потоа. Колку долго ќе стои зависи и колку количина вода внесувате.
     
    На Irenasirena му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.341
    Допаѓања:
    20.891
    Пол:
    Женски
    Ставив филер пред точно една недела, 0.7ml. Устата ми изгледа исто дури и погрда од претходно. Искрено многу сум разочарана, фрлив пари за да немам никаква промена. Веднаш се пожалив кај докторот и ми закажа термин за да ставиме уште филер, дали повторно цела сума ќе треба јас да ја плаќам или се рачуна ко корекција од негова страна?
     
  10. Рукии

    Рукии Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2021
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki,dali nekoj ima iskustvo za ova klinika rabotat so Revolax i Bonetta
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_4463.png
      IMG_4463.png
      Големина на фајлот:
      941,5 KB
      Прегледи:
      74
  11. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    3.421
    Пол:
    Женски
    Доколку првпат се аплицира филер, секој специјалист за оваа област ќе ви каже дека 1мл е минималната количина која треба да ја аплицирате за да изградите база од филерот, инаку за неколку дена речиси нема да се приметува и нема да трае ни неколку недели. Понатаму дополна се прави по ваша желба.

    Јас прво се слушнав телефонски да прашам инфо, а потоа кога се осигурав за времето само му пишав на вибер и толку беше, така се договоривме и за термин и за се.
     
    На Radmiwce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.918
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Nekoja iskustvo so apriline forte fileri?
     
  13. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.446
    Допаѓања:
    2.206
    Пол:
    Женски
    Заинтересирана сум са ставам филери, но сакам да добијам само малку волумен и да изгледа најприродно што може. Имам познаничка, има ставано филери во Ватанмед. Устата и изгледа преубаво и многу природно, но таа и природно има убава уста така да не можам да проценам според неа. Јас не ни знаев дека таму ставаат филери, па дали некој има искуство со нив затоа што не можам да најдам многу информации онлајн?
     
  14. girll_aa

    girll_aa Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2021
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Да го го раскажам моето негативно искуство со др.Роберт Стојовски за ставање филер на усни.Се двоумев мегу Роберт и Мартин се одлучив за Роберт.Кога отидов од старт неговото одбивно однесување,нељубезен старт ,катастрофа си викам ајде нека ја заврши работава,ми стави 1ml (барем така рече), мн мала промена,по три дена нишо не се приметуваше му се јавив да му кажам дека не сум задоволна дека воопшто не се познава дека имам ставено филер на усни,неговиот одговор беше толку дрзок - СО ЕДНА КОФА МОЖЕШ ДА НАПОЛНИШ БАЗЕН НЕЕ ЕПАА??АКО САКАШ УШТЕ ЌЕ ПЛАТИШ,викам добро меѓутоа ништо не се приметува,така да моја препорака кај него НЕ.
    Се размислувам сега каде да закажам кај Мартин или на некое друго место??
     
  15. Mayaasa

    Mayaasa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2018
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    169
    Пол:
    Женски
    Kaj Daniela vo Perla, od kaj nejze nikogas nema da izlezes nezadovolna.
     
    На girll_aa, simoncelicius и joy1 им се допаѓа ова.
  16. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.691
    Допаѓања:
    24.174
    Пол:
    Женски
    Мене кај Роберт ми е најинтересно што буквално му плаќаш за да те навредува.:D Одиш на консултација за едно, он те седнува и почнува да ти набројува маани на лицето и што се би сменил кај тебе.:D Притоа не бира зборови, брутален е.
    И прескап е.
    И лично не ми се допаѓа како ги работи усните. Други работи може да, ама за уста не е најдобар.
     
    На Curious cat, girll_aa и simoncelicius им се допаѓа ова.
  17. Anya321

    Anya321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2021
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Другарка беше кај Роберт, нити уста и се познава нити некои филери на лице нешто пополнуваше дал лаже дали врска нема он незнам, јас сум задоволна од промо италиа Наташа мислам се викаше
     
    На girll_aa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Heii дали некој бил кај др ангела захариева за уста? На инстаграм преубаво ми изгледа
     
  19. Danibobi

    Danibobi Нов член

    Се зачлени на:
    16 септември 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
  20. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.602
    Допаѓања:
    8.339
    Пол:
    Женски
    Значи истово и се случи на колешка.
    Кај неа за недела дена немаше ништо а не стави 1мл туку доста повеќе.
    И нормално му отиде да се пожали и истиот одговор го доби - нема проблем плати си пак ќе ставиме.
    И толку беше. Веќе не му отиде.
     
    На girll_aa и MandyLane им се допаѓа ова.