Симнување на македонски книги од интернет?

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од priceless, 7 март 2015.

 1. priceless

  priceless Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  73
  Здраво на сите форумџики и форумџии.. имам едно прашање бидејки до сега барав но не успеав да најдам.. Сакам да си симнувам македонски книги од интернет, дали знаете некој страница каде што би можела да го најдам ова. За англиски книги не е проблем, ама македонски неможев да најдам. Единствена страница за онлајн читање е македоника.мк, но јас сакам да си ја симнам книгата и да ја читам после од таблет. Ај молам за помош и информација.. Благодарам однапред :)
   
 2. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  826
  http://www.balkandownload.org/topic/41494-knjige-na-makedonskom-jeziku-knigi-na-makedonski-jazik/
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IthoughtIwasAnAllien

  IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2014
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  235