1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. VanillaSky1

    VanillaSky1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2019
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    138
    Пол:
    Женски
    Те разбирам колку сакаш да дознаеш дали си бремена, ама почекај барем на денот кога треба да добиеш.
    Прашај во аптека кој тест е најсензитивен да ти го препорачаат.
     
  2. Watermelon96

    Watermelon96 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2018
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Не се преоптеретувај, опушти се и почекај уште некој ден па пробај со sure check на пример
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Baby.0.

    Baby.0. Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2019
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам на сите ќе почекам до недела ако не добијам тој ден понеделник ќе направам некој посигурен тест.
     
  4. Maki5123

    Maki5123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2019
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    До сега сум немала сексуални односи, на 05.06 кога бев кај дечко ми јас бев по фармерки а тој по тренерки(подоцна боксерки) и имавме ,,секс’’ преку облека. Исто да напоменам дека носев долен веш кој не ми ја покрива целата интима па доколку имало сперма на тренерките негови кои ги облеков од после јас постои можност да сум бремена од таа варијанта или некако при триењето? Менструација имав на 13.06 и ми траеше само 3 дена и имав многу малку , третиот ден скоро па воопшто и да немав .. прв пат ова ми се случува, сега требаше да ми дојди на 11.07 но ми нема сеуште дојдено.
    Можеби ова звучи глупаво но многу ми е страв и Ве молам за ваше мислење.
     
  5. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.179
    Допаѓања:
    23.856
    Не си трудна:)
     
    На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Watermelon96

    Watermelon96 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2018
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Од тоа не може да си бремена
     
  7. Jenny21

    Jenny21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Поз до сите !
    Последен менс имав на 11.06 имавме редовен секс секој 2 ден .
    на 09.07 имав розев исцедок и на 20.07 правев тест навечер и Позитивен || пресреќна сум . И на 21.07 правев тест сабалје пак || . Е утре сум на преглед прва бременост ми е јас живеам во швајцарија 4 год брак и фала на господ и мене ми подари дете.
    Сакав да прашам која недела сум? Имам една апликација flо и ми покажува дека утре 7 недела 1 ден ?
    Позз до сите
     

    Прикачени фајлови:

    На Packka, belmoni, koritsaki и 13 други им се допаѓа ова.
  8. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.925
    Допаѓања:
    18.037
    Тестов не ми е познат,но ако викаш дека е позитивен честитки, 6та недела си бремена:D
    Веќе можеби и срценце се слуша,појди си на гинеколог.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Jenny21

    Jenny21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Фала мн да утре имам термин во 13 :30 многу сум возбудена .
    Фала ти за брзиот одговор позз
     
    На Martka и tina2018 им се допаѓа ова.
  10. Jenny21

    Jenny21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    20190723_012452.jpg
     
  11. Baby.0.

    Baby.0. Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2019
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здравоо, мене пак ми е нешто чудноо. Еден ден пред менструација направив тест Self clear и испадна негативен. А мене веќе 3 дена ми касни. Дали е можно да не покаже тестот тогаш??
     
  12. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.925
    Допаѓања:
    18.037
    Ако имаш доцна овулација можно е да не покаже точно. Ако ти касни уште 3-4 дена направи нов.
     
  13. Sakamdabidammama

    Sakamdabidammama Нов член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Женичкиии вака сега на 27 .06 добив се обидуваме за бебе веќе некое време менструацијата ми е точна секогаш на 27 дена по правило денес треба да НЕ добијам но еве уште ништо многу сум нестрплива незнам дали да правам тест денес или да почекам уште малку ако правам денес дали би покажал точен резултат?симптоми некој немам освен како пред да добијам пред една недела имав бел исцедок што не мириса
     
  14. It's baby time

    It's baby time Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2019
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Утре направи тест со првата мокрача ако има нешто би требало да покаже , ако по неколку дена сеуште не добиваш пак направи тест . Среќно, дај боже да видиш ||
     
    На Sakamdabidammama му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jenny21

    Jenny21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Jas bev na ginekolog no za zal seushte e premnogu malo ne moze srcence da se slusne po 3 nedeli imam pak termin . Koj ke ceka sega do 14.08 ufff
     
    На It's baby time му/ѝ се допаѓа ова.
  16. srce-9

    srce-9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.062
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво
    Денеска според последниот циклус покажува точно 5 недели бременост. Последната бета беше 880.61 на 30 ти ден од циклус.
    Е сега од утрово имам некои прободнувања во десниот јајник на моменти. Му кажав на докторот што е на замена бидејќи матичниот е на одмор ми рече да одам утре и можно е да ми пише болување. Но работи само прва смена што значи јас неможам да отидам. Дали знае некој од вас приватен гинеколог во Куманово кај кој може да направам преглед?
    И така овој доктор не е многу упатен во мојот случај
     
    На koritsaki, Lostinparadise, Kate Rina 93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Здраво сакам да прашам 5 дена пред да добијам имавме незаштитен однос, добив кога требаше јас точно секој месец ист датум добивам, но мене менсттуација максимум до 3 денс претходно ми траеше а сега еве веќе 6 дена речиси кога одам во тоалет само вака нема ? Дали може циклус да се поремети или
     
  18. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите, неискусна сум во ова прв пат се обидуваме за бебче, па ако може мислење ке побудалам веќе. Односот беше крај на јуни на петти ден од менс (ми беше прекината веќе два дена) пред една недела правев тест негативен беше (не ми доцнеше сеуште) еве сега ми доцни два дена (а секогаш ми е редовна на 28-29ти ден добивав) денеска посебно ми се гади цел ден и ми смета мирис на парфем и кромид. Исто последната недела имам некои чудни боцкања во левиот јајник, градите тек сега почнаа да ме заболуват како пред да добијам често мокрам и буквално цело време се чувствувам како помочана имам безбоен исцедок цела недела. Денес мислев ќе добијам оти имам такви болки во стомакот како пред добивање само се многу послаби, и се чувствувам многу подувано ќе пукнам мислам. Ова се симптоми на бременост или на добивање? И ако направам утре тест ќе покаже точно? Можно е да забременам во неплодни денови зошто по календарот овулацијата требало да ми биде 10 дена по односот. Извинете на долгиот пост нетрпелива сум многу. Ве гушкам :inlove:
     
    На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.496
    Допаѓања:
    50.856
    Пол:
    Женски
    Направи сабајле тест. Штом ти доцни би требало да ти покаже.
    Може и овулацијата според календарот да не е точна. Штом ти доцни, да не ти оди на мисла, направи си тест сабајле. Со среќа :hug:(fingers)
     
  20. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Ти благодараам, ќе направам сабајле белки ке се радувам :*
     
    На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.