Симнување на книги од интернет

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од princessofthedark, 8 мај 2010.

 1. flower11

  flower11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  The choice од Nicholas Sparks да не ја има некој ?
   
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  Дечки ја има некој апликацијата симнато на Македоника.мк??
  Проблем прави при најава, ако некој знае нешто нека пише
   
 3. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  738
  Јас бев проблем влегов, ама од десктоп компјутер.
   
 4. OmEr-99

  OmEr-99 Нов член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ми треба итно писмен состаф на тема
  1.македонска крвава свадба
  2.силјан стркот
  Ве молам кој има нека пиши
   
 5. Андријана98

  Андријана98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  кој ќе плаче кога ќе те нема-робин шарма онлајн?
  или некој друга добра психолошка книга
   
 6. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Почни да читаш, пишуваш сам/а. Така би требало научиш дека е состаВ, а не состаФ.
   
 7. Optimistic

  Optimistic Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  14
  Може да ми ги пратиш?
   
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.851
  Допаѓања:
  22.411
  Пол:
  Женски
  Добри страни за спуштање англиски книги знаете ли? Ги отворив повеќето во темава но доста од нив не работат.
   
 9. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  14.277
  Пол:
  Женски
  Видов дека годинава излегло продолжение на серијалот "Го сакам..." од Линдзи Келк. Кај отворив во ова време да проверам за ап дејт, кај се запустив. Омилен и единствен чик-лит сериал кој го обожАвам. Ама не можам да најдам линк за да ја свалам "I heart forever" никаде, буквално.

  Може мала помош? Нема да заспијам, семплот што го најдав со прологот и 2те глави не ми се доволни. :envy:

  Ќе ги означам @AnaKarenina и @RainBow затоа што успеваат со торенти од руски и кинески портали, a jас благо кажано сум очајна. Доколку сретнете торент за книгава, ве замолувам пратете, вечно ќе сум благодарна. :wasntme:
   
  Последна измена: 10 септември 2017
 10. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.140
  Допаѓања:
  3.871
  Пол:
  Машки
  Инсталирај си Tor пребарувач, со тоа навлегуваш во deep web. Таму можеш да најдеш секаков вид на книги па дури и делови од книги од тајната библиотека на Ватикан. Ќе ти дадев линкови но несмеам тука бидејќи е илегално, но истите можеш да ги најдеш на Google но никако немој да ги отвараш преку обичен пребарувач, само преку Tor.
   
 11. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  14.277
  Пол:
  Женски
  Што е "тог"? Прв пат слушам.

  И да се поправам додека имам време, да не сум "глагодарна" и да не "сртнувам". (facepalm)
   
 12. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.140
  Допаѓања:
  3.871
  Пол:
  Машки
  Тор е пребарувач како Google Chrome само што на Тор имаме пристап до 100% од интернетот, на обичните пребарувачи имаме пристап само 10%. На Тор може да се најде се и сешто, да се купи се и сешто, буквално се што ќе замислиш. Таму можеш да си ја најдеш книгата потполно free. :) Ако дозволат админите ќе ставам линк од Тор библиотека, ќе биде од корист на сите бидејќи има многу книги, но никако не смее да се отвара линкот без Тор пребарувач. :)
   
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  14.277
  Пол:
  Женски
  Tor било, не "тог". Ќе проверам, фала.

  Гасам компјутер, очигледно доста ми е.
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  14.277
  Пол:
  Женски
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Balint

  Balint Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има книгата ЗАПРИ СРЦЕ од Зорана Шулц во pdf ? Или линк за спуштање книги на македонски?
   
 16. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  6.945
  Пол:
  Женски
 17. Balint

  Balint Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има книгата Breaking Night од Liz Murray ?
   
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.369
  Допаѓања:
  104.416
  archieve.org најмногу ми се има најдено.
   
 19. ataneR

  ataneR Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ja pregledav cela tema 99% od linkovite ne rabotat...Nekoj da mi isprati vo PP e-knigi koj gi ima ili pak link od nekoja strana na koja mozam da citam na srpski hrvatski makedonski makar i angliski?
   
  На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. macalavica

  macalavica Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Registriraj se na balcandownload.org