1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. prinstongirl2

    prinstongirl2 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    1.350
    Допаѓања:
    1.200
    Ај кога ќе видиш пиши ми во ЛП
     
  2. cucibuci5

    cucibuci5 Нов член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Здраво!
    Би сакала да споделам со вас,тоа што ми се случува овие денови,со помисла дека некој од вас можеби ќе ми даде некоја мисла.
    На 06.10 ја добив последната менструација, притоа на 17.10 имавме незаштитен однос со мојот сопруг. 30.10 рано наутро приметив бледо розов течен исцедок во мали количини и само по бришење со палома.Траеше до 3h но само по бришење како што реков. Потоа немав ништо до другиот ден кога исто така рано наутро приметив бел исцедок но исто така во мала количина. Во завршетокот од денот, поточно сношти, бришејќи приметив бледо кафеав исцедок траело исто така само по бришење само 3h. Денес цел ден сум чиста но веќе од средата осеќам грчеви на долниот дел, исто така и болка на гради (што би рекла дека прв пат се случува до толку).
    Би сакала да некоја од вас ми даде некоја мисла што може тоа да биди, значи тоа нешто дека останвам бремема или не?
    Благодарам од напред за вашите одговори :$
     
    На Vikk22 и Ivzi@ им се допаѓа ова.
  3. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Многу е веројатно и само тест може да ти каже. Направи еден сабајле.
     
    На cucibuci5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. KiwiFruit

    KiwiFruit Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2019
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки. Вообичаено циклусот ми беше на 28дена,но последниве неколку месеци можеби бидејќи имав односи после долго време пауза ми се поремети некако...Во септември ми дојде мензис на 9ти , а во октомври на 13-ти, на 35 дена.. Ми трае 7 дена..Во октомври во периодот од 21-28 имав односи, но незаштитени и воедно имаше и свршување внатре...Еве веќе како 2 недели поминаа од тогаш, а јас имам симптоми како поспаност, забележав дека имам и некое кафеавкасто крварење како точки, грчеви постојано имам во матка и јаки болки во јајници, градите странично веднаш близу пазувите почнаа да ме болат, жештини ме фаќаат, нервозна сум многу, одбивна ми е цела околина..
    Што мислите дали да чекам да ми дојди мензис (очекувам од 9ти зошто се ми е пореметено па незнам точно кога) или ако сум бремена би покажало и сега преку домашен тест?
    Благодарам, убава вечер
     
  5. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Симптомите се исти и за бременост и за добивање. А за тест после 9ти направи.
     
    На Kate Rina 93 и KiwiFruit им се допаѓа ова.
  6. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    17.818
    Пол:
    Женски
    Бидејќи си имала односи во периодот кога би требало да ти се плодни денови секако дека постои шанса да си бремена.
    Не сум сигурна тест дали би покажал сега.. Верувам дека си нестрплива и затоа направи си уште сега тест, па ако е негативен повтори го кога ќе ти доцни.
    Среќно!
     
    На Jana06 и KiwiFruit им се допаѓа ова.
  7. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Zenski help vo dilema sum, ovoj mesec pocnaa mnogu rano da me bolat gradite odnosno 13 dena prex da mi dojde ili potocno od posledniot den od ovulacija, voobicaeno bolkata vo gradite mi e izvestuvanje deka ke dobijam., no ovoj pat me cudi toa sto mnogu rano mi pocnaa bolkite i mnogu akni okolu ustata inace imam cisto lice i pred da mi dojde mi izleguvalo po 1 akna P.S se obiduvame za bebce i vo dilema sum , imam uste 6 dena do datumot za test mi e rano. Da napomenam deka prviot pat koga ostanav bremena gradite voopsto ne me bolea, bolkata pocna od koga pocna da mi docni akni nemav, saml mnogu mi se gadese, ovoj pat nemam ni gadenje ni nisto. Sovet zenski fala
     
  8. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    17.818
    Пол:
    Женски
    Многу се слични меѓу себе симптомите и за овулација и за добивање, а од тоа што читам тука и за бременост.
    Не си споредувај со првата бременост, не значи дека секоја ќе ти е иста.
    Болката во градите 13 дена пред очекуваното добивање мислам дека не ти е показател пошто уште не бил имплантиран плодот ако настанала бременост.
    Како и да е, мој совет да направиш тест кога ќе ти доцни. А шанси за бременост секогаш постојат кога се пробува во плодни денови.
    Со среќа!
     
    На *sisi* му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Faith7

    Faith7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Здраво феминки, може мала помош... 6 дена ми касни ама имам мали болки во матката. На вториот ден направив два теста за бременост и двата беа негативни. Немам болки во градите само малку осеќам како ме боли матката. Малку ме фаќа паника, не знам што да мислам. Имала некоја од вас слично искуство?
    Благодарам
     
  10. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Да направиш уште еден тест?
     
  11. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Здраво девојки, веќе пишував во друга тема.. ми доцни повеќе од месец дена, имав односи но сите заштитени. Правев 5-6 теста на sure chek сите излегоа негативни, само еден ми се разлеа целиот по 5 мин па го мислев за невалиден. 19години сум, матичниот гинеколог е пријателка на мајка ми така што не сум во можност да одам сама. Мајка ми е информирана дека ми доцни, но не знае дека сум имала односи, строга е нема да разбере. Од понеделник одам на лекар со неа, сега за викенд планирам да направам пак тест. Многу ми е страв, што ако сум бремена и тестовите не покажале, кога ќе отидам и кажат пред неа.. ве молам за повеќе мислења, дали е возможно да сум бремена ? Благодарам однапред
     
  12. Marmarin

    Marmarin Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    12.948
    Пол:
    Женски
    Нема шанси да си бремена, не паничи. Од друго ти доцни, ќе ти каже докторката и ќе ти даде соодветна терапија.
     
    На Anomis11 и Mxrx им се допаѓа ова.
  13. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Не си.
     
    На Mxrx му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    На кој ден каснење ги праеше тестовите?
     
  15. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Од првиот ден како ми задоцни, секоја седмица по еден правев
     
  16. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Немај гајле тогаш, после 5-6 теста и после толку каснење сигурно не си бремена. Оди опуштено на гинеколог.
     
    На Mxrx, Stressed Out и piksooki им се допаѓа ова.
  17. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Многу ми е страв
     
  18. Miiaaa98

    Miiaaa98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    904
    Пол:
    Женски

    Ако ти е толку страв оди на приватен гин.. сама без да знае некој , па потоа оди со мајкати .. инаку нема шанси за бременост
     
    На NanaMia, Martka, Anomis11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Доколку има бременост, барем еден од тестовите ќе покажел нели ?
     
  20. Miiaaa98

    Miiaaa98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    904
    Пол:
    Женски

    Да ке покажеше барем едно, се работи за повеќе од месец затоа биди сигурна дека немаш ништо не си прај стрес за џабе , доколку не си спокојна направи како што ти кажав погоре ( можеби се работи за некоја циста не е ништо страшно )
     
    На Mxrx и Anomis11 им се допаѓа ова.