1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Здраво девојки дали е можно после 2 недели од ризичниот однос да се има знаци дека си оплоден?
    Како на пример болка и грчеви во долниот дел од стомакот (кои нормално никогаш не сум ги имала)
    и заматен вид
     
  2. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Заматен вид нема врска со бременост,а мислам дека 2 недели се мн рано да се појават првите симптими на бременост .
     
    На katerin му/ѝ се допаѓа ова.
  3. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Читав дека после оплодувањето е можно тоа, бидејки до сега не сум имала таква чудна болка во долниот дел од стомакот...
    Аа исто прочитав и за заматен вид- али тоа е можно и поради тоа што еве 3 дена имам низок притисок и мала тахикардија
     
  4. Be Strong 123

    Be Strong 123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Имав добиено менструација, но вообичаено ми трае 6-7 дена, а сега само 3 дена со тоа што после 4тиот имав само малце кафен исцедок. Пред тоа во текот на мокрењето забележав розов исцедок (пред да добијам циклус), иначе секогаш сум имала редовна. Последнава недела и пол имам зголемено срцебиење, притисокот ми е низок, ми се лоши од секакви мириси, храна воопшто и не можам да поднесам одма ми е лошо. Дали е можно да се симптоми на бременост?
     
  5. *love*

    *love* Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Edno prasanje, treba da mi dojde vo pon na 11 mart, mnogu mi se oteceni gradite i me bolat i ko mislam zdebelena vo stomakot sum, sto moze da bide
     
  6. tetoviranta

    tetoviranta Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2018
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Истите симптоми се и за добивање, ти најдобро си знаеш дали си имала ризичен однос. Ако се сомневаш направи си еден тест за рана бременост (пр. Self clear) иако најсигурно ти е да почекаш уште некој ден.
     
  7. *love*

    *love* Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2018
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Vo red fala ti mnogu, ke pocekam do ponedelnik pa ke vidam, ama gradite nenormalno me bolat drugo nisto...
     
    На tetoviranta му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BrownEyes

    BrownEyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    14
    Од последната менструација двапати имав заштитен однос. Сега ми доцни два дена и градите ме болат но денес помалку за разлика од претходните неколку дена ( бидејки ме болат 3-4 како што обично се случува пред да добијам). Можно ли е да сум бремена?
     
  9. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Имаше ли незаштитени односи со свшување внатре или? Може да ти доцни од повеќе работи, промена на време, стрес, антибиотици, хормонално пореметување итн...
     
  10. BrownEyes

    BrownEyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    14
    Не, двапати со заштита.
     
  11. haruki

    haruki Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2018
    Пораки:
    1.160
    Допаѓања:
    3.608
    Пол:
    Женски
    Ste imale zastiten odnos nema prostor za panika, opusti se ke ti dojde
     
    На BrownEyes му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bebe 91

    Bebe 91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki mi kasni 10 dena imam samo blagi bolki vo polovinata i liceto mi e isfrlano so akni. Na vtoriot den koga mi zakasni naraviv test bese negativen i od togas nemam napraveno test. Na 13 fevruari bev na kontrola kaj maticniot imav folekul 15 mm i mi rece deka za 4_5 dena ke imam ovolucija a so mm bevme aktivni tie denovi. Dali imal nekoj slucaj slicen kako mojov? Moznonli e da ima bremenost. Pred edna godina imav spontan vo 8 nedela.
     
  13. medena147

    medena147 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    1.549
    Пол:
    Женски
    Направи тест уште еден можеби рано било или испитај преку крв.
     
  14. Saraahh

    Saraahh Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    2.349
    Луѓе веќе 9ти ден как ми касни.Да напоменам дека менструацијата не ми е редовна, ми има каснето и по 12дена.Но, ме плаши тоа што веќе 2-3 месеци по ред за време на плодни денови јас имав кафеав исцедок. Со дечко ми имавме 2 пати однос, од кој едниот беше со кондом, а другиот сврши надвор од мене. Имам симптоми за добивање како и секогаш, гасови, акни и ме болат градите.Но, не знам дали од тоа што сум под стрес и цело време си барам некоја промена на мене, сабајлето тоа околу брадавиците како да ми беше поголемо. Некој со вакво искуство? Заборавив да кажам дека пред 3 дена имав малку кафеаво на гаќите, што ми се случува секогаш неколку дрна пред да ми дојде.
     
  15. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.920
    Допаѓања:
    18.030
    Симптомите со брадавиците,мислам општо сите за бременост се појавуваат малку подоцна. Кај мене од прилика после 2 недели доцнење. А си немала ризичен однос,така да види со гинеколог како ти се хормоните може да се причина за доцнењето.
     
  16. Bubu111

    Bubu111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    117
    Женски ми касни три дена. Симптоми за добивање имам веќе две недели но менстуација нема. Последните неколку денови имам страшно гадење, и не можам ништо да јадам. Исто така често мокрам. Пред два дена имав ептен мал кафеав исцедок и мислев дека добив но веќе го немам. Дали може да се работи за бременост и дали е рано да направам тест?
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. haruki

    haruki Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2018
    Пораки:
    1.160
    Допаѓања:
    3.608
    Пол:
    Женски
    Ne e rano veke ti kasni...mene den po zakasnuvanje mi pokaza i toa dve jako crveni crticki
     
    На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bubu111

    Bubu111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    117
    Исто заборавив да кажам дека минатата менструација три дена беше ептен малку кафено а четвртата ден имав премногу и наеднаш заврши. Искрено страв ми е да правам тест се плашам веќе од негативен
     
  19. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Направи тест вечерва или утре со првата мокрача. Ако си бремена ќе покаже макар и бледа линија. Стискаме палци за две цртки :hug: Ако е негативен не се разочарувај веднаш, можеби си имала доцна овулација или си под стрес од што ти доцни.. Како и да е биди позитивна :!:
     
    На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. haruki

    haruki Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2018
    Пораки:
    1.160
    Допаѓања:
    3.608
    Пол:
    Женски
    Ne se plasi napravi si se nadevam deka ke bidat dve crticki:inlove: probaj so pozitiva da gledas na cela situacija :) ti drzam sreka
     
    На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.