1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    значи може да правам и во текот на денот, нема да мора да чекам до Среда сабајле.
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.370
    Пол:
    Женски
    Ц, и пиши ни. Ти ја посакувам целата среќа на светот :inlove:
     
    На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
  3. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Ти благодарам, посакувам на сите да се израдуваме што побрзо ❤️
     
    На Cherry blossom89 и LadyC им се допаѓа ова.
  4. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.370
    Пол:
    Женски
    Амин , дај боже. Јас се надевам додека сум бремена сите ќе ве повлечам полека. Од срце го сакам тоа. Јас сум 25та недела. :*
     
    На Slonce91, Cherry blossom89, Bella_Stella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Ти посакувам лесна бременост и се надевам дека наскоро ќе се дружиме во темиве.
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.370
    Пол:
    Женски
    Дај боже. Да ни дојдеш од утре во труднички и во прво тромесечие :*

    Сите ве чекам :inlove:
     
    На Cherry blossom89, Bella_Stella и babybubu им се допаѓа ова.
  7. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Daa srceva akcija imase.. moj sovet da si odis na ginekolog sto pobrzo. no isto imase i edna tocka crna na drugata strana od plodot i sega mi dadoja hormonski nekoi tableti..
     
    На fana му/ѝ се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Таа болка значи дека ќе добиваш.Го знам тоа чувство сум го имала. Те болат и нозете,не можеш да дишиш. Само што јас се онесвестив. Многу лошо.
     
    На melonka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lena_3366

    Lena_3366 Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите! Јас сум нова на форумов, ве читам редовно и срдечно ве поздравувам. Знам дека овде не се гледа на гравчиња и дека само тест може да ги реши сите недоумици, но цела вечер не сум наспана од размислување и од некоја трема, внатрешно треперење што ме има фатено. Објавата ја пишувам само за да си ја олеснам душичката. Имено, со мојот партнер имавме незаштитени односи два дена пред овулација и на самиот ден на овулацијата. Толку бев опуштена до пред неколку дена, мислев дека од прв/втор обид не би се фатило, мислам, нормално дека може, ама мислев дека не сум јас таа среќлија (можеби и не сум, не знам). Но, имаше некои работи што ме замислија. Десетина дена пред да добијам имав налик на менструални болки, поблаги и на средина под папокот и на десниот јајник, дури помислив зарем е можно десетина дена порано да добијам, останата со мала залиха влошки, а карантин, па нема каде да се купи. Оттогаш, болките во јајникот ми исчезнаа, имав само болки на средината под папокот. Една вечер дури ме разбудија три удари како со нож во стомакот подолу. Градите ме болат веќе подолго време, и тоа, болката ми оди накај брадавиците, не од страните како пред менструација. Одам често до вц по мала потреба, што е чудно бидејќи јас сум тип што оди трипати до вц во текот на денот. На градите ми се поизразени вените. Што е најчудно од сè, ден пред да добијам и сè до ден денес, ми исчезнаа ,,предменструалните" болки и еве, веќе, три дена ми доцни, а јас не чувствувам дека ќе добијам, освен што ми остана болката во градите. Главата знае малку, благо да ме заболи, гасови имам, мачнини кратки и тоа на моменти, не сум нервозна како за пмс, не знам да опишам. Покрај тоа, имав и чудни соништа како да сака да ми се претскаже нешто. Извинете на долгата објава, рано е уште да им споменам на партнерот и на моите за да не ги испаничам без потреба, а морав да се искажам некаде, па ве одбрав вас. На оние коишто се бремени им посакувам лесна бременост, на оние кои се во очекување да видат две цртки што живот значат. А, вие посакајте ми и на мене да ми се исполни очекувањето.Ве поздравувам многу!
     
    Последна измена: 28 април 2020
    На minne992, Martka, tari и 6 други им се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Симптомите се тие,купи тест.
     
    На Cherry blossom89, LucyLu, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. melonka

    melonka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    572
    Пол:
    Женски
    Симптомите за бременост и за добивање се скоро исти и кај секоја жена е различно. Ме загрижи острата болка што ја имав, но еве 3 дена пред добивање освен градите друго ништо не ме боли. Па дали ќе биде 1 црта или 2 ќе видиме :)
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LaaBellaSukii

    LaaBellaSukii Активен член

    Се зачлени на:
    8 март 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenski imam edno prasanje. Ovoj mesec samo dva dena imav dobieno a tretiot den veke nemav :/ samo nekolku kapki :( Sto može Toa da znaci da ne sum trudna ???? A pred 1 mesec napraviv test mi pokaza negativ pomognete malku zbuneta sum i dva dena sum Omalaksena i glava Mn me boli
     
  13. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    pozdravche i dobredojce vo forumov. spored site simptomi sto gi nabroi iskreno mislam deka si breme posto pred 1 mesec i jas istite simptomi gi imav. dokolku seuste mislis deka e mozno da dobies a znam kolku mn bi sakala da napravis test, moj sovet bez da mu kazis na partnerot kupi si testce i napravi go . toa mozno e da e seuste rano no sepak kolku ti da vidis. posle dokolku ne dobijas ke si kupite zaedno test i ke go napravis.. cekame za odgovor . a i uste ova. mislam deka ne bi trebalo za ova da i m kazis na tvoite. prvo testot so partnerot pa posle zaedno odlucete na koj ke mu kaziite. pozdravce
     
  14. Fenix92

    Fenix92 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2020
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки ме интересира кога почнува да опаѓа базалната температура пред доаѓањето на менструација?
     
  15. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Мене ми паѓа ден или два, многу ретко на самиот ден на добивање. А може да остане висока, да добиеш, па да падне во текот на првите денови од крварењето. Секој организам е различен, ама ако мериш редовно, ептен ќе си го запознаеш циклусот.
     
  16. Fenix92

    Fenix92 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2020
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Прв месец ми е каде што мерам и за тоа ме интересира, по интернетов пишува 3 дена пред добивање треба да почни да опаѓа доколку не си бремена, па ме интересираа ваши искуства :D
     
    На Saba08 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IVA B

    IVA B Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Fertility friend kalendar na koj nacin crta linija na ovulacija, vnesuvam sekoj den vrednosti ama ne znam sali samiot kalendar toa go ovozmozuva ili kako ?
     
  18. Lena_3366

    Lena_3366 Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за прекрасниот одговор, но сепак добив. Ова ми беше најчудниот пмс и затоа ме збуни и тоа многу. Колку што разбрав од одговорот ти си бремена, па ти посакувам лесна бременост и се' најубаво <3
     
  19. nadenadia

    nadenadia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2012
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    2.236
    Обично дента пред овулација има пад на температурата(може а и не мора), и после кога ќе има три последователни дена со покачена температура (повисока и од почетокот на циклус, не само кај падот) тогаш тој првиот ден го означува како да настапила овулација.
     
    На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Larichka8

    Larichka8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Здраво женски.
    Мене ми доцни веќе една недела. Требаше да добијам минатиот петок на 24ти април (претходно имав на 27ми март, но секогаш добивам 2-3 дена претходно наредниот месец. Имав односи на 1ви, 6-13 април и 17-20 април. Најголем дел од односите беа заштитени, а дел од односите ми беа баш во најплодните денови кога овулирам. Деновите околу 24ти се осеќав слично како пред добивање. Ама деновите поминуваат и веќе не се осеќам така. Направив два теста (едниот на 28ми април, другиот на 29ти) И двата беа негативни. Заради тоа се опуштив, ама следното ме мачи. Почесто ми се оди по голема нужда отколку порано, ама добро тоа може така се погодило ете. Имам константно некое чудно чувство во стомакот, не може да се каже дека е некоја јака болка ама осеќам дека има нешто поразлично од преходно. Во долниот дел од грбот исто така на моменти некоја чудна болка. Градите ми се малце потврди и почувствителни. И сексот некако ми е поразличен од претходно.. Вчера имав малце бел исцедок при секс. Немам ист апетит како порано, ми се гади некако од храна, на моменти ми се повраќа и м исе врти памет. Купив уште еден тест што ќе го направам во понеделник, ваљда тогаш веќе резултатот би бил точен. Чекам да го направам третиот тест па да одам на доктор зошто не ми се оди по болници со ситуацијава. Не ме плаши толку бременост колку што ме плаши тоа да не е нешто друго во прашање. Дека ако не сум бремена, тогаш не знам што ми се случува со телото, ама осеќам доста промени на мене. Што мислите вие? Има ли можност да сум бремена иако двата теста испаднаа негативни? Фала ви.