1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    :D
    Иста сум буквално..
    Претходниот месец пробавме 3-4 пати ама мене пред време ми дојде, 10 дена порано и верувам можеш да замислиш колку се разочаравме. Месецов пробуваме секој ден. До 20 септември е рокот. Не знам како ќе издржам до тогаш за да дознаам. Сега си правам калкулации некаде после 15ти да правам тест
     
    На AthenaAsamiya, Филотеа и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  2. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,

    Многу долго ја следам темава, ви ѓи читам симптомите и ѓи споредувам со моите. Имам полицистични јајници 11 години. Пробав се што може да се проба. Последен пат пиев Јасмин од Јануари до Јуни и се решивме со дечко ми да се фатиме за работа.

    Прво, седнав и прочитав се на интернет околу зголемување на шансите за бременост, истовремено ѓи прочитав сите ваши совети и маки тука. Почнав со здрава исхрана, витамини, чуда. Секс секој ден. Со оглед дека имам полицистични јајници предобро се спремив психички за долга борба.

    И почнаа првите разочарувања и тоа уништувачкото чекање за праење тест. И се откажав после 2 месеци и си реков толку е со пробување, не можам да издржам психички да гледам една линија. Дечко ми секако идеше надвор од државата на еден месец.

    И така, сега во август си се вратив на стариот живот junk food, алкохол, цигари и пред да иде дечко ми сосема случајно во плоден ден имавме секс... Ама секс за задоволство, не за дете.

    И ете сум после скоро месец дена од тој секс со позитивен тест во рака. Луѓе, не можам да ви ја опишам среќата. Ви ја посакувам на секоја една од тука!

    Извинете на долгиот пост. Поентата ми беше ОПУШТЕТЕ СЕ. Не ви треба здрав живот, преоптоварување и притисок. Нема потреба да си ги проверувате и гледате градите пред огледало, да се концентрирате дали ве боли лев или десен јајник. И не, не ви е лошо насабајле, психата сака да ви се гади и да ги осеќате сите симптоми. Имајте секс за задоволство, уживајте. Се надевам дека помогнав со ова.

    П.С. Единствено различно нешто што направив е што почнав да ѓи користам влошките од Тианде. Бев скептик, мајка ми ме натера, дали помогна тоа или ми помогна позитивната мисла, не знам.

    Како и да е, сериозно опуштете се. :)
     
    На peperutce94, butterfly6223, MNoris и 14 други им се допаѓа ова.
  3. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.141
    Допаѓања:
    17.843
    Пол:
    Женски
    Многу ми е мило што го читам ова и искрено се радувам! Истиот проблем го имам и стварно знае да удри на психа... Се надевам дека ќе успеам како тебе да се опуштам што е можно побрзо пошто од мислење само глава боли и ништо друго.. Ти посакувам лесна бременост и уживај во периодот што следи!
     
    На buba4e89 и Jana06 им се допаѓа ова.
  4. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Фала ти.

    Првите два месеци 'ѓи имав сите симптоми', правев по 3 теста пред да добијам. Сега толку не размислував што првиот тест го направив вчера, 8 дена од каснење.

    Претпоставувам дека ве интересираат симптоми. Ништо освен нормалните болки во стомак пред добивање само што обично градите премногу ме болеа порано, а сеа повеќе осеќам тежина и сензитивност, не голема болка. И обично имав дијареја пред добивање, а сеа нормална столица.
     
    На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.141
    Допаѓања:
    17.843
    Пол:
    Женски
    Секоја жена е различна, а генералните симптоми не мора да значи дека ќе се појават кај сите. Како и да е психата игра стварно голема улога, ептен си во право. :)
     
    На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Честитки Белмони, ги имаше ама баш сите и баш истите симптоми што ги имав последнава бременост пред позитивен тест и кога го читав ова, едноставно знаев дека си бремена. Сега само спокојно и ти посакувам сé најдобро!
     
    На belmoni му/ѝ се допаѓа ова.
  7. belmoni

    belmoni Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2018
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    ти благодарам мнногу. сега се молам само да е во ред се, утре сум на преглед за срцева акција,
    држете ми среќа :)
     
    На Martka, koritsaki, It's baby time и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Беше на лекар? Чекаме одговор

    Ние вчера видовме срце и дури сеа почнав да се навикнувам дека сум бремена. Следна контрола за 6 недели, не знам како ќе издржам.
     
    На belmoni му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.952
    Допаѓања:
    18.060
    За 6 недели? Не е тоа долг период? Јас на почетокот одев на 2-3 недели
     
    На dunika, Ann.loves.you и elimkd им се допаѓа ова.
  10. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Вчера влегов во 7ма недела и така ми рече докторката освен ако не издржам :) Ќе одам ваљда за 3 недели да го видам.
     
  11. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.952
    Допаѓања:
    18.060
    Јака ти душа ако можеш да издржиш:D јас едвај 2 недели издржував:lol:
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ImIpregnant

    ImIpregnant Нов член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво имам едно прашање неколку месеци се обидуваме со мм за бебенце досега не успешно кај мене од испитувања брисеви и пап се е чисто засега ке пробуваме вака, земав и пијам веке цел месец фолна алкавит, последна менст на 11.08 просечен циклус според апликација 30 дена плодни 14 15 16 ден незнам точно и не обрнувам внимание имаме односи редовно опуштено, требаше да добијам вчера или денес ама уште ништо, од симптоми болни гради и грчеви слаби менструални болки.. Да правам тест вечер или сабајле или рано е??
     
    На It's baby time му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Направи еден сабајле
     
    На ImIpregnant му/ѝ се допаѓа ова.
  14. It's baby time

    It's baby time Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2019
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Може тест сабајле треба да е точен со среќа :hug:
     
    На ImIpregnant му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    да сум на твое место уште веднаш ќе направам :D јас кога забременив тестот го направив 4 дена пред да добијам, ајде со среќа (fingers)(fingers)(fingers)
     
    На ImIpregnant и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  16. Butterfly1107

    Butterfly1107 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    2.037
    Допаѓања:
    5.450
    Пол:
    Женски
    Кој тест го направи? И дали ти даде точен рез? И дали го правеше сабајлечки? :D
     
    Последна измена: 11 септември 2019
  17. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    FRUHTEST од зегин го имав купено, го направив навечер, бев нестрплива, имав некое претчувство а никакви симптоми, првите симптоми ги осетив во 7-8 недела од бременоста, секако дека даде точен резултат :D
     
    На It's baby time му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ImIpregnant

    ImIpregnant Нов член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Која е цената на тој ? Страв ми е да не е рано само да се разочараме :/
     
  19. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    не се сеќавам на цената 100тина денари, можеби и повеќе, да не те лажам....причекај некој ден, секако после тестот не се оди веднаш на гинеколог, пак ќе треба да чекаш :lol:
     
    На ImIpregnant му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ImIpregnant

    ImIpregnant Нов член

    Се зачлени на:
    11 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ахх тоа чекањее благодарам во секој случај <3