1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост пред датумот на појава на циклусот

Дискусија во 'Бременост' започната од maja-maja92, 8 март 2012.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Самата си одговори, најдобро е да направиш тест. Ако биде негативен, здрава и жива да си, наредниот пат ќе биде :) стискам палци да биде позитивен, оти по ова што го пишуваш, има шанси да си бремена. Ама не сакам да ти давам лажна надеж.
     
  2. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Здраво девојки,,,,
    ми се плаче ;( ;( ;(
    Вчера си купив тест и сабајлево пред да го направам ,кога влегов во вц- и што да видам - сум добила!!!!
    Не е феррррррррррррррррррр
    Многу сум нервозна. :@ :@ :@
     
  3. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Здраво девојки да ве прашам на 25 април имавме односи со дечко ми без кондом на 1 мај ми дојде ми траеше 5-6 дена а пред 2 недели повракав навечер не обранав внимание бидејќи и кашлав мислев дека од тоа повраќам дека немозам да се искашлам,но на гаките заприметив кафеавко и ми падна чудно а и ми доага нагон за повраќање исто така на моменти нервозна некое мислењње

    Фаллаа :)
     
  4. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Епа по мене, тебе веќе ти е 29 ден денеска така??? Тоа значи дека ти касни некој ден,или овие денови си добиваш одприлика? Јас сум сега бремена, и моите симптоми беа слични,имав нагони за повраќање и кафеав исцедок тие денови кога требаше да добијам. Можеш да си направиш тест и ти го посакувам резултатот што ти го сакаш. Поздрав
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Симптомите не ви се никакво мерило или асоцијација за бременост, не се лажете.

    Еве јас немав ништо, ниту гадење, повраќање, болки во стомак, исцедок ништоооо, ама си чувствував и знаев дека сум бремена. 5 дена после доцнење си направив тест за мирна совест.

    Симптомите се кај секого различни, некој ги има некој ги нема, некоја забегува на нервна/психолошка база итн.итн наместо да си направи тест и да знае на што е
     
  6. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    Јас и моето мажуле вчера дознавме дека ке имаме бебнце. Минатиот циклус кога ми заврши решивме дека ке се обидуваме да останам бремена и ете... до наредниот циклус успеавме. Тестче направивме после 5 дена доцнење. Но, има нешто што ми е мене чудно и што мене ме загрижува. Тој уште пред две недели почна со коментари во смисла сигурно си останала бремена, градите ти се поголеми,те болат, постои некоја промена кај тебе...човекот едноставно знаеше. А јас пак му велев постојано дека сигурно не сум, едноставно телото ми се подготвува за да добијам циклус. И баш такви симптоми чувстував. почнаа градите да ме болат, половината, јајниците.. (инаку имам многу болни менструации ) Но и покрај тие симптоми не добив а тестот испадна позитивен. Она што мене ме мачи е зошто сеуште чувствувам јаки болки во пределот на јајниците исто буквално како кога имам добиено? На моменти тие болки се толку остри како некој со нож да ме пресекува???? И постојано имам чувство како секој момент да ке добијам. Па се прашував дали некоја од вас имала некое слично искуство оти ова почнува навистина да ме загрижува. ПОзззз
     
  7. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    нема потреба за паника јас со второто дете не смееше гинекологот да ме пипне со ехото многу ме болеа јајниците или кога ќе станев нагло абе сечеше јас мислам дека нема потреба за паника :)
     
    На ancetupance му/ѝ се допаѓа ова.
  8. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Мене до ден денес знаат да ме болат. А до 3ти месец страшни болки, помалку ме болеше кога добивав. Немаш потреба за загриженост.
     
  9. bobby.pin

    bobby.pin Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    29
    Вака има само недела ипол откако имав односи, треба да добијам за 4-5 дена. Ми дојде на 1 јуни последен пат. Пред 3-4 дена ме чешаше левата брадавица и сега ми се некако испупчени и потпораснати и не ме чеша веќе. Користевме кондом и се беше регуларно, само незнам дали паничам без потреба. Бидејќи имам 17год, можно ли е дека сум уште во пубертет само да ми растат градите, или пак е тоа бидејќи треба да ми дојде неделава.. Не сакам да паничам за да не ми касни, се надевам дека е се како што треба и дека само ми растат градите..
     
  10. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    ancetupance
    Ти честитам за бременоста. Уживај во најубавите моменти.
    Се надевам дека и јас набрзо ќе се израдувам со една таква вест, бидејќи со мојот новопечен маж се обидуваме да останам бремена. Минатиот месец ми доцнеше 6 дена, се надевав дека сум бремена но добив менструација на 30 мај.
    Имавме односи во плодните денови и еве сега имам некои симптоми. Ме болат јајниците и многу се чувствувам поспано. Незнам дали ова се знаци за бременост и за менструација.
    Ке дознаам наскоро ........
     
  11. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    Оленце од се срце ти посакувам две линиички на тестот :hai: Како што и пишав, постојано трчав во тоалет да видам дали сум добила. Ништо поинаку од минатите циклуси. А да, мислам дека поспаноста ја заборавив. Како да ме мрзеше да дишам а не да се мрднам некаде :rofl: :rofl: Па нека се и кај тебе симптоми на бременост. Инаку не знам колку ти а и другите го практикувате оној тест за рано откривање на бременоста Селф клеар, што покажува резултат после 5 ден од можното зачнување??? Топло го препорачувам за сите нестрпливи идни мајкички :) ;)
     
    На olence86 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. StEfAnIjA-84

    StEfAnIjA-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    33
    Ајде и јас да си кажам маките :)
    По завршување на циклусот имам болки во стомакот веќе неколку месеци. Тоа го сфаќам како плодни денови па не кревам панија. Арно ама и после тоа болките продолжуваат до следниот циклус. Еве сега па и градите ме болат, подуени ми се, чувствувам како да имам кнедла во грлото, грдо ми е, често навечер ме боли главата, ме боли грбот и овој пат ужасни болки во јајниците. Како што кажавте и вие како со нож некој да ме прободува од време на време. Ама болки од нигде никаде! Дури и да вриснам ми иде кога ќе ме фатат.
    Треба да добијам на 30ти..........се надевам на добро. Белким не си правам филм со такви симптоми.....
    Што мислите?

    На сите ви посакувам што побрзо да се израдувате
     
  13. StEfAnIjA-84

    StEfAnIjA-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    33
    Можеби беше филм, можеби не беше, ама јас добив..... :puke:
    Поќе среќа наредниот пат...или помалку мислење :^)
     
  14. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.255
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki i mamicki, jas sum nova na forumot.
    Isto taka imam neredoven ciklus i se obiduvame vekje 1 ipol za bebence. Receno od ko se zedovme :/
    Nemozam seuste da se raduvam no mi kasni 7 dena nekogas imam mali bolki okolu papokot, koga ke stanam od krevet mi se slucuva da mi se svrti, mnogu mi se jadi,pred i posle jadenje samo ke mi se slosi a ne povrakjam, vo 1 saat odam 3-4 pati..na mokrenje, stomakot nekogas ke me boli kako za idenje.. :/
    i imam uzasni bolki vo gradite poteceni mi se i me bolat eve 10tina dena doma sedam bez prsluk nemozam da go nosam :/ moeto mazence postojano me gali po stomakot i samo spomnuva ke imame bebence.. haha :$ :* isto taka imam drugarka ima 2 deca i za dvete, testovite bea NEGATIVNI. koga otide na genikolog bese bremena.... NAJDOBRO E DA ODAM I JAS DENOVIVE Ve molam za sovet ???? :* :sweat:
     
  15. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Здраво бебуле, ако ти доцни веќе седум дена одма направи тест, веднаш ќе ти покаже, нема што да се мислиш. Не знам зошто до сега не си купила, ајде трк до аптека и одма ќе знаеш.

    Ако другарка ти имала негативни тестови може ги правела многу рано, или доцна се зачнало бебето. Не мора да значи дека со тебе е ист случајот
     
  16. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.255
    Пол:
    Женски
    Da, vo red ke pojdam i ke kupam, no se plasam da ne e negativen.. :/ zasto imam napraveno 3 i site bea negativni uuff imam peperutki vo stomakot :/ Ke vi kazam denovive so ke bidi hhh mozebi ke pocekam ushte malce :D
     
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Кај мене се случи да ме стегне во грбот нешто силно па неможев да мрднам,еднаш ми се случи стапалоти ме болше~оваие болки ми траеа некаде до 3 сати и ништо:-,се случиа само еднаш пред датумот за добивање,исто спиење,вртоглавица и повракање.
     
  18. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Bebulleee имаш многу од симптомите на бременост, а плус и ти касни 7 дена, и јас се сложувам дека е најпаменто да направиш тест и да си закажеш преглед. Од срце ти посакувам да ти се потврди бременост и да ја осетиш таа неизмерна радост :inlove:
    Извести не веднаш за резултатите, чекаааамееееее :*
     
  19. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.255
    Пол:
    Женски
    Devojki pak ke ve prasam dali ko ostanavte trudni i koga ke imavte odnos posle toa dali ve bolea jajnicite i sramnata koska?
    -Pred 3 dena imavme so mm odnos i mnogu me bolese, ajde si rekovme da si ja probame srekata pak i sabaljevo... Imam uzasni bolki se otepav od placenje ne se izdrzuvat :/ dali i kaj vas bese taka? :'(
     
  20. ripcence

    ripcence Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2014
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15

    So Srekicka i ajde da videme pozitivni rezultati.....Sakav da ve prasam nesto ako mozete da mi odgovorite znaci se obiduvame 2,3 meseci bev na ginekolog imam redovna mens.ginekologot mi potecira plodni denovi i si vodevme ljubov ni so pomisla deka pravime bebce...od tie denovi ima pominato 6,7 dena do menstuacija imam uste 8,9 dena ,a kaj mene tie denovi me boli dolniot del kaj stomahot jajnicite i od odozdola kako cudni bolki se javuva i posle nekoe vreme prekinuva i povtorno,rano mi e za da mi dojde a jas imam nekoi bolkicki pa ako znaete nesto vo vrska so toa da mi kaze....Pozzzz