1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силиконски гради

Дискусија во 'Тело' започната од magic, 8 декември 2009.

?

Би ставиле ли силиконски гради?

  1. Да

    353 глас(а)
    49,3%
  2. Не

    363 глас(а)
    50,7%
  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.072
    Пол:
    Женски
    Не би ставила никогаш силиконски гради но не сум против тие што ставиле :)
     
  2. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    сега читав во едно списание дека наместо да вградуваат силикони ,страни тела во организмот,имале нови начини од вашите матични клетки да извадат од организмот и да ги вбризгаат со инекција во градите и за 32 матични клетки по 4 цм растеле градите ,тоа сакаат да го напраат и за зголемување на задникот ама уште не е проучено до крај ..тоа кошта 26000 евра во европа а во јапонија достигнува најмн до 6000 евра
     
  3. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Ако би била пеачка или некоја така пославна личност во Македонија, тогаш силиконите би ми носеле и пари, па зошто да не ставам ако имам некој профит?

    Додека вака кога живеам обичен живот не знам зошто би ми биле силиконски гради?
    Ке биде само џабе лупање пари и не би се чувствувала удобно со нешто неприродно на мене, нешто што не е мое.
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    незнам што да се случи на светов, НЕМА да ставам силиконски гради, оти од силиконот само рак на дојките можам да добијам(ппп скраја да е)
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сега за сега не би ставала, затоа што мислам дека немам потреба, задоволна сум од изгледот и големината на моите гради. Но, никогаш не вели никогаш. Не се знае. :lol:
     
  6. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27

    да бе сите овие со силиконите гледам рак имаат пред умирање се..... :rofl: .


    eve link за една таква особа што подлегнала на такбва операција па сега градите неможе да прекинат да и растат , инаку се работи за полипропиленски инекции

    http://www.tocka.com.mk/index6.php?ID=40956
     
    Последна измена од модератор: 3 април 2017
    На barbie-hilton и moniiiii им се допаѓа ова.
  7. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Немам некои многу малечки гради но би ставила силикони ама да ми ги направи некој што стварно се разбира од таа работа затоа што знам дека се добива и рак на дојката. Сега засега немам толку пари за таков луксуз ако можи да се кажи :D можеби за некоја година ;)
     
  8. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    И ја би ставила силикони пошто имам мали гради ( не многу големи барем за 1 или 2 броја плус ) :D
     
  9. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Јас не се согласувам. Најпрво ризично е, второ боли а трето што ми дал Тој, тоа ќе си носам :D
     
  10. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Немам мали гради, но ако не ми пораснат уште малку би си ставила! Сакам да имам поголеми гради, па дури и тоа да бидат силиконски!
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. moniiiii

    moniiiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Другарка ставаше силикони тука во МК во Ре Медика кај Др. Огнен Даскалов според мене тој е најдобар кај нас а градите и се прекраснииииииии :D плати 3000 евра али за се вкупно инаку и јас не сум против и сакам да ставам али нормални топчиња не преголеми :rofl:
     
    На Dina Prodanova, rozy и Cloee им се допаѓа ова.
  12. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Не сум против,дури понекогаш ме фаќа мерак да си ставам :lol: , но кога ќе размислам подлабоко немам храброст тоа да го сторам :)

    Што знам,цело време ќе се чувствувам чудно и ќе мислам дека во секој момент ќе ми прснат :rofl:
     
  13. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464

    3000 :o полнети со злато нели ? :^) ц.ц.ц цениве а рок и кажаа или бесмртни :?: .

    Ама ако подразмислам може исплатливо е и онака ќе им ги оставам во наследство на ќерките , внуките поколенија ќе ги носат . За спомен и долго сеќавање :wasntme:
     
    На HappilyLoved и Isabel им се допаѓа ова.
  14. invisiable

    invisiable Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    8
    Еми ако не ми пораснат уште малку..зошто да не..ако се има пара би ставила...зар цел живот да носам 75 :D
     
  15. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Јас мислам деа не ќе имам потреба да ставам силикони :lol:
    Уште сега носам 80-85, а кога ќе пораснам којзнае што ќе биде, чувај боже :D .Ама па и со големи гради не е лесно :!: .
    Подржувам за тој што сака да си стави, негов живот си, ако така се чуствува посамоуверено, или ако комплекс му е затоа што има мали гради зошто да не.
    Право на избор, јас на пример никогаш не би ставила (и да имам мали гради), не сакам ништо вештачко во себе.
     
  16. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Имам доста големи гради. Носам 80-85, и некогаш дури и ми сметаат. Силикони не би ставила ,зошто немам потреба, ама би ги затегнала ако ми опаднат после доење и така натака.
     
  17. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.515
    Допаѓања:
    2.159
    Тие се повеќе за девојки без самодоверба, 75-80 градник и не е доволно па што треба 100тка? Има девојки 70 што не можат да наполнат а зрачат од самодоверба и енергија.
     
    На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ајде бе ,катастрофи ,од Месечина се познаваат дека се фејк !
    Одвратни ми се :puke:
    Би ставила едино во случај на ампутација на дојка ,јбг ,инаку - ни под разно.
     
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.477
    Допаѓања:
    39.706
    Пол:
    Женски
    Не би ставила, немам потреба.
    Но оние кои сакаат големи гради, а немаат зошто да не стават доколку имаат средства и голема желба за тоа.
     
  20. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    немам ништо против, имам мали гради и баш би сакала да ставам силикони