1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силиконски гради

Дискусија во 'Тело' започната од magic, 8 декември 2009.

?

Би ставиле ли силиконски гради?

  1. Да

    353 глас(а)
    49,3%
  2. Не

    363 глас(а)
    50,7%
  1. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Си имам јас природни силикони :$ , така да ... хаха не би ставила никогаш . 8)
     
  2. palacinka

    palacinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Имам мали гради и никогаш не би ставила силикони, јас сум за природното, какви што Господ не дал. Природно си е природно! А и кој рече дека жените со мали гради не се убави?
    Кога некој ме гледа сакам да ме гледа во лицето, а не во градите...
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Можеби дека немам мали гради и ова не претставува болна тема за мене па не ги подржувам оние кои ставаат силикони. :^)
    Сепак природно, си е природно. Секој нека си се прифати и започне да се сака таков каков што си е. ;)
    Ако оној кој имал мали гради стави силикони на градите, оној кој имал мала уста стави на устата, оној пак кој сакал поголем задник стави импланти и што ќе стане ова. Сите ќе сме исти и нема да се разликуваме. :^)
    Не сум за силиконите и за ништо што е вештачко. :) Сваќам кога некој си прави пластична операција на нос бидејќи му е стварно крив или нешто му бил скршен па има проблеми, или пак пластична операција на ушите кога навистина има потреба. Но вакви пластични операции како што се силикони, миликони и слично ми се ептен како од лигавеш, и сметам дека сето тоа е недостаток на самодоверба па така сакат да си лечат комплекси. :fubar:
     
  4. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Немам потреба од тоа, а и кога би имала мислам дека нема да ставам :^) Какви ми дал Бог такви нека се! А и зошто обична девојка како мене да ставе силиконски гради |( Сваќам еве пејачка била или некоја друга позната личност па еве сакала да ставе ама обична девојка :^) ! А и сигурно не е толку добро да ги имаш, секој ден читаме што им се случува на девојки што веќе ги имат. Позз :*
     
  5. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Уффф огромна желба ми е да ставам силикони, не за да се прчам, но едната града ми е мнооогу помала од другата и ептен се приметува, без прслук никако, а кога сме кај прслукот и тоа ми е проблем... кога би ми биле исти, макар и мали :(
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    Јас мислам дека ако некој се чувствува неубаво заради големината на градите, нема причина зошто да не си стави силикони. Па секоја жена сака да се чувствува женствено и секси со своето тело... Лесно е да се каже НЕ на силиконите и пластичните операции од тој вид кога се има природно големи гради (или барем нормална средна големина). Има жени кои се сроз рамни и кои нормално го сметаат тоа како недостаток на своето тело, штом има начин да го поправат тоа - нема причина за дискусија и осуда на тие жени.
     
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Читам и ви завидувам (позитивно, секако ;) ) на сите тие кои си имале големи гради... И јас сакам!! Ми се смачи да ги барам низ прслукот.
    Да не ми ги фаќа веќе дечко ми градната коска и ребрата!! :rofl: :rofl: :rofl: Да фати нешто "мрсно", а не вака! :doh: шмрц шмрц :|
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Јас би сакал да ставам силиконски гради...Моите се мали и мислам дека лично јас би се 4увствувала подобро ако ми се малку поголеми градите..Секако ако се одлучам некогаш да ставам силикони нема да бидат тоа најголеми сакам нешти поскромно... Чисто онака јас да си бидам тип топ :D
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  9. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Сум се изјаснила на други теми дека сум задоволна со големината на моите гради, едноставно кога би ми биле поголеми не би ми одговарале на конструкцијата.
    Иако женска работа секогаш сака повеќе, и искрено размислувам некогаш во иднина откако ќе завршам со раѓање деца да си легнам под нож :| .
    Од доење ќе ми свиснат ваљда, и ќе ми ги стегнат и малце од тоа силикончето да ми додадат, ама само малце нејќам од авион да се гледа дека ми се силикони, туку малкуцка, природни да ми изгледаат.

    Петко нема проблем со големината, задоволен е, таман има да си го наполни рачето, добро и не баш да го наполни туку онака нормално да има што да фати, не се само брадавици таман работа.

    Ама па чудна работа мајка ми носи пслук 85-90, а јас јадно 70-75-80, дефинитивно сум на тато метната :lol: .
     
  10. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Не би ставала силикони си ги сакам онакви како што се ! Дури и мали ако ми бида нема шанси пак да ставам силикони
    многу ми е страв од ставање силикони незнам why? :doh:
     
  11. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас сум слаба и имам мали гради и што сега да се фрлам да не треба |( . Слаба девојка со големи гради не бива. Немам ништо против пластични операции и да би ставила некогаш ако ми се зголеми желбата за поголеми. И да ми рече некој/а дека ми се мали градите, одма има одговор кој гласи а имаш ти манекенско тело видено со големи ;) глупак/чка
     
    На naturally му/ѝ се допаѓа ова.
  12. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Јас лично не би ставила силиконски гради. Можеби не сум Памела Андерсон, но сепак сум задоволна со природната големина.
    Не ги судам оние кои имаат ставено силикони (се додека тоа изгледа ок). За секој производ има потрошувач. Доколку на некој градите, односно, немањето гради му претставува комплекс не гледам зошто не би го елиминирал тој комплекс со ставање на силикони.
     
  13. maja0

    maja0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Не би ставила силиконски гради, бидејќи немам потреба. Задоволна сум од моите гради. Но сепак и да имав помали гради не би се осмелила да го направам тој чекор заради стравот кој го имам од операции, игли итн. Оние кои имаат желба да стават силиконски гради, ги поддржувам во реализирањето. Со самата операција би се ослободиле од комплексот што го имаат. Ама сепак, според мене природно си е природно. Но кога природата не дала, зошто да не се искористи можноста за големи гради.
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. bubu1

    bubu1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    12
    Ицкрено јас би ставила ако ми се мали, треба да почекаме да видиме колку ќе растат хаха :)
     
  15. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    Најубава, бројката што ја кажвиш нема врска со големина на градите, него со обемот на градниот кош. Тоа што мајкати носи 85-90 значи дека е поширока во обем на градниот кош од тебе. Големината на градите се определува со корпа А, Б, Ц, Д, Е, Ф итн...

    Кај нас ретко кој од женскиве знае точно да ја определи големината па слушам сите викаат носам 75-80... шо нема врска, ама најмногу криви за тоа се кинескиве прслуци шо не преплавија па и тие погрешно ги презентирет големините. Додека кај долен веш марка тоа го нема. Еве пр отвори на официјалната страна од лиска имаш калкулатор и врз основа на твои димензии можиш да си пресметаш која големина носш на градник.
    Чисто онака, за купвење кога ќе ти треба...

    Инаку за темата...
    Не сум за, од причина што големината ми е таман, средни, прилагодени на градбата.
    Али не сум ни против силикони, да речиме за 10тина години одсега, се е можно по раѓање на деца, па зошо да не бидам одржана мамичка :lol:
     
  16. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    На некои луѓе физичкиот изглед знае да им создаде многу комплекси и ниска самодоверба, така што немам ништо против таквите пластични операции. Ако некоја девојка не е задоволна од изгледот, нејзино право е дали ќе преземе ваков чекор. За мене ставање на силиконски гради е исто како и операција на нос, брада, уши и секој друг хируршки зафат кој не е пресуден за здравјето, туку за надворешниот изглед на пациентот.
    Јас лично не би ставала, доволна ми е 85ка :wasntme:
     
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски

    Машала дај малце за матурата :P
     
    На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
  18. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Уште силикони ми фалат и поголеми од главата да ми се.. а и мали да имам не би ставила :))
     
  19. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    757
    Пол:
    Женски
    Како што почнаа да даваат дешавки со силикониве у последно време, ми се згади што ги слушав па фали уште да го ставам тоа у гради :puke:
    Не се можеби големи, ама доволно ми е 80ка :)
     
  20. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    Мене ми е во план после 18 да ставам силикони,но ништо претерано. ;)
    Вака на пример
     

    Прикачени фајлови:

    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.