1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. katerin

    katerin Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    haruki ti sto stori ,uste li nemas dobieno,ajde te cekame so pozitivni novosti
     
  2. srce-9

    srce-9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.062
    Пол:
    Женски
    Девојки добра вечер
    Најпрво честитам на сите оние кои успеаа во борбата за бебенце :hug:
    Ние и овој месец сме во обиди, последниот циклус ми беше 01-ви, имав болки некаде на 14 и 15 тиот ден најверојатно овулација, последниве денови многу ми е подуен стомакот, слаба сум во пределот на половината а стомакот ми е изразен, циклусот ми траеше 4 дена. Сопругот правеше спермограм и резултатите се добри
    Кога да направам тест најрано? :)
     
  3. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Рано ти е уште, почекај до денот за добивање т. е. 01.03, евентуално еден ден пред направи тест, макар што, најсигурно е да ти касни. Ти посакувам да си ги видиш ||
     
    На katerin и srce-9 им се допаѓа ова.
  4. Tiki123456

    Tiki123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2018
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Здраво, нова сум на форумот ама ве читам веќе некое време.. Со мм планираме бременост веќе 4месец ќе ни биде како пробуваме, првите 2 чат пат сега веќе посериозно. Минатата менструација проверив хормони имав само малце покачен пролактин кој го средив со пиење на 1апче само.. Па сега месецов сме повторно во исчекување, треба да (не) добијам на 25ти, некако почнува да ме приболува стомак како за добивање па ке видиме дали ќе биде :) Ви посакувам среќа на сите и што побрзо да си видиме ||
     
    На ***Bony***, koritsaki, Lostinparadise и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Tattooismylove

    Tattooismylove Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojcinja :D jas posle tri meseci bez menstruacija se odluciv da otidam na lekar.. me pregleda vaginalno rece mikropolicisticni jajnici imam.. site folikuli mi se mn mali I nema sansi sega za bremenost.. sleden cekor dabroston I upat za vo avicena da ispitam hormoni. Pa sakav da prasam dali nekoja imala vakvi problemi I kako se sredilo I tn.. spodelete iskustvo ke mi znaci :)
     
    На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
  6. curlyhair

    curlyhair Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.177
    Пол:
    Женски
    Јас пред два дена добив циклус после 5 месеци без циклус.Го добив со дабростон, и исто треба да испитам хормони со следниот циклус.Бев на ехо и јас и ми рекоа најверојатно имам полицистични јајници ,ама неможе да биде сигурно додека не испитам и хормони.Сега да ми забрши циклусов па ќе чекам да направам хормони.
     
  7. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Требаше да ми дојде во четвртокот, ама уште ништо. Во средата од пуста радозналост правев тест со втора мокрача беше негативен.
    Е сега не ми се прави тест бидејќи во јануари добив на 16ти, а потоа на 31пак искрварив и уште 2 дена имав не многу ама не како редовниот циклус.
    Сега незнам дали да чекам по второто крварење или по регуларното.. (waiting):?:
     
  8. Tattooismylove

    Tattooismylove Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Kako mislis iskrvari?
     
  9. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Имав редовна менструација на 16ти, а на 31 пак имав нешто како менструација ама не толку обилно. 3 дена. На 1ви ми почнуваа плодните. Незнам дали ме разбра
     
  10. Hello me

    Hello me Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Според мене тоа крварење на 31ви не е било менструација. Подобро посети гинеколог да се утврди причината за тоа крварење. Нешто не е како што треба.
     
    На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mjarevska

    mjarevska Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    здраво
    јас сум нова на форумот се сомневам на бременост но овој месец прокрварив како да имам нормална менструација па би сакала да прашам дали ако направам тест или ако испитам преку крв ќе покаже
     
  12. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    да, ќе покаже тест.
     
  13. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Крварењето е во периодот кога треба да добиеш менструација?? Ти доцнеше? Колкаво е крварењето? Обилно?
    Секако дека тест ќе покаже.
     
  14. aquamarine-123.4

    aquamarine-123.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    21
    Здраво женски!!
    Имав односи на 19ти овој месец и после скоро една недела почнав да имам болки во стомакот, главоболки и да ми се приспива рано. Можно ли е толку рано(после една недела) да се појават симптоми или ова ми е од премора???
    Ве молам за одговор
     
  15. Tattooismylove

    Tattooismylove Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2018
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Nemoze da se pojavat simptomi tolku rano. Treba da ti docni barem eden den
     
  16. Jasmina Pavlova

    Jasmina Pavlova Нов член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки сакам да ве прашам за мислење.Со дечко ми имавме не заштитен однос на 6 фебруари и 8фебруари работевме на случајот за бебе бидејки сакаме на мене 6 ми беше плоден ден,ама после една недела на 14фебруари на мене ми дојде циклосот ама од како заврши јас ги имам истите симптоми како за добивање само ного по друго осејкам имам мацнини киселина во желудникот ми се спије многу се осејкам многу измирено градите не ме болат само има промена на бојата кај брадевиците и многу ми се зголемени а исто осејкам и долу кај стомакот ми е малко подуен и тврд,правев вечера и денес тест излегоа негативни дали е можно сепак да сум бремена и покрај тоа ве молам за мислење. поздрав
     
  17. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Симптомите се како за бременост,но ме бунат негативните тестови и циклусот.Најдобро е да си провериш преку крв,бхсг и ќе си начисто.Упат од матичен гиниколог или на приватно.Секое добро
     
  18. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Имавме односи последен ден од менструација и сврши во мене 2 пати, исто така и 1 ден после тоа сврши пак 2 пати во мене. Помина 7 дена од како се случи тоа па сакам да прашам кога и како најбрзо можам да дознаам дали сум бремена?
    Затоа што не можам да чекам до наредна менструација....
    (објавив и на други теми али не добив одговор затоа морав и тука)
     
  19. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    @Jasmina Pavlova не е можно да си бремена.
    Едно си добила,друго баги време има поминато од ризичните односи,тест сигурно ќе ти покаже.
    По мое сега си во овулација.А психата има голема улога.
    И јас мислев плукни залепи е работава,па првиот пат ко пробавме ги имав сите можни симптоми.А останав бремена дури после 1 год редовни односи.
    Ако сакате бременост имајте почесто односи,на 2 дена.И не можеш со сигурност да знаеш кога ти се плодни денови освен со тест за овулација или скедење на гинеколог.
     
  20. Hello me

    Hello me Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Според мене не си бремена дека си имала циклус и негативен тест. Можно е на психичка база да се симптомите.