1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Здраво значи имав добиено на 30Април до 2 Мај. Како шти гледам на една програма ми покажува дека плодните денови ми се од 9 до 16 Мај. А ние имавме незаштитен однос баш на 16 и мислам дека малку имаше пуштено во мене, бидејќи кога се избришав имав мн сперма на мене јас немав свршено а бев испрскана и надвор сигурно при вадењето. Требаше да добијам на 28 ама еве 3 дена уште немам добиено.(да напоменам пред добивање еден ден се сеќавам имам ненормални болки, но вчера и завчера имав благи болки во делот на долниот стомак но не добив.) Поминати се точно 2 недели од ризичниот однос, дали да почекам уште или 2 недели се доволни за тестот да ми покаже точно?
     
  2. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.142
    Допаѓања:
    17.847
    Пол:
    Женски
    Чим ти касни напрај тест, не е рано.
     
    На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Да но тоа е 2 недели после однос, поради тоа и прашав сепак сакам да одам на сигурно Благодарам
     
  4. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.142
    Допаѓања:
    17.847
    Пол:
    Женски
    14 дена после ‘ризичен однос’ тестот би требало да покаже. Почекај ако не уште два дена па направи.
     
    На piksooki, dejziii и Maja92@ им се допаѓа ова.
  5. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    После една година еве ме пак овде. Мислам дека за десетина дена пак ќе сум во катргорија бременост, а малата има 12 месеци. Неплански. Т.е. јас не планирав, мм испланирал и оп... Ризичен однос пред 5 дена на најплоден ден, денес осетив имплантација. Не, не сум
    луда, осетив стварно, и во првата бременост ја осетив и му кажав на мм дека сум бремена уште пред тестот (во првата беше на седми ден).:) Потполно исти симптоми имам како во првата бременост, а рано е уште за симптоми ама ете |( Болни гради од денес, (дојам уште ама не е од тоа оти ме боли и левата а од неа скоро и да не цица малата), често мокрење и зголемен исцедок како вода па се осеќам како помочана цело време:D Ете така да си споделам да ми олесни. Ќе видиме што ќе каже времето ама јас сум 99% сигурна. Ај да грешам дај боже. Нека ве фати мајата вас овде, јас можам да си почекам уште некоја година :sweat:
     
    На ivance.., matilda258, LucyLu и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.363
    Допаѓања:
    5.701
    Пол:
    Женски
    Како осети имлантација? После колку време од тој "ризичен" однос.
     
  7. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Во прва бременост после 7 дена. Сега на 5ти ден. Како болка во јајници при овулација, како да те боцка нешто 2-3 минути, доле лево осетив денес.
     
    На piksooki, Maja92@ и Bebce1 им се допаѓа ова.
  8. bokace1

    bokace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Мислам дека скоро секоја жена има болка при таа имплатација. Секој организам е различен , но јас ќе кажам тоа што приметив пред да одам на доктор и тест да направам .
    Имав крварење малку 5 дена предходно , и после два дена имав ужасна болка во стомакот доле која траеше два три дена како менструална да е , еднаш повратив и потоа дознав дека сум трудна.
    Се ова со крварењето и болките се случуваше од 20 до 26 дена од циклус , а имам нередовен на 45 дена некогаш. На 27 ден тестот покажа бледа црта , и на ехо личеше 90% на бременост со здебелен ендометриум 12мм.
    Едит: мачнина како напнатос во желудник и болки во градите , белузлав исцедок и чуство на мокри гаќи почнав да имам на 26 ден од циклус .
    Потоа доагаат симтомите како за добивање , но чуството на мирис станува малку поинтезивен и по јак , јас мислам дека осекам од еден километар ако комшиката пржи кромид :rofl:
     
    На ivance.., prinstongirl2, lady.N и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Attomic15

    Attomic15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    245
    Пол:
    Женски
    Јас само ќе кажам дека најмногу ќе познаете дали сте бремени по градите. Не е таа болка како пред добивање. Пред добивање градите се болни ама болката трае неколку дена, а ако сте бремени болката продолжува да се зголемува како што се наближува денот кога треба да имате менструација и градите стануваат тврди на допир. Јас кога требаше да добијам имав многу болка во градите, беа многу тврди и почнаа да ми се познават вените по нив. Одма знаев дека сум бремена. Поздрав и посакувам на сите две црти!
     
    На ivance.., Maja92@, prinstongirl2 и 5 други им се допаѓа ова.
  10. prinstongirl2

    prinstongirl2 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    1.216
    И јас така осетив кога останав и знаев дека сум.. И тоа пред да ѓи дојди напрајв тест петок беше негативен.. Одма понеделникот напрајв пак бидеќи осеќав дека сум и позитивен беше
     
    На Fatalnata и lady.N им се допаѓа ова.
  11. prinstongirl2

    prinstongirl2 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    1.216
    Осетив и јас имплснтација к баш тој воден секрет што ми се појави уба водичка беше знсев дека сум
     
    На lady.N му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.145
    Допаѓања:
    21.970
    Пол:
    Женски
    Па и не баш, јас немав таква болка, нити имав менструални болки. Тест направив дента кога требеше да добијам. Болка во стомак и во гради осетив 5 недела негде. Мачнини почнаа 8 недела до 12та. Кај секого е различно.
     
    На piksooki и babybubu им се допаѓа ова.
  13. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    15-18 мај траење на менструација
    Последен однос на 30мај (од тогаш навака секој ден скоро) Тогаш и последен плоден ден ми беше.
    Има шанси или не?
    За 2 дена ми пишува треба да добијам
    Мислење?
     
  14. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.145
    Допаѓања:
    21.970
    Пол:
    Женски
     
  15. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Мислење - има шанси, направи си тест.
     
    На RumShtangla му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Да не биде избрзано.. пред некоја вечер осетив јака болка у левиот јајник околу 5мин ме држеше и помина.. не знам дали да очекувам || ..
     
  17. prinstongirl2

    prinstongirl2 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    1.216
    Пробај напрај... Јас имав однос нс 12 ден од последната менструавија.. И тестот го направив 3 дена пред да ми дојди
     
  18. Attomic15

    Attomic15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    245
    Пол:
    Женски
    Да имаш право дека кај секого е различно. Јас па болка во стомакот немав, а мачнините ми почнаа од 8-9 недела па се до 14та недела секој ден мачнини и повраќање.
     
  19. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.363
    Допаѓања:
    5.701
    Пол:
    Женски
    Феминки за едно мислење
    Знам дека мачнини и повраќања се јавуваат околу 10та недела од бременоста (што и не мора да значи). Јас имам 8 дена до недобивање имам киселини при секое јадење уште од првиот ризичен однос после менструалниот циклус. Мислите дека може да има простор за бременост или?
     
  20. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Мислам дека ти е рано за тие симптоми што ги кажа. Јас треба да НЕ добијам исто за 7-9 дена, до вчера градите ми беа огромни и болни а сега ме болат на допир и тоа само од страна. Незнам веќе што да чекам и дали да чекам.
    Плус имам кратки ментруални болки во половината и во јајниците повеќе од лева страна, понекогаш и од десна. Во врска со повраќање и гадење е рано така што тоа што вчера ми се згади малку ќе го препишам на кафето на празен желудник.
     
    На Bebce1 му/ѝ се допаѓа ова.