1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост пред датумот на појава на циклусот

Дискусија во 'Бременост' започната од maja-maja92, 8 март 2012.

  1. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    Се двоумев дали да пошувам тука бидејќи гледам темава д поодамна не е активна.. Последна менстуација мк беше на 1 октомври сега треба да добијам на 29 а пред три дена имав незаштитен однос :) колкави ми се шансите за бременост и дали воопшто имам таква шанса :)? Знам дека не можи баш ти ко ке сакаш и знам сега бидејки умот мие само тука ми се случува ова а и многу рано е не може после 4 5 ден да добиеш одма симптоми .. Пд вчера не можам да се мрднам од кревет само ми се спое само ми се лоши само повраќам ништо не јадам не знам дали вистински е можно или само заради тоа што сум пред добивање или се е психички :)??
     
  2. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Нема шанси симптоми по 3 дена од однос да имаш. Не може ни да бидеш бремена 3 дена по однос. Оплодувањето и вгнездувањето на јајце клетката е сложен процес кој трае минимум 7 дена, а во најголем број случаи би било 12-14 дена, и е невозможно да се случи за 3. Така да или ти е психички или стомачен вирус. Симптоми на бременост се јавуваат минимум 2 недели по ризичен однос, па може и покасно.
     
    На *Cloudy Girl* и Vikiliks им се допаѓа ова.
  3. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Коментарите со темата немаат врска. Ајде малку да се смени.
    Еве на пример први мои сиптоми: лошење неколку дена - 10 дена пред дата за циклус, често мокрење од ден за (не)добивање на циклусот и испакнати точки на ареолата
     
    На Hana I и *Cloudy Girl* им се допаѓа ова.
  4. marinela111

    marinela111 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Imam edno prasanje mozebi ne e za vo ova tema no neznaev kaj da pisam sekoj mesec mi doadzase ciklusot tocno na 21 den i sekogas mi bese tocna osven ovoj mesec mi dojde posle 31 den i sega imam slusano sto nekoj kazuvaat stom ke pocne da ti kasni imalo sansi da ne dojde slednata t.s da ostanis bremena dali nekoj od vas ima slusnato za nesto vakvo bidejki se obiduvame so maz mi za bebe a isto taka i pred 7 meseci imav spontan ve molam pisete mi
     
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.427
    Пол:
    Женски
    Ако веќе имаш добиено циклус со нормално крварење значи не си бремена овој месец.
    Следниот циклус не би дошол доколку во мегувреме(после овој) останеш трудна.

    Тоа што сега ти каснело десетина дена нема врска со наредниот месец.Ти касни можеби од некои лекови,стрес,хормони,промена на временска клима
     
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Со второто прекинав да пијам турско кафе и имав мачнини, ама не ги забележав за да помислам такво нешто. Дури одкако дознав си ги согледував работите.
     
  7. Rosseta

    Rosseta Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали имат шанса да имат некакви симптоми на бременост пред датумот за добивање?
     
    Последна измена од модератор: 5 март 2018
  8. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Да јас имав често мокрење,мирис кои дотогаш ми бил убав тогаш да ми е одвратен и многу јак сенс за мирис,замореност,наклонетост кон некоја храна....
     
  9. Rosseta

    Rosseta Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ама тоа пред да добиеш??
    Чудно се осеќам....или психички ми е ...незнам!
     
  10. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Да да пред да добијам,а ако е зачнато покасно симтомите се јавуваат малку покасно со изоставување на менс.Ако се сомневаш направи тест.
     
  11. *Ench@nted*

    *Ench@nted* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 јануари 2018
    Пораки:
    1.914
    Допаѓања:
    25.241
    Пол:
    Женски
    Исто и јас можам да го одвојам осетот за мирис уште пред датумот за циклус.
     
  12. Rosseta

    Rosseta Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Незнам колку би бил точен тестот пред датумот....обично покажуваат точност еден ден после каснење....изострен мирис немам... Ама очајно имам киселини
     
  13. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Не си стварајте филмови додека не направите тест.
    И јас имав претходниот месец ужасни киселини, постојана болка во долниот дел на стомакот, осетливост на градите, преосетливост на мириси, мачнини, па јбг, не сум трудна :D
    Хормони...
    Може да ги имаш сите симптоми на рана бременост и пак да не си бремена.
     
  14. Rosseta

    Rosseta Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Апсолутно си во право....ама од помислата дан е негативно, некако полесно е да си ствараме филмови :)
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Не. Сите симптоми почнуваат после доцнењето на менструацијата, поточно некаде 5-6 гестациска недела.
     
    На fana и SummerGirl им се допаѓа ова.
  16. Macmac89

    Macmac89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    164
    Женски, треба да добијам за 3 дена но да прашам дали може симптомите да се појават пред позитивен тест? Имам страшни главоболки од вчера, телеснаѕа температура е 37.1 и не се спушта ни со парацетамол, имам бел исцедок многу, повремено ми се гади, градите не ме болат, а имам и повремено грчеви во јајниците а вчера омав о кафеав исцедок... тест земав и го направив денес ама со оглед дека е рано и очекував да е негативен, ама ме интересира дали може да се јават предвреме симптомите?
     
  17. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Не. Симптоми се јавуваат 10-14 дена од доцнење на циклусот.
     
  18. Hana I

    Hana I Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки :). Ми треба ваше мислење. Ми остануваат уште 9 дена до циклус. Ми се јавија киселини, поголем секрет и поизразен осет за мирис. Болки во мешето и градите немам. Дали некој има вакво искуство ? Фала
     
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    Прерано за било какви симптоми е, обично веќе со неколку дена доцнење тек почнуваат симптомите, а гадењето почнува веќе со 6,7 недели бременост. Опушти се и уживај, чекај само да ти доцни и не си барај симптоми, за да не се разочаруваш...
     
  20. Gospoga-di

    Gospoga-di Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Sakam nesto da prasam dali e mozno bremenost edna nedela pred da dobies menstruacija
    M