Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

 1. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  21
  Здраво значи имав добиено на 30Април до 2 Мај. Како шти гледам на една програма ми покажува дека плодните денови ми се од 9 до 16 Мај. А ние имавме незаштитен однос баш на 16 и мислам дека малку имаше пуштено во мене, бидејќи кога се избришав имав мн сперма на мене јас немав свршено а бев испрскана и надвор сигурно при вадењето. Требаше да добијам на 28 ама еве 3 дена уште немам добиено.(да напоменам пред добивање еден ден се сеќавам имам ненормални болки, но вчера и завчера имав благи болки во делот на долниот стомак но не добив.) Поминати се точно 2 недели од ризичниот однос, дали да почекам уште или 2 недели се доволни за тестот да ми покаже точно?
   
 2. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  1.528
  Пол:
  Женски
  Чим ти касни напрај тест, не е рано.
   
  На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  21
  Да но тоа е 2 недели после однос, поради тоа и прашав сепак сакам да одам на сигурно Благодарам
   
 4. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  1.528
  Пол:
  Женски
  14 дена после ‘ризичен однос’ тестот би требало да покаже. Почекај ако не уште два дена па направи.
   
  На piksooki, dejziii и Maja92@ им се допаѓа ова.
 5. lady.N

  lady.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  598
  После една година еве ме пак овде. Мислам дека за десетина дена пак ќе сум во катргорија бременост, а малата има 12 месеци. Неплански. Т.е. јас не планирав, мм испланирал и оп... Ризичен однос пред 5 дена на најплоден ден, денес осетив имплантација. Не, не сум
  луда, осетив стварно, и во првата бременост ја осетив и му кажав на мм дека сум бремена уште пред тестот (во првата беше на седми ден).:) Потполно исти симптоми имам како во првата бременост, а рано е уште за симптоми ама ете |( Болни гради од денес, (дојам уште ама не е од тоа оти ме боли и левата а од неа скоро и да не цица малата), често мокрење и зголемен исцедок како вода па се осеќам како помочана цело време:D Ете така да си споделам да ми олесни. Ќе видиме што ќе каже времето ама јас сум 99% сигурна. Ај да грешам дај боже. Нека ве фати мајата вас овде, јас можам да си почекам уште некоја година :sweat:
   
  На ivance.., matilda258, LucyLu и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Bebce1

  Bebce1 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2020
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Како осети имлантација? После колку време од тој "ризичен" однос.
   
 7. lady.N

  lady.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  598
  Во прва бременост после 7 дена. Сега на 5ти ден. Како болка во јајници при овулација, како да те боцка нешто 2-3 минути, доле лево осетив денес.
   
  На piksooki, Maja92@ и Bebce1 им се допаѓа ова.
 8. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Мислам дека скоро секоја жена има болка при таа имплатација. Секој организам е различен , но јас ќе кажам тоа што приметив пред да одам на доктор и тест да направам .
  Имав крварење малку 5 дена предходно , и после два дена имав ужасна болка во стомакот доле која траеше два три дена како менструална да е , еднаш повратив и потоа дознав дека сум трудна.
  Се ова со крварењето и болките се случуваше од 20 до 26 дена од циклус , а имам нередовен на 45 дена некогаш. На 27 ден тестот покажа бледа црта , и на ехо личеше 90% на бременост со здебелен ендометриум 12мм.
  Едит: мачнина како напнатос во желудник и болки во градите , белузлав исцедок и чуство на мокри гаќи почнав да имам на 26 ден од циклус .
  Потоа доагаат симтомите како за добивање , но чуството на мирис станува малку поинтезивен и по јак , јас мислам дека осекам од еден километар ако комшиката пржи кромид :rofl:
   
  На ivance.., prinstongirl2, lady.N и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Attomic15

  Attomic15 Нов член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Јас само ќе кажам дека најмногу ќе познаете дали сте бремени по градите. Не е таа болка како пред добивање. Пред добивање градите се болни ама болката трае неколку дена, а ако сте бремени болката продолжува да се зголемува како што се наближува денот кога треба да имате менструација и градите стануваат тврди на допир. Јас кога требаше да добијам имав многу болка во градите, беа многу тврди и почнаа да ми се познават вените по нив. Одма знаев дека сум бремена. Поздрав и посакувам на сите две црти!
   
  На ivance.., Maja92@, prinstongirl2 и 5 други им се допаѓа ова.
 10. prinstongirl2

  prinstongirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  244
  И јас така осетив кога останав и знаев дека сум.. И тоа пред да ѓи дојди напрајв тест петок беше негативен.. Одма понеделникот напрајв пак бидеќи осеќав дека сум и позитивен беше
   
  На Fatalnata и lady.N им се допаѓа ова.
 11. prinstongirl2

  prinstongirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  244
  Осетив и јас имплснтација к баш тој воден секрет што ми се појави уба водичка беше знсев дека сум
   
  На lady.N му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  3.189
  Пол:
  Женски
  Па и не баш, јас немав таква болка, нити имав менструални болки. Тест направив дента кога требеше да добијам. Болка во стомак и во гради осетив 5 недела негде. Мачнини почнаа 8 недела до 12та. Кај секого е различно.
   
  На piksooki и babybubu им се допаѓа ова.
 13. RumShtangla

  RumShtangla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  15-18 мај траење на менструација
  Последен однос на 30мај (од тогаш навака секој ден скоро) Тогаш и последен плоден ден ми беше.
  Има шанси или не?
  За 2 дена ми пишува треба да добијам
  Мислење?
   
 14. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  3.189
  Пол:
  Женски
   
 15. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.260
  Пол:
  Женски
  Мислење - има шанси, направи си тест.
   
  На RumShtangla му/ѝ се допаѓа ова.
 16. RumShtangla

  RumShtangla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Да не биде избрзано.. пред некоја вечер осетив јака болка у левиот јајник околу 5мин ме држеше и помина.. не знам дали да очекувам || ..
   
 17. prinstongirl2

  prinstongirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  244
  Пробај напрај... Јас имав однос нс 12 ден од последната менструавија.. И тестот го направив 3 дена пред да ми дојди
   
 18. Attomic15

  Attomic15 Нов член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Да имаш право дека кај секого е различно. Јас па болка во стомакот немав, а мачнините ми почнаа од 8-9 недела па се до 14та недела секој ден мачнини и повраќање.
   
 19. Bebce1

  Bebce1 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2020
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Феминки за едно мислење
  Знам дека мачнини и повраќања се јавуваат околу 10та недела од бременоста (што и не мора да значи). Јас имам 8 дена до недобивање имам киселини при секое јадење уште од првиот ризичен однос после менструалниот циклус. Мислите дека може да има простор за бременост или?
   
 20. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ти е рано за тие симптоми што ги кажа. Јас треба да НЕ добијам исто за 7-9 дена, до вчера градите ми беа огромни и болни а сега ме болат на допир и тоа само од страна. Незнам веќе што да чекам и дали да чекам.
  Плус имам кратки ментруални болки во половината и во јајниците повеќе од лева страна, понекогаш и од десна. Во врска со повраќање и гадење е рано така што тоа што вчера ми се згади малку ќе го препишам на кафето на празен желудник.
   
  На Bebce1 му/ѝ се допаѓа ова.