1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Bubu111

    Bubu111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    117
    Ништо женски. Тестот негативен и од кога го направив за 10 минути стигна тетката :(
    Се надевам повеќе среќа следниот месец
     
  2. Gladiola Led

    Gladiola Led Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Jas imav dobieno 23ti minatiot mesec traese 3 dena samo i posle toa znaci nikakvi simptomi od pred 5 dena zeludnikot mn me bolese ko za belja mm mi kupi test inaku vekje 3 god se obiduvame ze bebence sabajle napraviv test i rezultatot bleda crta Dali e POZITIVEN da ne e lazno nesto nit sum da se raduvam ni nisto od strav
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_4595.JPG
      IMG_4595.JPG
      Големина на фајлот:
      409,3 KB
      Прегледи:
      148
    На Addicted❤️, Melinda85, joy1 и 8 други им се допаѓа ова.
  3. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    позитивен еееееее :inlove::inlove::l::l:
     
    На Peperutka-bt и Gladiola Led им се допаѓа ова.
  4. Gladiola Led

    Gladiola Led Активен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Zenski i jas se razocarav vcerashniot test ne izleze tocen i ako imase dve crtki denes preku krv ispadna NEGATIVEN nema bremenost za zal :(
     
  5. tetoviranta

    tetoviranta Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2018
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Не би сакала да ти дадам лажна надеж, ама јас имав 2 теста со бледа позитивна, а негативен преку крв. Испадна дека сепак сум бремена. Но, сепак постои мала шанса втората линија да е евапорациска линија, после колку време се појави линијата на тестот? Мн е битно дали го прочита тестот во времето наведено во упатството или покасно.
    Почекај неколку дена, ако не добиеш повтори ги тестовите. Со среќа
     
    Последна измена: 20 март 2019
  6. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    незнам што да кажам, не е да ти давам надеж ама со последната бременост и кај мене вака бледа црта , на крв исто негативен , после четири недели и бебе и срцева реакција , значи може да даде лажно негативен ама може и да треба да помине уште некоја недела ако немаш циклус следнава недела направи уште еден преку мокрача, мене така гинекологот ми даде примулутнор и јас како будала почнав да ги пијам а сум била бремена ( ме гледаше и на ехо ) , па после спонтан .... за секој случај уште еден тест за една недела
     
  7. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Девојќи и мене ми доцни. Секогаш мие точен циклусот на 25дена никогаш не ми има задоцнато. Еве денес ми паѓа 28ми ден, а немам циклус ми доцни. Имам симптоми за добивање болни гради, болка во долниот дел на стомакот. Последно да напоменам имав напишано за совет дека на 12ти феб. Имав незаштитен однос, а потоа ми дојде на 21ви и ми траеше 4дена и после наредните 3 дена имав слабо бледо крварење, а овој месец циклус никаде. Дали има шанси да сум бремена незнам што да правам!!!
    Иначе имам често мокрење, столица секој ден, гасови и отечен стомак, наутро имам затнат нос како настинка, болни гради како да ме печат(пржат), главоболка, болка во половината, замор неопишлив цело време сакам да спијам, денес мие 28ми ден мерев базална темп. 37.5 ......Ве молам за искуство слично и совет.
     
  8. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.192
    Допаѓања:
    23.926
    Симптомите на пмс се поклопуваат со првичните симптоми на бременост . Крварењето минатиот месец може да било и имплатациско, затоа направи тест за да бидеш сигурна.
     
  9. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.946
    Допаѓања:
    18.058
    Па ти ги опиша симптомите на бременост што се јавуваат до 4ти месец:) не може се наеднаш да се појави,на пример брадавиците почнуваат да менуваат боја околу 8-9 недела. Столицата нема врска со бременоста. Доволно ти доцни за да купиш тест од аптека и мирно да спиеш. А и не пиша дали си имала незаштитен однос.
     
  10. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Имам напишано дека на 12ти феб. Сум имала незаштитен однос.
     
  11. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.946
    Допаѓања:
    18.058
    А во меѓувреме си имала менструација па после тоа да претпоставиме дека си немала друг не заштитен однос. Причина за каснењето може да е стрес, хормони...ако те загрижува посети гинеколог.
     
  12. Ceculka

    Ceculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2019
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenicki,devojcinja.Jas sum nova ovde,no ve pratam celo vreme , pa imam edno prasanje,do sega sekogas mi bila tocna menstruacijata (veke 7-8 meseci mi e skroz redovna),a sega mi kasne 7 dena.Poslednata menstruacija mi pomina na 20 fevruari.Bolki vo levata strana od stomakot,pospanost (bi spiela 24h),jadenje do besvest ‍♀️,nervoza (level 100) ,gradi-silikoni itn..Pa dali bi mi preporacale test ili uste ne ? Thanksss ❤❤
     
  13. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Направи си тест.
     
  14. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    Ако си имала незаштитени односи прави тест уште одма !
     
  15. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    да прашам нешто , нередовен циклус имам па добивам на 45 дена, на 60 дена , последна контрола на гинеколог беше 10 откако ми заврши последната менструација и ми рече дека имам МАТЕРИЈАЛ дека треба да ми дојде наскоро , и објаснив дека не поминале ни 10 дена откога ми заврши ама еве веке 5 дена ми доцни јас уште немам циклус .... претежно овулирам на 1 ден задоцнување па после 10 на дена ми доаѓа , минатата недела имавме незаштитен однос баш утрото кога имав безбоен исцедок..... рано е за тест ама ме буни многу гинекологот што ми кажа дека веќе имам материјал.... некој совет од Вас ?
     
  16. Maca S

    Maca S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ve molam za pomos i uteha
    So decko mi imavme odnos pred nekoj den bez zastita. Jas veke tri dena imam crveno-kafeav iscedok. Dali to e nekakov znam deka sum bremena iako toj ne svrsi vo mene? Koga da napravam test za bremenost?
     
  17. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.656
    Допаѓања:
    20.947
    Пол:
    Женски
    И да " се фатило " (што се случува мноооогу ретко) нема шанси да имаш после неколку дена симптоми, односно таков исцедок. Мора недела/две да поминале, па да се посомневаш.
    Оди на гинеколог, има илјада причини за да ти се случува тоа, не само бременост.
     
  18. M0308

    M0308 Активен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    8
    Имав однос на 16.02 последниот ден од менструацијата,потоа добив на 09.03 порано 3/4 дена од вообичаено,крварев 6/7 дена нормално како и секогаш. Односот беше со заштита
    Можно ли е причина за порано доаѓање на менструацијата да е бременост?
    Направив тест sure check вториот ден од менструацијата- 22 дена од односот и беше негативен
    Што мислите вие? Ве молам за одговор
     
  19. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    posle kolku denovi od zacnuvanje bi se pojavil implantaciski iscedok ( ako se pojavi ) ???
     
  20. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    Како е можно да си бремена и да имаш циклус од 6 дена нормален како и секогаш . 3/4 дена порано е нормална раб , што скоро кај секоа жена се случило , од еден циклус до друг може да поминат околу 25-35 дена . Плус си имала заштитен однос , како би забременила?!

    Не , не си бремена .