1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    Проверив се е во ред...од инфекција на бешикта највероватно е...хухуху
     
    На kozuf му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.142
    Допаѓања:
    17.850
    Пол:
    Женски
    Провери веднаш од што е и третирај го проблемот. Јас не сум сигурна баш дека од инфекција на бешика касни циклус, ама провери си. А за друг пат да немаш сомнеж за несакана бременост, најпаметно е да си користите заштита. Поздрав ;)
     
    На moncu, Martka и candygirl им се допаѓа ова.
  3. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Дали е монжно да се осетат симптоми на бременост и пред да поцне да ти касни,што се скоро и исти со симптомите во ПМС...
     
  4. Maleno

    Maleno Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2018
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    utre treba da mi dojde ,a gradite nikogas ne mi bile tolku golemi i mnogu me bolat ,a nemam bolki vo jajncici a sekogas sum imala i mi cundo sto sekogas pred da mi dojde me terase na placenje ovojpat ne nz o sto e :*
     
  5. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.142
    Допаѓања:
    17.850
    Пол:
    Женски
    Се е можно, во медицината 2+2 никогаш не се 4. Секое тело е индивидуално и на различен начин ги произведува симптомите. Сепак почекај да ти касни, па направи тест. :)
     
    На Maleno му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Maleno

    Maleno Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2018
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Kamo srekja da e taka 5g cekame 2 crtki
     
    На kukla21, *Ench@nted* и Troi им се допаѓа ова.
  7. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.142
    Допаѓања:
    17.850
    Пол:
    Женски
    Искрено се надевам дека овој е тој пат! Ви пуштам среќа и чекам убави вести! ❤
     
  8. Allwayshappygirl

    Allwayshappygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    284
    Пол:
    Женски
    Здраво женички убави.. малку моево е измешано ќе се потрудам да објаснам како што е .. :?:
    На 16 јануари ми дојде а требеше на 10 11.. ми траеше како секогаш 5 дена послабо течеше по малку како да кажам..ми заврши.. после неколку дена имав исцедок ( ужасно мирисаше, неможев да имам односи ради тоа) вчера отидов да мокрам и кога се избришав имав розово, а и на гаќите исто неколку точки .. денес станав и право у вц ми се мочкаше :D немав ништо .. пред некое време пак кога отидов имав ептен крв.. ( а пред да отидам ме заболе стомак како за пред идање) ставив влошка и на влошката ништо немам.. (пред да ми дојди .. значи пред 16 јануари, со дм се обидувавме за бебе.. )
    Ако некоја од вас знае што може да биде ве молам нека ми каже .. никогаш не ми се десило ова предходно .. плиссс ;(;(;(
     
  9. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.847
    Пол:
    Женски
    Секрет со лош мирис и крварење сред циклус, значи дека треба да посетиш доктор.
     
  10. xhon kenedi

    xhon kenedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2018
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    33
    Zdravo devojki Deneska napraviv bghc i ispadna 28 odnesov kaj mojot ginekolog i on mi vika deka ne sum bremena a jas site simptomi gi imam i sepak 28 bhcg ne e negativno mnogu sum zbuneza
     
  11. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    Ниско е ама не е негативна.
    Повтори за два дена ќе видиш дали расте или паѓа.
     
    На xhon kenedi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. xhon kenedi

    xhon kenedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2018
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    33
    Epa jas sum kriva mnogu mi se brzase imam uste 5 dena do ciklus ne mozev da cekam daj Boze da e sve vored
     
  13. Lavica2016

    Lavica2016 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    2.084
    Допаѓања:
    3.847
    Пол:
    Женски
    5 dena do dobivanje?? Epten si podranila ti. Na domasen test nema ni da ti pokaze a na ginekolog nema da se vidi uste najmalku 2 3 nedeli. Trpenie spasenie.
     
    На xhon kenedi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. xhon kenedi

    xhon kenedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2018
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    33
    Gradite mi se oteceni me bolat zeludnikot me boli sabajle ama ete uste Ne znam dali sum trudna ili kolku sum trudna lele sto stresovi koa go napraviv testot ispadnaa dve linii iako vtorata linija bese epten bleda edvaj se gledase bev tolku srekna i sea ginekolog vika ne si trudna

    0579EDA0-ECC6-434B-B94D-85BB53AD43DE.jpeg

    Hahaha imas pravo mnogu podraniv ama ete 3 spontani imav i cetvrtiot zavrsi so hidatida Mola
     
    Последна измена од модератор: 7 февруари 2018
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    nemoze na ginekolog da se vidi do 6-7 nedela od posleden menzis taka da potvrdi go domashniot test za 5-6 dena i ako Ima ubavi dve crti pocekaj do 6-7 nedela i togas odi na ginekokog
     
    На xhon kenedi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    Епа таман е бетата, тек ќе расте.
     
    На xhon kenedi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. anieko

    anieko Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Јас немав никакви симптоми,но очекував нормално,имав редовен циклус,на денот кога требаше да имам циклус од сабајле направив тест и беа 2 црти.Чувството е најубаво,на сите ви посакувам истото како што беше кај мене.
     
    На Bubu111, Anna-Karenin, Flower123123 и 11 други им се допаѓа ова.
  18. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Ми доцни вејќе 4 дена и се израдував дека конечно и ние после 4 месеци работа ќе се ирадуваме со 2 цртки. Но, уште на првиот ден откако ми задоцни направив тест и ми излезе негативен. Меѓутоа не го направив со прва утринска, бидејќи насекое ме тера за во вц, па станав неколку пати во ноќта и го направив со трета утринска.:D Но, правев селф клеар и со него не е задолжително да е прва утринска и плус на него пишува дека кажува 99 проценти точно пет дена по зачнување, што значи не сум трудна 100%.:( Ме чуди тоа што овој месец ја почувствував овулацијата прв пат по подолго време, имав изразен растеглив секрет на 15 и 16 ден од циклусот и имав односи на 14 и 16. Па, ако тогаш ми беше овулација досега требаше да добијам, бидејќи нели тета доаѓа 14 дена по овулација. Изгледа повеќе среќа нареден пат. Инаку чудно ми е што градите почнаа да ме болат на 28 ден од циклус, а секогаш ме заболувале уште ден два по овулација и по две недели сум добивала.Исто, чудно ми е што овој месев веднаш по овулација имав силни болки во левиот јајник кои ми прекинаа пред недела дена, а за време на деновите кога требаше да добијам ( обично добивам на 28-9 ден) имав исти болки како а добивање. Се извинувам на долгиов пост, ама сакав убаво да се објаснам. Па, сега прашањето ми е дали има можност тестот да не е точен?:fubar:. Ако појдам на гинеколог секако е рано да се види било што, а бев пред 3 месеци на рутинска контрола и се беше супер. Страв ми е да правам пак тест да не се разочарам, некако стресна ми е цела таа ситуација. Ако не добијам до понеделник секако ќе одам на гинеколог.:whew:
     
  19. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Зошто не направиш пак тест? Со 4 дена каснење ќе знаеш дали да си закажеш на гинеколог сеа или за 2 недели кога би можело да се види ако има нешто. Со среќа
     
  20. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам, ама веројатно нема шанси да има бременост покрај негативен тест, само си давам лажна надеж за да можам да продолжам, бидејќи навистина мн. се разочарав кога пак видов само една црта.;(