1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силикони/филери на уста

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

  1. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    Марија, лабело или кармин нема многу да ти помогнат...Јас се решив на хијалурон само во горната уста.
    Докторот ми направи зголемување на контурите на горната уста. Постапката не беше воопшто болна и скапа. Јас ставив пола ампула ( 0.5 мл) и сега имам прекрасни секси усни. :)
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Можеш да ја исцрташ устата со моливче за уста па после тоа кармин да ставиш. Моливчето колку толку ќе ти ја зголеми устата
     
  3. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Не би ставила силикони никадее, и смешно изгледа и баш кај нас у македонијава да се потпреш на некој да си игра со лицето што се вика- не би рекла. Странство е секогаш подобар избор за такви операции отколку Мк
     
  4. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    не би ставила, немам потреба од тоа. задоволна сум од устата :lol:
     
  5. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ни на усни ни никаде.... каква ме дала природата, таква. А фала богу никаде значително не ми скратила. :D
     
  6. Miss.Bass

    Miss.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    206
    Девојки , особено вие од Скопје, дали можеби знаете колку чини пополнување на усни кај Др.Светлана
    https://www.facebook.com/dr.svetlana
    и доколку некоја има искуство кај неа, ве молам споделете
     
  7. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    мисс басс стави ли филер? јас сум на ум да ставам кај др. Билјана битолчанката што сега работи во Ск во промо италија анти ејџинг центар. Ако има некој да сподели нешто би ви била благодарна. 12000 е но не знам колку трае?
     
  8. ubavica25

    ubavica25 Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    И јас слушнав пофални зборови за др.Билјана од Битола..дали некоја има телефонски број или некаков контакт како би ја нашла..?
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Лично немам ставено ама многу го фалат др. Даскалов, распрашајте се.
     
  10. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Јас морам да се надоврзам на постов. И во минатиот пишав, ама ќе потенцирам уште неколку пати, затоа што има доста не толку добро запознаени со тој доктор.
    Секој доктор што гледа да не му земе само пари на пациентот, туку внимава и на неговото здравје и да не го унакази физички (а понекогаш и уништи психички со истото), не го препорачува тоа што го препорачува докторов. Јас сакав мало полнење на носот (поточно на левата страна имав асиметричност која сакав да биде пополнета), и барав перманентно решение. Доктор Даскалов ми препорача Аквамид. Потоа бев кај друг доктор кој ми го реши проблемот, и ми кажа дека доколку сум ставела аквамид ќе ми се створела некроза.
    Тоа е филер што буквално може да ти го уништи лицето. Трае со гооодини и цената му е 500е од апликација. Е сега секој кој логично ќе размисли, ќе се запраша како може една ампула хијалурон која трае една година да чини 200е, а ова перманентно решение да чини само 500е.
    Јас само ќе го оставам линков да видите слики, пред да се решите за вакво нешто...

    http://www.realself.com/aquamid/reviews?rating=not-worth-it

    Моја препорака за секој што ќе се одлучи на нешто вакво е хијалуронски филер или сопствено масно ткиво. Никако силикон!
     
    Последна измена: 25 септември 2015
  11. Marinelce92

    Marinelce92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    16
    Баш ме интересира колку време траат тие филери? кај др светлана 250 евра е 1мл филер, секако може и помалку да се стави
     
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Depending on the area injected, Teosyal can last anywhere from 6-18 months and the results are visible immediately. Unlike other fillers, Teosyal has a cumulative effect, so less product is required for touch-up sessions.
     
    На Marinelce92 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Boni top

    Boni top Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Дечки јас имам прилично мала горна уста но со помош на мало чаше за ракија и четка за заби си ја правам таа големина што ја посакувам.
     
  14. Boni top

    Boni top Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Еве
     

    Прикачени фајлови:

  15. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    https://www.facebook.com/AntiAgingCenterMK Овде работи Билјана, ја фалат мнг, јас бев готова да ставам но видов една девојка што ја полнела таму и ништо не и се познаваше плус и спласна мнг брзо 3-4 месеци, и пак става сега. не можам да си дозволам по 250 евра на 6 месеци маџимум.
    и мене ми го пофалија др. Коста но не знам цена.
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Не би ставила силикони на уста , задоволна сум од мојава :D
     
  17. forumdoktor

    forumdoktor Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Во Промоиталиа од прошлата недела имаат нови филери и техника на вризгување со што се продолжува дејството на филерот и се задржува волуменот на усните од 6-9 месеци минимум
     
    На Neodlucna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Мене ми е многу смешно тоа природно си е природно.Да бидеме реални секогаш и секого природата не наградила.Стварно не ми се јасни тие двојни стандарди, од една страна природно си е природно, од друга страна кога ќе излезат фотографии од некоја позната личност без шминка, ми се гади од коментарите со навредлива содржина што ги читам по македонскиве сајтови . И на многу лепотици од шоу бизнисот се восхитувате, а не знаете дека имаат некаде силикон или филер. Ама тоа е Македонија и кај нас ваквите работи уште не се доволно распространети и се мета на предрасуди.Ако некој сака да си стави, негова работа, нема потреба од скокање.

    Според мене ако не штети на здравјето и изгледа убаво зошто да не.За филери гледам многу почнале да ставаат, ама некој што вчера бил на курс денес да се учи на мене не би му дала.Не знам дали има некој во Македонија со доволно искуство за да би се решила да ставам. За такви работи мислам дека во Белград е далеку подобро.Исто и за силикони, секоја трета србинка ми се чини има ставено и нормално докториве имаат далеку повеќе искуство со такви работи.Разгледајте по српскиве форуми, сигурно има активни теми на ова прашање.
     
    На MayDiamonds и simoncelicius им се допаѓа ова.
  19. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Мислат дека со силикон се убави, а уствари како свинска чурилка им личи устата
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. macence994

    macence994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    353
    Пол:
    Женски