1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост пред датумот на појава на циклусот

Дискусија во 'Бременост' започната од maja-maja92, 8 март 2012.

 1. maja-maja92

  maja-maja92 Активен член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Во оваа тема би сакала дискусија како и одговори од искуство... :) Дали симптомите за бременост се појавуваат и пред циклусот? Мислам дека јас ги имам и ми треба ваше мислење :D
   
 2. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Исто и мене ме интересира зашто многу ми се гади и ме болат градите а треба уште една недела да добија, инаку веќе 6 месеци се обидувам да останам бремена?Нека каже некој со искуство
   
 3. Nedzhla

  Nedzhla Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  96
  Па вака мене само што ми се спиеше повеке а др симптоми немав а и првите симптоми се појавуваат во 5 и 6 недела од бременоста така да нема можост порано да дознаете преку симптоми.позз
   
 4. Lori-30

  Lori-30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  1.108
  Допаѓања:
  709
  Slimy, i nie sest meseci se obiduvame no seuste nisto, znaci tuka sme:)) veruvam deka ke uspeeme, , mozebi premnogu mislime na toa zatoa ne sakaat da dojdat bebinjata:) ke bide:)pozdrav i pobrgu dve crtki ti posakuvam:)
   
 5. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Многу ти благодарам :) и јас ти посакувам и ти што побрзо да забремениш.Јас треба денеска во 16 да добијам, ама секогаш имам нередовен циклус па така не се радувам веднаш.ќе почекам уште некој ден.Инаку имам истите пмс симптоми, друго ништо посебно.Не губам надеж дека во најскоро време ќе се случи чудо и за мене :clap: и за сите другите што сакат бебе :)

  Поздрав ;)
   
 6. Lori-30

  Lori-30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  1.108
  Допаѓања:
  709
  Ke bide, ako ne ovoj mesec, sleden, ako ne sleden)nekoj drug, no ke bide kaj site, samo prasanje e na vreme, mislam deka navistina treba da bideme poopusteni i da ne se zamarame mnogu,so broenje denovi, so citanje forumi i bla bla, pregolema zelba moze da bide precka, zatoa samo opusteno! ja gi pominav site fazi, i se nadevav, i se razocaruvav, i placev i se molev i seuste nisto!!! ovoj mesec veke ne se zamaram, koga bide neka bide, sto e do mene se se obidov! Gospod ima plan za sekoj od nas i ke ne blagoslovi koga misli deka treba! Ti posakuvam da ne dobies:) pa pisi rezultat:) pozdrav
   
  На efimija.t му/ѝ се допаѓа ова.
 7. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека ќе биде така лори и јас не губам надеж.ќе почекам уште некој ден па ако не добијам ќе си напрам еден тест.

  Поздрав,
   
 8. JANA2011

  JANA2011 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  и јас веке три месеци никако да останам бремена.Dо денес требаше да ми дојде ама секогаш ми доцни циклусот по неколку дена.Oд синока имав мачнини и повракав неколку пати,а исто имав болки во долниот дел на стомакот и грцеви направив тест сабајлево и ми показа негативен .Nезнам дали е рано или ке ми доага има ли шанси да сум сум бремена или не?иначе имав пиено антибиотици па незнам можеби да ме боле и да ми доцни од нив ве молам за помош позз
   
 9. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Можно е јана од антибиотиците секогаш има промени на датум на циклусот. почекај во текот на неделаат ако не добијеш оди кај гинекологот да провери на ехо ќе ти каже точно. Повраќањето може да биде предизвикана од стресот и желбата да останеш бремена, ако се обидуваш долго време без успех. Верувај сум поминал низ тоа и јас и знам како ти е.Почекај уште една недела.и релаксирај се не мисли многу на тоа.

  поздрав,
   
 10. JANA2011

  JANA2011 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  slimy не дека мислам многу на тоа првите два месеца да, ама потоа не ни помислував на тоа едноставно се опуштив и не мислев на тоа.иначе јас веке имам едно детенце тоа ми е две години ама јас и маз ми несакаме голема разлика во децата па затоа сега овие три месеца упорно се трудиме да останам трудна али никако да се закачи.Sо првото останав бремена од прва а сега никако овие неколку месци да останам али тоа е тоа јбга
   
 11. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  оди направи еден гинеколошки преглед да не имаш некоја инфекција?ако е се во ред кога тогаш ќе фати:)
  Не се секирај барем ти имаш едно дете ние за првпат немаме успех веќе 6 месеци упорно работиме на тоа.Кога ќе даде Господ ќе се случи и тоа, секогаш се трудам да мислам позитивно:)
   
 12. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.048
  Јас немав некои симптоми пред циклусот.
  Првото гадење ми почна во 6недела, тоа е недела дена после датумот за добивање.
  Градите ме болеа континуирано како да треба да добијам, а ме болат и ден денес.
  Стомак ме болеше како за добивање(можеби малку појако, пиев и апчиња што си ги пијам за време на циклус, зошто не знаев дека сум бремена) :worried:hock:
  Значи некои конкретни симптоми по кои би дознале дека сте бремени искрено нема , навистина се е исто како за добивање.
  А тоа што некои повраќаат , јас мислам дека е на психичка база, не се мачнини од бременост, иако зависи од организамот.
   
  На efimija.t му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lori-30

  Lori-30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  1.108
  Допаѓања:
  709
  Pa ako i utre ne dobies, togas vo ponedelnik pravi test:) stom ti kasni veke vtor den znaci ima sansi:)) jupiiiiiii, cekame rezultat:)) :inlove: :clap:
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.734
  Допаѓања:
  102.239
  Пол:
  Женски
  јас требаше да добијам чекав чекав и ништо. 1 месец си чекав бидејки имав проблеми со циклусот , па направив тест кој јасно покажа 2 црти. и тоа беше тоа. и никакви симптоми немав освен како за добивање , ме болеше стомак , но никако не ми доагаше :D
  направи си тест па најсигурно ке знаеш што и да биде само без разочарување. и пиши ни што ке направиш :)
   
  На verica81 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Сеуште не сум направил тест и сеуште не сум добил :?: Ама многу се плашам да не се пазочарам пак овој месец како изминативе месеци ќе почекам уште малку.Инаку и мене многу ме боли стомакот како да сум со менструација.Не сакам да се разочарам барем така имам надеж дека можеби ќе се случи чудо овој месец :D

  Поздрав
   
 16. Girl159

  Girl159 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  3
  здраво имам едно прашање до вас се надевам ке ми помогнете ! во јануари ми дојде на 27 а во фебруари на 22 , но ние со дечко ми послем менструацијата во јануари неколку пати сврше внатре но ми дојде во фебруари и тоа 5 дена порано односно на 22 фебруари и послем оваа менуструавија пак повеке пати сврши во мене денес сме 20март мене не ми има дојдено а пред една недела јас почувствував болки кај јајниците односно под стомакот и секое утро имам бели дамки на гаките.дали да направам утре тест ке излези точен резултат или да почекам уште неколку денови??? се надевам ке добиам одговори фалааа :*
   
 17. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Вчера добив, една недела покасно.Многу се надевав дека овој месец бидна, вчера сите надежи се уништени ;( .Ништо не ми останува освен да се надевам дека ќе биде идниот месец. :sweat:

  Поздрав
   
 18. Lori-30

  Lori-30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  1.108
  Допаѓања:
  709
  Sega ja procitav tvojata poraka, cela nedela pokasno i nemoj da se nerviras, ke bide koga Gospod ke misli deka treba da bide! I ja mislev deka sigurno sum, no i ja dobiv i bev na lekar i mi rekoa deka ovoj mesec verojatno nemalo ovulacija i nemozelo da se napravi plod, taka da mi ostanuva da rabotam na slucaj i da se nadevam! nemoj da ocajuvas, ne dozvoluvaj ocajot da te pobedi, bidi pozitivna i eden den ke se iznenadis od dveete crtki:))) vi posakuvam uspeh na site sto sakate da stanete mamicki:))pozdrav :*
   
 19. Lori-30

  Lori-30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  1.108
  Допаѓања:
  709
  Ludje, kako pocnuvaat da bolat gradite vo slicaj na bremenost?koe e potocno cuvstvoto? izvinete sto prasuvam vaka...pozdrav
   
 20. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Здраво женички,
  Ми доцни 5 дена, но ги имам истите симптоми како за добивање менструација, но понекогаш ми се гади од било каква миризба, што многу ми е чудно, бидејќи претходно не сум имала гадење.
  Стомакот ме боли исто, но болките се послаби за разлика од претходното добивање, бидејќи болките траеле се додека не се напијан некоја таблета, а сега ќе се појават и за не цели од 10 мин ќе се изгубат.
  Незнам што да правам , нервозна сум.
  Знам дека треба да направам тест за бременост, но се плашам од резултатот, бидејќи ќе се растревожам ако ми биде негативен ;( ;( .
  Поздрав