Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

 1. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  4.864
  :D
  Иста сум буквално..
  Претходниот месец пробавме 3-4 пати ама мене пред време ми дојде, 10 дена порано и верувам можеш да замислиш колку се разочаравме. Месецов пробуваме секој ден. До 20 септември е рокот. Не знам како ќе издржам до тогаш за да дознаам. Сега си правам калкулации некаде после 15ти да правам тест
   
  На AthenaAsamiya, Филотеа и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 2. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  4.855
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,

  Многу долго ја следам темава, ви ѓи читам симптомите и ѓи споредувам со моите. Имам полицистични јајници 11 години. Пробав се што може да се проба. Последен пат пиев Јасмин од Јануари до Јуни и се решивме со дечко ми да се фатиме за работа.

  Прво, седнав и прочитав се на интернет околу зголемување на шансите за бременост, истовремено ѓи прочитав сите ваши совети и маки тука. Почнав со здрава исхрана, витамини, чуда. Секс секој ден. Со оглед дека имам полицистични јајници предобро се спремив психички за долга борба.

  И почнаа првите разочарувања и тоа уништувачкото чекање за праење тест. И се откажав после 2 месеци и си реков толку е со пробување, не можам да издржам психички да гледам една линија. Дечко ми секако идеше надвор од државата на еден месец.

  И така, сега во август си се вратив на стариот живот junk food, алкохол, цигари и пред да иде дечко ми сосема случајно во плоден ден имавме секс... Ама секс за задоволство, не за дете.

  И ете сум после скоро месец дена од тој секс со позитивен тест во рака. Луѓе, не можам да ви ја опишам среќата. Ви ја посакувам на секоја една од тука!

  Извинете на долгиот пост. Поентата ми беше ОПУШТЕТЕ СЕ. Не ви треба здрав живот, преоптоварување и притисок. Нема потреба да си ги проверувате и гледате градите пред огледало, да се концентрирате дали ве боли лев или десен јајник. И не, не ви е лошо насабајле, психата сака да ви се гади и да ги осеќате сите симптоми. Имајте секс за задоволство, уживајте. Се надевам дека помогнав со ова.

  П.С. Единствено различно нешто што направив е што почнав да ѓи користам влошките од Тианде. Бев скептик, мајка ми ме натера, дали помогна тоа или ми помогна позитивната мисла, не знам.

  Како и да е, сериозно опуштете се. :)
   
  На MNoris, buba4e89, Mini26 и 12 други им се допаѓа ова.
 3. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Женски
  Многу ми е мило што го читам ова и искрено се радувам! Истиот проблем го имам и стварно знае да удри на психа... Се надевам дека ќе успеам како тебе да се опуштам што е можно побрзо пошто од мислење само глава боли и ништо друго.. Ти посакувам лесна бременост и уживај во периодот што следи!
   
  На buba4e89 и Jana06 им се допаѓа ова.
 4. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  4.855
  Пол:
  Женски
  Фала ти.

  Првите два месеци 'ѓи имав сите симптоми', правев по 3 теста пред да добијам. Сега толку не размислував што првиот тест го направив вчера, 8 дена од каснење.

  Претпоставувам дека ве интересираат симптоми. Ништо освен нормалните болки во стомак пред добивање само што обично градите премногу ме болеа порано, а сеа повеќе осеќам тежина и сензитивност, не голема болка. И обично имав дијареја пред добивање, а сеа нормална столица.
   
  На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Женски
  Секоја жена е различна, а генералните симптоми не мора да значи дека ќе се појават кај сите. Како и да е психата игра стварно голема улога, ептен си во право. :)
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  Честитки Белмони, ги имаше ама баш сите и баш истите симптоми што ги имав последнава бременост пред позитивен тест и кога го читав ова, едноставно знаев дека си бремена. Сега само спокојно и ти посакувам сé најдобро!
   
  На belmoni му/ѝ се допаѓа ова.
 7. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  ти благодарам мнногу. сега се молам само да е во ред се, утре сум на преглед за срцева акција,
  држете ми среќа :)
   
  На Martka, koritsaki, It's baby time и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  4.855
  Пол:
  Женски
  Беше на лекар? Чекаме одговор

  Ние вчера видовме срце и дури сеа почнав да се навикнувам дека сум бремена. Следна контрола за 6 недели, не знам како ќе издржам.
   
  На belmoni му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  8.417
  За 6 недели? Не е тоа долг период? Јас на почетокот одев на 2-3 недели
   
  На dunika, Ann.loves.you и elimkd им се допаѓа ова.
 10. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  4.855
  Пол:
  Женски
  Вчера влегов во 7ма недела и така ми рече докторката освен ако не издржам :) Ќе одам ваљда за 3 недели да го видам.
   
 11. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  8.417
  Јака ти душа ако можеш да издржиш:D јас едвај 2 недели издржував:lol:
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ImIpregnant

  ImIpregnant Нов член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво имам едно прашање неколку месеци се обидуваме со мм за бебенце досега не успешно кај мене од испитувања брисеви и пап се е чисто засега ке пробуваме вака, земав и пијам веке цел месец фолна алкавит, последна менст на 11.08 просечен циклус според апликација 30 дена плодни 14 15 16 ден незнам точно и не обрнувам внимание имаме односи редовно опуштено, требаше да добијам вчера или денес ама уште ништо, од симптоми болни гради и грчеви слаби менструални болки.. Да правам тест вечер или сабајле или рано е??
   
  На It's baby time му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Направи еден сабајле
   
  На ImIpregnant му/ѝ се допаѓа ова.
 14. It's baby time

  It's baby time Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Може тест сабајле треба да е точен со среќа :hug:
   
  На ImIpregnant му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.623
  да сум на твое место уште веднаш ќе направам :D јас кога забременив тестот го направив 4 дена пред да добијам, ајде со среќа (fingers)(fingers)(fingers)
   
  На ImIpregnant и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 16. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.326
  Пол:
  Женски
  Кој тест го направи? И дали ти даде точен рез? И дали го правеше сабајлечки? :D
   
  Последна измена: 11 септември 2019
 17. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.623
  FRUHTEST од зегин го имав купено, го направив навечер, бев нестрплива, имав некое претчувство а никакви симптоми, првите симптоми ги осетив во 7-8 недела од бременоста, секако дека даде точен резултат :D
   
  На It's baby time му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ImIpregnant

  ImIpregnant Нов член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Која е цената на тој ? Страв ми е да не е рано само да се разочараме :/
   
 19. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.623
  не се сеќавам на цената 100тина денари, можеби и повеќе, да не те лажам....причекај некој ден, секако после тестот не се оди веднаш на гинеколог, пак ќе треба да чекаш :lol:
   
  На ImIpregnant му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ImIpregnant

  ImIpregnant Нов член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ахх тоа чекањее благодарам во секој случај <3