1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост пред датумот на појава на циклусот

Дискусија во 'Бременост' започната од maja-maja92, 8 март 2012.

  1. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    ripcence, мислам дека ти е премногу рано за било какви симптоми(болки) поврзани со бременост, почекај до терминот за добивање и тогаш ако ти закасни направи тест, тоа ти е најсигурно. А за болките незнам што да ти кажам, можат да се од разноразни причини, ама во овој период сигурно не се од бременост, дури и да е зачнат плодот, дај Боже да е, нели :)
     
  2. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Vo petok zakazav na genikolog i ke se doznaj dali ke ima dobra vest ili nee :P
    Ocekauvajtee vestiiiiiiiii vozbudena sum uuff
     
    На Rusi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Ајдеееее чекаме само позитивни вести :inlove: и после на дружба во труднички муабети :)
     
  4. ripcence

    ripcence Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2014
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15

    Znam deka e rano za se,zatoa i ke si cekam nema drugo ne ni ocekuvam nekoi simptomi uste sega ama tie sto se ostanale bremenki sakav sovet dali na primer pri zacnuvanjeto mozebi se oseka nekoja bolka odozdola isto i kaj jajnicite toa mi bese,a inaku za cekanje ke si pocekam :*
     
  5. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    PONEDELNIK nemase mesto za PETOK!:^)
    AAAA I DRUGO... :$ UTRE SABALJE KE NAPRAVAM TEST kikikikikiikikikiii lele. :inlove:
     
  6. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Тоа е многу индивидуално, а и обично ги поврзуваме со менструални болки и затоа никогаш не си на чисто дали е тоа или од што е болката. Од сите муабети до сега на оваа тема и искуства што имам слушано, нормално и од мое искуство, најран симптом на бременост е поспаност и омалаксаност, мислам дека го има како симптом и пред па почне да ти касни, па дури после се мачнините, повраќање, вртоглавици....
     
  7. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    ;( ;( ;( Devojjjjkii... mi se placi :( ;( ;(
    NEGATIVEN! kako e mozno?
    Go naprajv testot prvin se pojavija 2 crticki ednata mn debela a dr mn bleda posle po 3-4 sec... ednata se izgubi i ostana samo edna znaci deka testot e NEGATIVENNNN :@@:@:@:@ cela nokj ne spijav mislev na toa i na kraj nishto...Sega mi ostanuva ponedelnik na genikolog da pojdam da vidam so ke mi kazi...
    Odma glata me fati ;( ;( :devil:
     

    Прикачени фајлови:

  8. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    не ми е јасно како можела да се појави втората цртихка и после да исчезне. Кој тест го правеше?
     
  9. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Sure Chek go praev ...Neznam ni jass samata kako mozi taka ? :o
     
  10. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Повтори го тестот,земи било каков...
    Земи од 50 ден ,ако си бремена и тој ќе покаже
    Јас за првото од 30 ден кинески некој/донација ,(нашиве аптеки го продаваат)радост ми донесе,позитивен беше
     
  11. Enamena

    Enamena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    107
    Devoki ke moze li da mi kaze nekoj kolku cini testot za bremenost self clear i dali e vistina deka dava tocen rezultat po 5 dena od zacnuvanjeto? dali nekoja od vas go koristela? vi blagodaaram :*
     
  12. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски

    само да знаете што ми се случи хахаха..
    -сабалје мм станува од спијање и не ми веруваше дека тестот е негативен ии ми вели донесимиго, и јас го вадам од корпа ии му го носам и само го отварам и гледам 2 цртички ама едната е бледа ии почнав да се смеам и да се радувам и одиме кај братми на гости, и таму со снами ајде си реков ќе го направам заедно со неа. само шо купив тест и одам во WC ии гледам на гаќите кафено.... и јас!! ---> :o :@
    и му кажувам и тие прашалници ии после ми проби и тестот го оставив за следниот пат а ми каснеше 9 дена со сите симптоми и имав закажано понеделник на гениколог и откажав.... :////
    Eве ви слика да видите како изгледа и плус. за мене мајками не знаела дека е бремена :lol: -- до 9тиот месец имала менструација :?:
     

    Прикачени фајлови:

  13. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    ENAMENA: добар е тој тест и денеска јас купив од него и го зедов 110 денари... исто така прашав дека можиш да го направиш кога сакаш во текот на денот! позз и со среќа :inlove:
     
  14. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Мојот тест беше исто ваков, втората линија едвај се гледаше, ама и тоа е позитивен тест
     
  15. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Да ама проблемот е што кај мене дојде црвената тетка (вештерката) хахахаха :$
    -и бремена беше ти? исто вака ти беше тестот :lol: :$ :$
     
  16. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Па сеуште сум бремена(фала му на Бога) како што се гледа на стикерот :)
    Инаку и првиот и контролниот тест после 2 дена ми беа вакви, за неколку дена отидов кај гинекологот, ништо не се гледаше беше многу рано, само задебелен ендометриум и после 2 недели на наредната контрола веке имаше срцева акција. Јас отекував тогаш тука на форумов со прашањата дали е можно да не сум бремена ако има бледа црта, ама феминките кои имаат искуство со тестови ми кажаа дека е тоа бременост, а и докторката ми потврди.
     
  17. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    - да ама тебе не ти дојде така? :tmi:
     
  18. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Не, не добив, ама од време на време имав некои розеникави траги, докторката ми рече дека е нормално и дека е од вгнездувањето на плодот во матката
     
  19. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.314
    Допаѓања:
    28.145
    Пол:
    Женски
    Јас имав ваков тест како твојот,и после неколку дена добив циклус три дена имав само како кафеаво по малку,на болница ми рекоа не ти е ништо оди си дома ако сака господ ке си се фати ако не ке се испушти.И не сакаа да ми дадат ништо како превентива.И после тоа добив едни болки страшни и крварење уште по нозе што не ми течеше..И на крајот демек организмот ми ја исфрлил имплатацијата и незз уште што.Па после брисеви па испитувања.Ама да ти казам се откажав од болници,лекови,стресови....и еве овој месец си ги видов моите 2 црвени цртички ама овој пат поизразена беше втората линија и тоа како.Позз ти посакувам се најубаво.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    ами кај тебе ете било само кафеаво, кај мене само 1виот ден беше кафено .. а денеска имам премногу веќе се гледа KRV..
    - :/ ајде ќе даде господ ко ќе сака тој тогаш.. а и да ве прашам имам слушано дека на некои девојки-жени матката му била погоре па затоа неможело да се остани наеднаш... праев вчера муабет со едно чупе (таа е со овај проблем) и вели исто и јас неможев да останам бремена ама вели ко одлучивме со мм да ја прјме бебе, под мене си ставив неколку перници, за нозете да се погоре а главата и грбот да паѓаат надолу и вели така одма останав а 7 години немааа детенце, ххх ко ќе ми заврши одма се фрламе на работа хахаха!! <3