1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силикони/филери на уста

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

  1. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Тоа зависи до устата, пример ако е поголема може да треба повеќе ама тоа е лична преференца. Јас не би ставала за толку краток период толкава количина искрено, и онака првиот пат кога се става филерот не трае долго максимум 2 месеца и тоа варира од човек до човек. Можеш и да побараш 2ро мислење кај др доктор ако не си сигурна.
     
  2. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.588
    Допаѓања:
    12.058
    Пол:
    Женски
    Немам голема уста.Сакав само горната усна да ми ја изедначи бидејки долната ми е малку поголема. Она ми рече дека 6 до 12 месеци ке ми трае. Бидејки не сум доле и нема да можам да правам пример на 6 месеци па ако сега направам и после година пак ке биде исто како прв пат да ставам.Сепак ти благодарам ке се консултирам и со друг доктор
     
    На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. KikiKviki

    KikiKviki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2023
    Пораки:
    869
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    Ja mackam so aquaphor na eucerin. Ja masiram ednas nasabajle i navecer ama nezno posto malku mi e jezivo deka popolneti i kako pomali topcinja se pojavija. I uste mi e modra 5ti den denes
     
  4. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Recovery процесот е кај секого различен. Види ако не се намачи за недела и нешто прашај ја докторката. :)
     
    На KikiKviki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.659
    Допаѓања:
    6.189
    И имаш нанесено дополнителна траума. Не се масира веднаш, туку се ставаат само ладни облоги за да се смири устата. Тек после 5от ден е дозволена блага масажа ако сеуште има нерамнини. Ако имаш тврдо топче и после 3 недели значи дека не ти е нанесено како што треба и треба да ти го корегираат.
     
    На KikiKviki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Кита

    Кита Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    51
    Во план ми е да ги правам усните.Кај д-р Даниела во Перла, не планирам повеќе од 1мл да ставам него докторката ми рече за 28ми Април а се плашам да не сум со отоци баш за 1ви Мај и празниците? Што мислите вие колку време треба за да помине отокот?
     
  7. KikiKviki

    KikiKviki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2023
    Пораки:
    869
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    Mene za dva dena. Ama jas ne stavav ladni oblogi i se setav 5 6 dena so malku modro na ustata ako stavas cesto oblogi mislam deka nema da imas otoci
     
    На Кита му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sugarmama_

    sugarmama_ Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2024
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    И колку чини 1мл?
     
  9. Кита

    Кита Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    51
    Другарка моја ставаше 250€ ја коштало.Јас не прашав

    А само на усните ли има модро околу нема ништо? И нели е онака подуена не убаво да изгледа првите денови или?
     
    Последна измена од модератор: 2 април 2024
  10. KikiKviki

    KikiKviki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2023
    Пораки:
    869
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    Prviot den mi bese naduvana i crvena posle mi splasna vtoriot den ednas staviv obloga i na dolnata usna na sredina mi izleze modro 3 4 dena mi traese jas deka so bebus nemav vreme koga da stavam oblogi glej da stavas polesno ke projdes modro e na ustata ne okolu ustata okolu moze bockite da ti se poznavaat ama toa 2 dena samo posle gi nema
     
    На Кита му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Alex555

    Alex555 Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Последна измена: 13 април 2024
  12. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.762
    Допаѓања:
    3.263
    Пол:
    Женски
    На кој начин прават? Колку трае? Која е цената?
     
  13. Alex555

    Alex555 Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Facelift I konturiranje na lice toj pravi do fileri. Rezultatite treba da traat, kolku I filerite
     
  14. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.762
    Допаѓања:
    3.263
    Пол:
    Женски
    Фала ти.
     
  15. ButterflyBaby

    ButterflyBaby Активен член

    Се зачлени на:
    26 март 2024
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    72
    Zaharieva Angela dali ste zadeovolni

    Ok e fina doktorka no Kasni sekogas po polovina cas pa i poveke , i kaj mene vednas se stopi filerot ne sum zadovolna
     
    Последна измена од модератор: 20 април 2024
  16. ThiccFit

    ThiccFit Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2023
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    287
    Пол:
    Женски
    Се извинувам што влетувам со клизач у погрешна тема :D ама не најдов друга (во антиејџинг третмани нема живо пиле).

    Имам прашање, за филери на лице (назолабијални), бидејки е многу ризична регија, на кој доктор му верувате (тие што имате таму ставано, не во уста)?

    Со Роберт искуството ми е само за ботокс, и мислев дека се е ок ама како шо проага време сега, сфатив дека односот сепак му беше лош. Не ми кажа точно колку мл ботокс става а првпат ми беше, и некако како да се исмеваше со мојот страв и моите потпрашања после зафатот.. кај него не би одела пак.

    Исто не би одела кај доктори/ки што се помлади со помалку од деценија искутво. Кој сака и милува да ми дае совет, бујрум ЛП :f:
     
  17. Alex555

    Alex555 Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Dr Dejan Dimitrovski e vrv za podmladuvanje. Prirodni rezultati, nema podobar kaj nas
    https://www.instagram.com/dr.dejan.dimitrovski?igsh=bWh0Nm1sODZybHh5
     
    На ThiccFit му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Кита

    Кита Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    51
    Ставив филер на усните кај др.Даниела.Докторката ми рече дека со 1мл немало да имам ефект многу тенка ми била ми рече ќе дојдеш за месец дена повторно ќе ја градиме постепено.Првите денови бев супер и форма и се преубаво изгледаше ми ја спушти горната уста да не ми се гледало жлебето и беше супер но после недела дена се приметувам јас сум скроз различна личност но не усните туку насмевката ми е друга како да се смеам на сила секој што ќе ме види ме прашува зошто така сум се смеела вештачко…И јас се гледам особено онака природно кога ке се насмеам личниот опис ми е сменет буквално…Она ме боцна над усните и под усните незнам и зошто си велам си ја знае женава работава…На почетокот спомна и ботокс ако требало ќе сме ставеле….. Си платив за 1мл филер но искрено незнам што ми се случува со лицето непрепознатлива сум кога ке се насмеам… Не сакам вака да останам….му се случило ли некому вакво нешто?
     
  19. Hellothere

    Hellothere Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2023
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здравоо, пред 2 дена ставив 1 мл филер на устата. Меѓутоа ДЕНЕС имам многу малку ефект.. и да напоменам немав ниту оток ниту болка утредента, само две мали модринки. Што мислите ? Џабе трпев болка и џабе парите !
     
  20. Vasst

    Vasst Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, имам уплатено за филер на уста во anti aging дали некоја има искуство со некоја од докторките и дали сте задоволни?