Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

 1. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Вчера слушнавме срценце:l:,
  се стопив најубавото нешто до сега во живот што сум слушнала. :inlove:
  Супер е се , дури за ден два е понапредно :clap::angel:
   
  На AthenaAsamiya, Adorabela, Cersei и 9 други им се допаѓа ова.
 2. ImIpregnant

  ImIpregnant Нов член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  После 1 ден доцнење... негативен :( се надевам може рано е уште а баш вој месец мислев ке биде.. јбг
   

  Прикачени фајлови:

 3. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  И кај мене денес негативен со еден ден доцнење Се надевам рано е,симптоми некои?
   
 4. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  1.262
  Пол:
  Женски
  Месецов нешто слабо :sweat: Јас за прв пат почуствував некои пецкања во јајнициве. До сега пред менс сум го немала тоа и баш се понадевав :smirk:
   
 5. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Пробајте со фолна киселина, цинк и селен и малку порелаксирано нареден месец. Најдете си хоби и не мислете на тестот. И пробајте исто со овие тианде улошките, никад не се знае. Ви држам среќа за нареден месец :inlove:
   
 6. Cjuttt

  Cjuttt Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  zdravo pred edna nedela koga bev vo plodni denovi me bolea gradi imav kako rosov iskecdok i se toa se plasev od bremenost otidov na doktor mi rece deka ne sum bremena po zavrsuvanjeto na plodnite denovi zavrsija i simtomite sega nemam totalno nikakvi simptomi za 3 dena treba da dobiam imam samo iscedok no dobivanje e bez boja .. dali e normalno pred dobivanje?
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  Сепак ми доцни 2 дена ,ке почекаме за нов тест..
   
  На ImIpregnant и Jana06 им се допаѓа ова.
 8. ImIpregnant

  ImIpregnant Нов член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Јас пијам фолна неколку месеци тест негативен и еве ја вештерката сабајле дојде после 2 дена доцнење.. нареден месец здравје со нови сили ново чекање :/
   
 9. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Фолната не помага за полесно ниту побрзо забременување.Во случај на бременост е препорачлива во првите 3 месеци додека трае органогенезата(значи потеебна е за веќе зачнатиот плод да се развие правилно ) па затоа се почнува да се зема уште кога се планира бременост за да се подготви организмот ,а не за полесно забременување.
  За подобар квалитет на јајце клетките знам дека помага Q10, мака , цинк , селен (за ендометриумот) , витамин В12 , витамин Е .. се разбира здрава и избалансирана исхрана , и физичка активност (умерена ) :)
  Пожелно да се направат испитувања за да се провери состојбата кај двајцата партнери . Моја препорака е за испитувањата да не се чека после една година обиди или дури и подолго како што практикуваат да чекаат .
   
  На Dikinzi, Butterfly1107, belmoni и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  јас пред да забременам пиев 3 месеци фолна и уште ја пијам.
   
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Да и јас исто ја пиев и пред да бидам бремена (кога планирав бременост) и продолжив да ја пијам откако останав бремена . Поентата ми беше дека не помага за полесно забременување затоа што имам разговарано со многу жени кои се во забуна :)
   
  На Филотеа и belmoni им се допаѓа ова.
 12. VanillaSky1

  VanillaSky1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  До кој месец се пие фолната?
   
 13. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  996
  Пол:
  Женски
  Колку што се сеќавам некаде до 12-14нед после тоа витамини
   
  На VanillaSky1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bube90

  bube90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Девојки утре треба да не добијам и баш ми е чудно што немам никакви симптоми. Освен што многу сум поспана и нон стоп јадам нешто благо па солено па пак благо па кисело Дали е можно бременост без никакви симптоми? 4 месеци се обидуваме, а последниот месец ептен опуштено без воопшто да мислиме и зборуваме на тема бебе.
   
 15. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Рано е за било какви симптоми. Симптомите се појавуваат после доцнење,на пример после 5-7 дена доцнење на менструација..
   
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bube90

  bube90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Немам симптоми ни за добивање , а секогаш 1 недела пред да добијам ме болеа градите и јајниците сега ништо.не знам зошто така :?:
   
 17. Vikk22

  Vikk22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Nemora i da imas simptomi a da si bremena...^_^☺️ ti drzam srekja da vides 2 linii:f::hai:
   
  На bube90 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bube90

  bube90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Уште ја нема, ќе почекам уште ден-два (fingers)
   
  На Vikk22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Nesto slicno i jas ne spiev vo plodni
  nesto slicno i ja sum a ne spiev vo plodni denovi smao pret dobivajne pisi so ke napravis
   
  На Vikk22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Srcka1230

  Srcka1230 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Здраво сакам да прашам секој месец пред добивање ме болеа јајниците но сега не осеќам ништо треба да ми дојде на 12ти сега само градите ме болат многу и ми се отечени дали е можно да сум бремена па затоа не ме болат јајниците??