1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

 1. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  rani simptomi na bremenost? dali samo nekolku dena po zacnuvanjeto moze da zabelezime deka sme bremeni ili mora da go cekame izostanuvanjeto na menstruacijata? :?:
   
  На Cecko85, Trudnica32, Merii22 и 10 други им се допаѓа ова.
 2. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Први симптоми на бременоста
  Тука можеш да ги видиш првите симптоми на бременоста. Но, ниту еден од нив не потврдува 100% дека си бремена.

  Многу ретко може да откриеш дека си бремена само неколку дена по зачнувањето. Најчесто треба да поминат 2 седмици за тестот за бременост да може да го открие присуството на HCG хормонот, кој укажува на бременост.
   
  На Novamila1, EvdoME, majaivan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. emce

  emce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  Jas koga ostanav bremena nemav pojma deka sum trudna posto nemav nikakvi simptomi.Nekolku dena pred da napravam test malku prokrvariv i toa traese samo eden den i mislev deka sum dobila.Posle dva dena nemase nisto i napraviv test koj bese pozitiven i posto ne mi se veruvase vednas otidov vo sistina da proveram preku krv i toj test mi bese pozitiven i veke se uveriv deka toa e toa.
   
  На Cecko85, Novamila1 и angieangie им се допаѓа ова.
 4. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  203
  Јас ги имав сите, со исклучок на гадењето....ама пак затоа само спиев....уште во 9:30, за разлика од сега во 6-ти месец кога заспивам во 01:00
   
 5. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  Dali zgolemen iscedok isto taka spaga vo rani simptomi ili vazi za podocna?

  Emce koga prokrvare dali toa traese cel den isto kako da si dobila i dali custvuvase isti bolki kako koga se dobiva? zabeleza li razlika vo bojata?
   
  Последна измена од модератор: 30 март 2017
  На medolincee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. geri

  geri Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  36
  i jas isto taka kako Emce prokrvarev i toa samo nekolku lokvi so kafeniskava boja.!
   
 7. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  A custvuvase bolka?
   
 8. geri

  geri Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  36
  mislis bolki kako za vreme na pms?ne,ne cuvstvuvav bolka,mislam deka taa bolka bi bila nenormalna ako si bremena,togas nesto ne e vo red!
   
 9. strawberry18

  strawberry18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  25
  toa krvarenje najcesto se javuva kaj 70% bremeni zeni, i toa okolu 7miot den od zacnuvanjeto, znaci nekade edna nedela pred ocekuvanoto menstrualno krvarenje. rezultat e na implantacijata na konceptusot vo endometriumot(epitelot) na matkata, koj brojni enzimi na konceptusot go razgraduvaat i doagja do krvarenje koe brzo prestanuva zasto se stvara koagulum( se zasiruva krvta na mestoto kade sto se implaniral konceptusot) i toj pocnuva da se razviva. osven ova krvarenje, site ostanati simptomi kako gadenje, pocesto mokrenje, bolki vo grbot, malaksanost se individualni...
   
  На Merii22, *love*, NanaMia и 4 други им се допаѓа ова.
 10. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  vaka drugarkami imala odnosi pred dve nedeli a na kravov na mesecot trebase da i dojde a ne i dojde.a veli deka imala odnosi so kondom i deka pred da svrsi deckoi se trgnal od nea.se plasi da ne ostanala trudna celata e zbuneta so mioslite vie?
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vesnicka

  vesnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Ako e se toa taka nema teorija da ostanala bremena.
   
  На VivianLauten, Draginja и florentina им се допаѓа ова.
 12. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  da da pocnale znaci edna min bez kondom i posle stavil deckoi kondom a koga svrsil se trgnal pred vreme znaci ne svrsil vo nea no sepak ne i dojde i doagjase na krajov na mescot a ne i dojde
   
 13. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  Nema sansi!! mora da ne dobila od nekoja druga pricina...stres,nervoza...promena na klima
   
  На Slonce91 и zelcepapagalce им се допаѓа ова.
 14. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  pa da mislam deka e pod stres zatoa sto od togas ceka sekoj den da i dojde se tresi se nervira vekje e na kraj so zivcite trebase da i dodje na krajov na meseco a ne i dojde
   
 15. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  165
  e sega me isplasivte :roll: :? gi imam site znaci , a decko mi i ponatamu tvrdi deka ke dobijam iako toa trebase odamna da se sluci :?
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  NEMA DA VERUVAVAS AMA ISTIOT SLUCAJ E TOJ :worried::worried::worried::worried: :?:
   
 17. Sandra81

  Sandra81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Имам едно прашање.Последниотмензис ми беше на 27 ноември.Овие два дена осекам нагон за повракање меѓутоа не наутро туку напладне :D Направив тест беше негативен,можно е да сум бремена или нешто друго не е во ред?
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. macence

  macence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  33
  Na 27mi dobi ili ti zavrsi?
   
  На Адрија му/ѝ се допаѓа ова.
 19. urnebes

  urnebes Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  ај и ја едно прашање гледам сте се уходале во темава :) последната менструација ја имав на 22 октомври а сега сме декември и уште немам :roll: правев тест излезе негативен фала богу :) и си пишува на него дека е 99% точен немам никакви симптоми, последниве две години барем еден месец во годината немам добиено вајда така ми работи организамот немам поим а оваа година секој месец добивав освен овој башка држев диета и бев под стрес али пак психа ради нели :(
   
 20. maja1083

  maja1083 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4

  Почекај усте малку затоа што плодни денови би ти биле 8 или 9 Декември така да нема логика да си бремена, но со сигурност купи си блу цлеар нај точен е, иако има случаи да е бремена особата, а редовно циклус да добива.Но сепак мислам дека нема место за паника.