1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силиконски гради

Дискусија во 'Тело' започната од magic, 8 декември 2009.

?

Би ставиле ли силиконски гради?

 1. Да

  350 глас(а)
  49,4%
 2. Не

  359 глас(а)
  50,6%
 1. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Девојки што мислите за силиконските гради? Дали вие би си ставиле доколу има потреба?
  Јас на пример иако имам многу мали гради не би си ставила, некако многу вештачки ми делуваат и според мене природно си е природно. Вие што мислите?
   
 2. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Па искрено и јас имам мали гради и понекогаш мн сакам да ставам ама не некој ептен големи па да изгледаат грдо само малку да ми се зголемат
   
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Па за мои години, градите ми се тамн и за среќа се добро затегната. Јас никогаш не би ставила силикони, не изгледаа убаво туку вештачки и премногу провокативно. Природно си е природно :)
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rjgdm

  rjgdm Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  40
  jas nemam nisto protiv toa se duri e vo normalni merki . A za provokativno se zavisi kako koj gi eksponira , ima devojki so prirodni golemi gradi koi se preprovokativni.........
   
 5. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  pa i jas bi stavla silikomski gradi, ama za zal kaj nas doktorite se uste se vezbaat i nema nikakva garancija, za razlika od stranstvo kade toa e normalna rabota, bez nikakov rizik i posledici.. ;)
   
 6. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  69
  Bi stavila potamu, posle progjaj eventualno...
  Ne bi gi zgolemuvala, zasto i onaka imam golemi gradi, ali bi sakala da gi zategnam vo idnina, zasto golema grada ko golema ne veruvam deka sekogas ke stoe vaka krenata ko sega dodeka sum mlada :)
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Според мене природно си е природно, али секој си има право на свој избор.
   
 8. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  4.385
  Пол:
  Женски
  имам многу мали гради ептен ко да влагам во пубертет изгледам и да не се овие градници со поплнки незнам што би правела......би ставила силикони ама мали некои не огромни да ми изгледаат после
   
 9. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  Dobro a bas me interesira dali ima nekoj od vas informacii vo vrska so cenite, doktori, bas gledav najava za emijijata na rebeka i bas ovaa intervencija ja izveduvaa, znaete nekoi vashi poznanicki, zadovolni se ili ne??
   
 10. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Jas ne bi stavila silikoni iako imam mali gradi-ednostavno ne bi mozela da podnesam da imam "tugo telo" vo mene, osobeno vo gradite... Sepak, dokolku posle poroduvanje se cuvstvuvam nesigurno za moite gradi, togas eventualno bi otisla na 'zategnuvanje' na gradite. Opsto, ne sum protiv plasticna hirurgija i korekcii. Ako nekoja mala sitnica koja moze da se popravi, a bi napravila da se cuvstvuvame podobro za sebe si, zosto da ne? Jas licno ne sum pravela nikakva korekcija dosega, no poznavam devojki koi stavile kolegen na usnite, go koregirale nosot, gradite. Ne znam kolkavi se cenite, no devojkite se zadovolni:) Vo idnina, koga ke mi se pojavat brcki, verojatno ke probam da gi izmaznam so inekcii ili so bilo sto ke se izmisli do togas-imam vreme:)))
   
 11. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  da paijas posle poragaj eve sakam da stavam, da gi zategnam i zgolemam zaso oslabnev mn i ne planiram uste deca, so edno se zadovoliv e sega sakam da znam kolku od devojkite sezadovolni od gradite, goleminata,oblikotako nekoj znae neka kaze...pozz
   
 12. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  ni jas ne bi stavila,nikako,iako ne mi e potrebno,imam golemi gradi (i me nerviraat mnogu,bidejki slaba sum a golemi gradi imam :( )
   
 13. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Slusnav deka ima nekakvi apcinja ili so znam so se Saw Palmetto za zgolemuvanje na gradite..dali imate koristeno nekoja ili informacija nesto..
   
 14. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Saw palmetto е растение како палма. Јас колку што знам се користи за лекување на синдромот на зголемена простата и против ќелавост кај мажи. Ме зачуди твоето прашање, па прогуглав сега и видов дека се користи и за зголемување на градите со тоа што го поттикнува лачењето на женскиот полов хормон пролактин, но незнам олку е тоа испитано и дали не е штетно, во смисла да не ти го наруши хормонскиот баланс, штом нешто поттикнува, нешто инхибира... :^) Мислам дека за користењето на овој препарат треба да се консултираш со лекар и тоа најдобро се ендокринолог, за да ти објасни какво е неговото влијание врз хормоните.
   
 15. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Против сум, исто како што сум против тетоважите. Сакам природно, и не сакам непотребни болки и малтретирања. Сите сме убави на некој начин, секој со нешто посебно.
  И јас имам мали гради, од секогаш сум имала мали, но нешто хормониве ми работат, последниве месеци, така што можеби напредувам хихихи.
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.339
  Допаѓања:
  5.251
  оооо и тоа колку сум за. сакам убави топчести гради, да не мора да носам градник а да облечам деколте. не дека сеа не носам деколте, напротив не дека имам толку мали гради мислам онака средна големина ми се ама кога би имала пари би правела и тоа како :lol: :lol: ако некој знае каде е најдобро да се ставаат силикони и колку чинат нека пише :lol: :$
   
  На Dina Prodanova, Li..Na, Cloee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. male4koto

  male4koto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  i jas imam mali gradi,i sakam da si stavam silikoni,ama ne sum bas sigurna :worried: vie so mislite?
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.864
  Допаѓања:
  28.436
  Пол:
  Женски
  Ако не си задоволна со големината на твоите гради стави силикони. Јас имам мали гради и не би ставила силикони. Доколку бев рамна како даска тогаш ќе ставев.
   
 19. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  многу мразам силикон а и не ми требит бидејќи имам големи гради и скоро никој не верува дека немам силикон :(
   
 20. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  НЕ БИ СТАВИЛА освен ако не морам пу пу недај боже од здравствени причини :!:
  иначе имам потреба од поголеми и тоа како :$ ама што е тоа е ...каква сум таква :D
  битно си се сакам себе и задоволна сум и со малку :D
   
  На barbie-hilton му/ѝ се допаѓа ова.