1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    пред една недела било рано , сега веќе може да покаже позитивен :inlove:
     
  2. Sanii princeza

    Sanii princeza Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    53
    За жал покажал негативен
     
  3. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    тоа е тоа, со нови сили следен месец
     
  4. lavinija28

    lavinija28 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    Здраво женски, сега едно прашање. Во јануари ми дојде на 29, во февруари на 25, март на 24 беше многу слаба менструација а на 25 нормална (мене ми трае инаку многу кратко). Е сега, овој месец сеуште ми нема дојдено (а денес е 26ти). Обично досега ми нема каснето. Се обидуваме за бебуш, но утринава правев тест и излезе негативен. Ако до утре сабајле пак не ми дојде, пак ќе направам тест. Имам одредени болки кои се како пред доаѓање, немам болни гради (додуша тој симптом никогаш и го немам). Сега со празнициве матичната не работи....Дали сте имале можеби вакво искуство?
     
  5. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Утре сабајле ти е рано да го повториш. Барем во понделник
     
  6. secondchance

    secondchance Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    37
    Hristos voskrese za mnogu godini praznikot vo radost da se slavi!
    Sakam da podelam iskustvo koe se nadevam ke koristi.
    Jas od vcera imam pozitiven test po dva dena docnenje, za cetiri dena imam zakazano na ginekolog i se nadevam na lesna bremenost i baby do kraj na godinava
    Vo odnos na simptomite sakam da naglasam deka imam redovna menstruacija i ovoj mesec gi imav site simptomi: akni po lice, neprijatno cuvstvo vo stomak i ocekuvav da dojde no za srekja ne dojde , i toa go posakuvam na site koi se obiduvaat da zabremenat i sekoj mesec cekaat da NE dobijat menstruacija. Pozdrav zeni, majki, kralici
     
    На Maleno, Demon@, bella.gk и 9 други им се допаѓа ова.
  7. lavinija28

    lavinija28 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    - Честитки за убавата вест!!! Колку денови ти каснеше?-Ааа ок видов сега, два дена
     
  8. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Милаа, и јас пред две недели си видов || црти, рана бременост, и до крај на годинава и јас очекувам да си ја држам среќата во свои раце, ќе се дружиме и ќе споделуваме искуства:inlove::inlove::hug::hug:
     
    На Melinda85, Anomis11, Lostinparadise и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Cvetce79

    Cvetce79 Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Навистина воскресе! За многу години.
    Пред три дена добив позитивен тест за бременост. За прв пат во животов осетлив таква среќа, помислата дека се зачнува нов живот во мене. Слава на бога и до крајов на годинава со здрави дечиња да си бидеме. :)
    Првите симптоми: повисен апетит,менструални болки и градите мислам дека ке ми пукнат од топлина и многу се релативни...
     
    На Fifi84, maggy95, lejlla и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Честитки на сите и убави празници ❤️❤️
     
  11. Hijabigurll

    Hijabigurll Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    Здраво имам едно прашање .. скоро 7 месеци се обидуваме за бебенце.. незнам колку тестови ми излегоа до сега негативни но овој месец имам потреба често да мокрам а и денеска на долната облека забележав како светло кафеава точка рано ми е за менструација на 24 треба да добијам од што може да е ако имал некој вакво искуство да сподели благодарам однапред :)
     
  12. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Ми личи на овулација
     
  13. Hijabigurll

    Hijabigurll Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    Имам инсталирано една апликација на тел покажува дека пред 2 дена ми била овулацијата иначе овој месец примав и терапија кломифен
     
  14. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    и јас сум на кломифен веќе 3 дена .... гинекологот не ти мереше фоликули? претежно со таа терапија се прави фоликуметрија на три дена и би требало гинекологот да ти каже кога пука фоликулот за да бидете по активни во тие 48 саати така да тој период е овулацијата .... исто така мислам дека и како несакан ефект го има наведено тоа во кломифенот, може да ти се појави кафен или розев исцедок за време на терапијата или пак да е имплантациско крварење ( само според деновите не се софпаѓа имплантациско ) ...најдобро да се консултираш со гинеколог :D и многу среќа овој месец се надевам ќе си видиш две цртки за две недели :inlove:
     
  15. Hijabigurll

    Hijabigurll Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    Не бе докторкава за ништо не ја бива ништо не ми спомна само на 2 дена односи ми рече. Сепак што и да е без паника без нервози хах.. Иначе фала ти многу и ти посакувам успешна терапија да ни се пофалиш со || наскоро :inlove::inlove::l:
     
    На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
  16. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    види ма тема Кломифен и бременост , разгледај ја зашто конкретно со таа стимулација мора се пратат фоликулите и секако да се осигура гинекологот на ехо дека ќе пукнат , инаку боцкаат со прегнил за да пукне фоликулот што е водечки инаку може да порасне о над 25мм и да не пукне па да прерасне во циста .... така мене ми објасни гинекологот и претежно пред таа терапија прават основни тестирања ако ти е прва бременост ... мора да се исконсултираш со гинеколог, ако не ја бива оваа моментално најди второ мислење ..... јас така направив ;)
     
    На supce му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Hijabigurll

    Hijabigurll Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    Уште малку во пензија ќе оди јас и спомнав за мерење на фоликули ми рече кој уште верува во тие бабини деветини.. јас :o ама свекрва ми запна кај нејзе била добра докторка незнам што.. барав добар гинеколог ама неможам да најдам :|
     
    На supce и naturallmess им се допаѓа ова.
  18. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    :) има тема со предлози за добри гинеколози , зависи од кој град си со останатите феминки може да си споделиш искуства и да најдеш некој гинеколог ДОБАР што ќе ти даде второ мислење :D
     
  19. Ceculka

    Ceculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2019
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Женички,после колку време почнува првиот симптом - болни гради? Фала ви :inlove:
     
  20. LunaGrey

    LunaGrey Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    26.219
    Пол:
    Женски
    некој има некој не. индивидуално. градите болат кога се накачува прогестеронот во телото а тој секако се накачува во вториот дел од циклусот, без разлика дали некој е бремен или не. градите болат и пред менструација. кога добиваш,прогестеронот опаѓа и градите престануваат да болат.