Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

 1. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  528
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Веројатно си имала покасна овулација, затоа и ќе добиеш покасно, се случува и не е ништо страшно. Симптомите што ги опишуваш ги имам секој месец пред да добијам, веројатно и ти, ама сега си втирена и ги забележуваш. Зголемен исцедок се јавува ден-два пред добивање, така да мислам дека ќе добиеш овие денови.
   
  На Larichka8 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. >>princezicka<<

  >>princezicka<< Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, правев тест за бременост и покажа една линија и плус уште една бледа и јас од среќа го фатив тестот му покажав на маж ми и тој ја виде и го држев подолго време и линијата потоа се изгуби ... па направив друг тест ( ама од брзање со сила се помочав) и тој покажа негативен .. мислење дали да правам и други или негативни се ? Дали ви се случило вакво нешто ?
   
 3. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  17.585
  Пол:
  Женски
  Утре, задутре направи пак за ако си бремена да биде појака линијата, да нема сомнеж
   
  На >>princezicka<< му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  528
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Втората линија е видлива кога минува бојата низ тестот. Ако се губи кога уште е во рок за отчитување, тогаш веројатно е негативен. Ама, можно е и сеуште да е многу ниска вредноста на хормонот на бременост. Исто како и @Mantub и јас ќе ти речам да го повториш за ден, два.
   
  На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Annahhh

  Annahhh Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Што може да значи зголемена сензитивност на брадавиците? Или не мора да значи ништо? Знам во овулација дека е нормално но јас овулирав на трети овој месец така што помината ми е.
  Дали ви се има случено? Дали можеби е знак на бременост? Или само подолг/подранет пмс?
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.963
  Допаѓања:
  23.127
  Пол:
  Женски
  Симптоми за бременост се појавуваат после 4-5 недели од последната менструација. Јас немав никакви симптоми. Кај мене тоа со брадавиците е знак дека ќе добијам. Кај секого е различно. Ако сакаш да бидеш сигурна, направи тест.
   
 7. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  755
  Пол:
  Женски
  Кај мене па 2 недели пред да требаше да добијам ужасно ме болеа градите, не можев да ги допрам, не можев ни на стомак да лежам од што ме болеа. А инаку пред добивање ме болеле и друг пат по неколку дена ама помала болка. Така уствари знаев дека нешто се дешава :) Ама кај секого е различно и индивидуално, сепак се додека не задоцни менструацијата никогаш не можеме да бидеме сигурни. И затоа што симптомите на ПМС и рана бременост се многу слични, најубаво е воопшто да не си барате симптоми, колку и да сте во очекување на двете цртички.
   
 8. Annahhh

  Annahhh Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Дали ти беше така дури доби? Мене само ден ипол ме болеа, денес немам толку болка. Можеби е некој хормонален дисбаланс, бидејќи месецов овулирав и 4 дена порано од обично.
  Инаку не сум во исечкување на 2 цртки, скраја да е.
   
 9. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  755
  Пол:
  Женски
  Да, и интензитетот се повеќе се зголемуваше како се ближеше денот за добивање. И скоро цело прво тромесечие ме болеа. Не мора да значи дека е хормонален дисбаланс, кај секого и секогаш различно е. И на мене некогаш многу ме болеа пред добивање, некогаш воопшто не ме болеа. Се додека не задоцни менструација ништо не мора да значи дека е знак за бременост.
   
  На fana и Annahhh им се допаѓа ова.
 10. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zdravo sakam da ve prasam mene obicno mi se pojavuvase akna pred da dobijam 4-5 dena pa kje mi pominese i znaev deka toj ili naredniot den kje dobijam. Minatiot mesec nemav voopsto a sega mi se pojavi 11 dena porano a i jajnicite 5 dena po ovulacijata me bolat isto kako vo ovulacija i imam kako vodenkast iscedok postojano. Dali ima moznost za bremenost i pokraj ovie simptomi?
   
 11. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  7.501
  Пол:
  Женски
  додека не ти касни менс не можиш да бидиш сигурна
   
 12. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Cudno mi e samo zatoa sto epten mnogu porano mi se pojavija nekoi simptomi, pa zatoa
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.444
  Пол:
  Женски
  Не добив. Што е најтрагично немам ни симптоми. :sweat:
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.277
  А што направи правеше тест?
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.444
  Пол:
  Женски
  Не. Сега ќе купам. :D
   
  На piksooki и Milkiway им се допаѓа ова.
 16. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.277
  :D:Dалал да ти е како издржа ако ти касни поише од ден направи го одма ќе покаже (fingers)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.444
  Пол:
  Женски
  Па ова е 4 ти тест. :rofl:
  Сега не се замарам веќе, зашто претходните пати каснеше од ништо и пак ми дојде :doh:
  Инаку два дена ми касни.
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.277
  Јасно :) и најдобро сепак знаеш како се осеќаш и какви симптоми имаш. Ти посакувам среќа :)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.397
  Допаѓања:
  9.022
  Пол:
  Женски
  Ајде дај боже нека е со среќа:inlove::l::l:
   
 20. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.260
  Пол:
  Женски
  Индивидуално, ама во глобала се исти.
  Болки во долен абдомен, осетливи гради, малаксаност, зголемен/намален апетит, промена на расположение.