1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силикони/филери на уста

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    И што кога ќе го користат за излегување?
    Ефектот е краткотраен, па не гледам никакво „уживање“ во големите усни тие неколку часа.
    Многу се смеам за испадите што ги среќавам низ барови и кафулиња. Не знам за вас, ама од Месечината се познава која дома шмукала чашки за ракија.

    И прати акција, се меркаш цела вечер со некој тип, си правите муабет, пуштање, ова-она и потоа некогаш во неиспаѓачка смисла го среќаваш истиот без дол липс ефектот, онака со нормални „атрибути“.
    Со муцките шу праиме работава.
     
    На Selest му/ѝ се допаѓа ова.
  2. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.487
    Допаѓања:
    26.096
    Пол:
    Женски
    Ова е чиста глупост!!
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  3. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Ova e glupost cista ,go gledav po fb 1000 denari , pisav tuka dali nekoj koristi nikoj ne pisa po nekoj den go kupiv a polni usni imam i jas se izlazav za uste pogolemi, kako da me boksiral nekoj vo ustata bev i trae samo skoro 10 min nema ni tolku
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vogue.and.vogue

    vogue.and.vogue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    179
    Snowbell здраво ке можеш ли да ми кажеш кај кој доктор ставаше хијалурон и колку те кошташе ? Зашто несакам да одам кај секој сакам кај некој проверен ако има овде задоволна феминка од некој доктор каде полнела уста нека ме посоветува :)
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Не помислив дека некогаш ќе пишам во ваква тема ама ете женско секаде ни оди паметот :D Ова новото dollips ми е многу глупаво, всушност и се во врска силиконите, отсекогаш ми било одбивно. Изгледа како касано од оси, некои ми се ко мајмунско дупе и уште погрди ги прави од претходно.
    Но секој со свој вкус, она што ме интересира е таа процедура со хијалурон, дали се користи во случај ако сакате корекција. Пример, усните ми се малку нерамномерни (лево и десно, милиметар е во прашање но сепак) па дали такво нешто би помогнало како би се изедначиле двете страни... Со моливче и кармин ги корегирам но пак малку се познава дека едната страна ми е цртана mm под природната граница. И најбитното, колку чини таква интервенција, најминимално?
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против нормални силикони за да си ја зголемите самодовербата и повеќе да се сакате себе си, но сега истото тоа може со филери кои се разградливи после одредено време.

    Според мене ботоксот е нормално нешто и сигурна сум доколку имам средства после 35-40та година ќе ставам.

    Мајка ми правеше операција на градата и сега и се познава дупче,вдлабнатина која и предизвикува голема несамодоверба, Anti Aging Center by Promoitalia ми се чини како идеално решение, па нека помине уште некој месец за да направи година од операцијата и со консултација со докторот планира да стави нешто да ја пополни дупката.

    еве ви линк од страната
     
  7. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Дали знаете случајно во Охрид за естетска хирургија, конкретно сакам да ги зголемам усните?
     
  8. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.207
    Допаѓања:
    30.903
    Пол:
    Женски
    Против силиконите сум во случај кога потоа усните изгледаат како патка. Ми изгледа крајно невкусно, неестетски, вулгарно и од километар се забележува. Не би ставила силикони никогаш од причина што имам полни усни. За некој со тенки усни е сосема во ред но сепак тоа да биде пристојно, во нормална граница.
     
    На SunnyGirl2 и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  9. fitgirl

    fitgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Дали некоја има ставано филери на клиника?
     
  10. anooo

    anooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Devojki predlog dobar doktor kade mozam da stavam botox na celo i okolku oci.

    Pozdrav
     
  11. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Би ставила можеби некогаш само на горната усна за малку изедначување но сега засега немам во план..

    Инаку зошто секогаш полнењето на усните мора да се поистоветува со грозните бугарки, има многу примери на јавни личности кои имаат филери и сето тоа е со вкус направено што не се ни осетува дека е вештачко.. :)
    Еве примери
    Bella-Hadid-at-Elle-Style-Awards-2016.jpg
    lips-2016.jpg
    1049cdf358c10a6135b2ebaaaf9bc10b--blake-lively-eye-makeup-black-lively.jpg
     
    На Adriana.O, Neodlucna, Selest и 2 други им се допаѓа ова.
  12. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Каде ставаше? И јас сакам сосема малку само.
     
  13. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    Doktor Kosta mi stava fileri, stavam ednas godisno po polovina ampula i sum zadovolna mnoguu,gornata usna mi e epten teka bez filer
     
    На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tanjci88

    Tanjci88 Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    A kolku te cini taa korekcija?
     
  15. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    Polovina filer 0,5ml 6000 denari,ama mi trae dolgo deka imam stavano poveke pati.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.743
    Допаѓања:
    32.097
    Пол:
    Женски
    Не, фала. Си ја сакам устата таква каква што ми е.
     
    На Ники. му/ѝ се допаѓа ова.
  17. CallMeLollita

    CallMeLollita Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    И јас ставам филер кај Др.Коста еднаш годишно и сум презадоволнааа многу природно изгледа.
     
    На Jenyl и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  18. mamita83

    mamita83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    426
    Дали има некои контраиндикации од ставање филер, и кој им е составот дали знаете. Се размислувам да ставам ама сакам повеќе информации од вас кои веќе сте ставале, верувам дека изгледа ок - подобрена верзија на себе си веројатно.
     
  19. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    Osnovna komponenta na filerot e hijaluronot.Toj ja vrzuva vodata za sebe i dava volumen na mestoto kade sto se aplicira.Na pazarot ima mnogu vidovi na fileri.Kade i da se bockate videte i prasajte sto ke vi stavaat zasto ima i nekvalitetni fileri(kineski).Mnogu retko se slucuva alergija na komponentite na filerot.Kontraindikacii se promeni na kozata na mestoto na aplikacija,bremenost.Posle bockanjeto ( za usta) ima otok koj splasnuva za 1 den.(krvni sadovi ima dosta regijata).Slobodno prasaj sto te interesira pozdrav
     
    На mamita83 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Како можеш да забремениш од филер??? :^)
     
    На Feminka22, makedonkamak, Ники. и 3 други им се допаѓа ова.