1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силиконски гради

Дискусија во 'Тело' започната од magic, 8 декември 2009.

?

Би ставиле ли силиконски гради?

  1. Да

    353 глас(а)
    49,3%
  2. Не

    363 глас(а)
    50,7%
  1. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Не,никако,никогаш
     
  2. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш не би ставила силикони. Прва причина затоа што не ми се мали, скроз ми се таман со оглед на тоа дека сум слаба, ниту мали ниту преголеми, а втора причина ризично ми е. Треба да најдеш предобар хирург за да ти ги погоди, а и 2500 евра за вештачки гради..Сериозно? :^) Па и милиони да имам не би дала толку за, според мене, сосема непотребна работа. Па и кога ќе ги видам некои 30 кила, а ставиле балони поголеми од главата..:puke: Воопшто не е секси, подобро мали ама барем знаеш дека се природни, а не вака секој момент да чекаш да и пукне силиконот и да се растече :D
     
  3. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Не, никогаш.:shake::shake:
     
  4. Sparkles27

    Sparkles27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Лелеее читам коментари и се чудам:lol: Јас имам имплатанти и тоа веќе 10 години се во мене.Веќе се дел од мене,не ни осеќам дека имам страно тело!Жените со проблеми како рак на дојка ставаат силикони,жените кои не се задоволни од својот физички изглед исто така ставаат не за да привлечат мажи туку да се привлечат на самите себеси! Јас имав аномалија од која градите не ми пораснаа и ќе требаше да бидам осакатена за цел живот да не постоеа силикони!!! Значи пред да коментирате било што размислете а не ги гледајте бугарските певаљки кои асоцираат на силикони,гледајте ја реалната слика!Фала(y)
     
    На UniqueDreamer, TravellerS, Bambi1208 и 32 други им се допаѓа ова.
  5. Tamarcheeeeeee

    Tamarcheeeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    според мене доколку некој не е задоволен од големината на своите гради,и доколку со силиконите би се чувствувал посигурно океј,али лично јас не би ставила си ги сакамм моите иако се мали хаха
     
    На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sunset08

    sunset08 Нов член

    Се зачлени на:
    29 април 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Јас сум заитересирана за подигање на гради и можеби импланти. После 2 бремености, доење изледаат страшно.
    Би сакала кај доктор Даскалов да одам, па ако има некој искуство да сподели баш би ми било од корист.
     
    На MikiTass, Werty, Тетка Биберче и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Sparkles27

    Sparkles27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Мислам дека добар избор ќе направиш да појдеш кај Даскалов,има доста искуство и современа технологија,мислам дека сега е во Ремедика ако не се лажам.Прво закажи си преглед разговарај со него и он ќе ти каже што би било најдобро за тебе.Со среќа,па после пиши како ќе поминеш:):hug:
     
  8. olgiii

    olgiii Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки
    сансет08 исто и кај мене е, после бременост и доење, само кожа ми остана :(
    И јас кај др. Даскалов ќе одам, веќе бев и на консултации.
    Малце се мислам дали да правам само подигање или и силикони да ставам. Иако мислам дека подобар ефект ќе биде со помал силикон, баш би требало да ја оптегне кожата и зацврсти градите. Само дека страно тело сепак ставаш малце се плашам.:worried:
    Некој има искуства ли да сподели?
    Сансет08 ти беше ли на консултации?
     
    На LiliMari, Werty и Sparkles27 им се допаѓа ова.
  9. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Јас имам три деца и буквално 6 години без престан дојам.
    Телото ми е изменето, си го плаќа данокот нели, но самата претстава за истото, после мајчинството ми е променето.
    Улогата на градите е за доење, фала Богу добро си ја завршија работата и ги доживувам како и само како такви.
    Битно ми е само да се здрави, не би се изложувала на непотребни операции и ризици, не гледам реално ни причина ни потреба зошто.
     
    На ScrappysSunshine, Tina2017, koritsaki и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Sparkles27

    Sparkles27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Ти пишав во порака @olgiii со среќа (y)

    Супер што имате три деца и што сте доеле тоа е благослов, но вие лично доколку немате потреба други девојки ите како имаат потреба. Дали сте имале личност што се борела со рак на дојка?Дали сте запознале некоја девојка која има аномалија, комплекс или незадоволство кон самата себеси? Јас сите тие профили на жени сум ги запознала и среќа што имало имплатанти и доктори што не одат осакатени и што повторно се чувствуваат како жени. Градите се за доење се сложувам,но градите претставуваат исто така женственост и убавина кај една жена.Не сакам луѓе кој не гледаат од сите перспективи туку одма си го поставуваат својот личен став не е убаво така. Ви посакувам се најубаво..поздрав.
     
    Последна измена од модератор: 18 април 2017
    На Rozich, Traveler91, N.2106 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Да, имам две во фамилија со рак на дојка, едната за жал умре, а другата живее без една града ама е жива.
    Затоа и тој став го имам јас!!
     
    На N.2106 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sparkles27

    Sparkles27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2017
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Во ред секој нека си се држи кон својот став и нека си прави тоа што чувствува, како и да е јас ги подржувам сите жени што сакаат да направат некоја убава промена на себеси....:angel:
     
    На TheDreamGirl, LaraSolare, N.2106 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    И јас исто
    Само си го изразив мојот став на темава :)
     
    На N.2106 и Sparkles27 им се допаѓа ова.
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.455
    Пол:
    Женски
    осакатена?Wtf?Колку грозен збор
     
    На deskarada, candy.cane, Rose96 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Werty

    Werty Нов член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво женки ке може ли некоја од вас доколку правела зголемување на гради кај доктор Даскалов да сподели како поминала и колку ја чинело.
     
  16. olgiii

    olgiii Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo Werty, jas pravev operacija kaj Daskalov, odlichno pominav . Chovekot e stvarno struchnak, on ima ordinacija karshi Drzavna bolnica, ama operaciite gi vrshi vo Remedika i tamu edna nokj ostanuvash. Se vkupno me chineshe okolu 2500 evra + predoperativni testovi.
    Ako vekje se rashavash za vakov chekor, bi ti go preporachala Daskalov
     
    На LaraSolare и Sparkles27 им се допаѓа ова.
  17. xSanjax

    xSanjax Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    30
    А Дали некој правел намалување на градите со подигање па да каже искуство каде,како поминал и која е цената?Дали на државна,на приватна клиника и сл...Моите гради не се поднесуваат више,секое споделено искуство,информација е добредојдено.Битно прашањево се однесува на НАМАЛУВАЊЕ на градите не на зголемување
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира за подигање на градите , можеби нијанса да се намалат , и ако постои можност намалување и на брадавиците (не ми се смеете плис :) ) и од прилика цена некој дали знае ....

    Правам склекови и вежбам но мегутоа нема ефект врз моите гради ...
     
    На Milita18 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DzoliA

    DzoliA Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Prvo e najbitno dali Imas deca ili dali planiras da imas (uste) ... Potochno dali planiras da dois vo idnina? Zatoa sto podiganjeto Na gradi e odlichna opcija megjutoa so doenjeto se vrakjaat kako sto bile taka da dzabe frleni pari... Mn se rasprasuvav za ovaa tema, vekje razmisluvam za silikoni od pricina sto mn oslabev i gradite mi se smalija za 2 broja... Mislam oslabev samo 5 kila ali najvise mi oslabea gradite :( pa moeto prasanje e za preporaki na doktori ne mora od mk moze posiroko?
     
  20. Natali K

    Natali K Нов член

    Се зачлени на:
    13 декември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Da te prasham kade pravese vgraduvanje na silikonite i kako si zadovolna? Isto i cena me interesira

    Zdravo, mozes da mi kazes iskustvo posle operacijata? Dali si zadovolna od rabotata na doktorot? Jas sum resena da stavam, prasav 3000evra e

    Kako si zadovolna od doktorot i izgledot?
     
    Последна измена од модератор: 13 декември 2018