Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

 1. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Секако дека е можно ама нема да знаеш за сигурно додека не направиш тест. Мене на пример и јајниците ме болеа ама градите ме болеа различно, повеќе ми тежеа. Ако си имала рана овулација, напрај тест утре сабајле. Да си видиш тоа што посакуваш.
   
 2. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Ми доцни 9 дена, имавме незаштитени односи со мм,ми се спие многу,ме боли стомак како да ќе ми дојде секој момент, вака е една недела, предходно пред да ми идела 10 дена обавезно ме болеа градиве на мал допир, сега воопшто, ептен малце брадавиците на допир. Да правам тест или да си почекам уште? Имала некоја сл ситуација?
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  996
  Пол:
  Женски
  Штом ти доцни веќе е време за тест. Направи си да си знаеш(fingers)
   
  На Kate Rina 93 и Allwayshappygirl им се допаѓа ова.
 4. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Даа прави тест, јас вака се осеќав посебно со спиењето, правев тест со 8 дена каснење и имав 2 убави црти. Стискам палци :l:
   
  На Kate Rina 93 и Allwayshappygirl им се допаѓа ова.
 5. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Ќе правам утре па ќе видиме што ќе биде, со лесно бременоста :l:
   
  На Kate Rina 93 и Jana06 им се допаѓа ова.
 6. bube90

  bube90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Девојки дали затнат нос и температура 37 се симптоми на бременост? Ми доцни и 2 дена а тоа не се случило никогаш. Симптоми немам никакви освен чувствителни гради и тоа само на допир.
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Да, симптоми се за бременост, но и не мора да значи.
  Направи си тест штом ти доцни.
   
  На bube90 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Треба да се мери базална температура, а затнат нос може да е симптом на било каква настинка, алергија, ама според мене не и на бременост.
  Штом ти касни 2 дена земи си тест, можеш веќе да направиш.
   
  На bube90 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Правев тест пред малку, испадна негативен. Што мислите да правам сабајле или да си чекам?
   
 10. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Направи си утре сабајле уште еден тест со прва урина, може нивото на хормонот уште да не било доволно високо за тестот да го детектира.
  Да си чекаш според мене не треба, ако и утрешниот тест е негативен во прва прилика треба да одиш на гинеколог и да се види зошто ти доцни.
   
  На Allwayshappygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Да ке направам сабајле, ако нема ништо одам поручекта на гин. Јас мислам 10 дена се доволни за да покажи во секое време. Но незнам како и да е ќе проверам пак сабајле, фала ти :l:
   
  На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Нема гајле, во слична ситуација сум, така да знам отприлика како ти е :) Се надевам дека сабајле ќе си видиш позитивен резултат, и да не е така ќе го чекаме следниот месец. Само да сме позитивни и се ќе си дојде на место :):inlove:
   
  На Allwayshappygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Сега земав тест, дај боже да се израдуваме двете, и сите што се во исчекување
   
  На Bella_Stella и Natali26 им се допаѓа ова.
 14. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  11.686
  Пол:
  Женски
  Пиши одма :l:
   
  На Allwayshappygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Обавезно пишам :l:
   
 16. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Стискам палци да е позитивен! ❤️
   
  На Allwayshappygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  IMG_20191022_092619.jpg
  Девојки, една јас само гледам, но мислам дека овие тестови не се ок затоа што и вчера имав ваков исти целиот беше као расклатен, на овој денес мокрачата се линееше по страните. Ќе земам друг сабајле шурчек или обичен па пак ке направам, гин ми закажа за петок :sweat:
   
 18. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Не знам каков е овој, ама не гледам втора цртка. Јас обично правам Sure Check или Self Clear.
   
 19. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Германски некој за рано откривање на бременост пишеше мислам фрухтест беше, како и да е јас уште немам добиено, денес ево ме болат градиве почнаа, морам до петок да чекам за на гин во меѓувреме можеби ќе направам уште еден од тие што ги кажа па ќе видиме, можеби е рано да покаже на тест, незнам... :(
   
 20. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Не знам стварно, тестовите во принцип се сите горе долу исто сензитивни.
  Ако не те држи место направи уште еден, ама како и да е сега ќе дојде петок. Не се секирај, се надевам дека ќе имаш позитивен исход. Ако не следниот месец пак на работа :)
   
  На Allwayshappygirl му/ѝ се допаѓа ова.