1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.363
    Допаѓања:
    5.701
    Пол:
    Женски
    Да, ама немам ниту болки во градите ниту некакви менструални болки затоа барав мислење некоја да не имала таков симптом пред бременоста.
     
  2. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Нека кажат искусноте. јас мислам дека е можно и да немаш симптоми.
     
    На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Пак јас. Не направив тест. Ме болат гради подуени ми се многу вените се познаваат баш, и некоја поднослива но краткотрајна болка во кичма. Денес е дата кога треба да добијам. Се надевам нема. Чисто само да се пријавам
     
    На Poppins и babybubu им се допаѓа ова.
  4. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.363
    Допаѓања:
    5.701
    Пол:
    Женски
    Точно кај некои нема никаков симптом. Ама мкслев некоја ќе се јави што има мачнини прерано:$ Нема врска ќе почекам некоој ден па ќе направам. Кој тест покажуваше најрано?
     
    На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.592
    Пол:
    Женски
    :hai:
    :lol:
    Касно читам 8-| , Јас сум 7 недела , пред две нед дозн дека сум бремена , за мачнини рано е , јас пр од мината недела имам изразени , а пред да ми потврдат бременост ' би дошло таа недела кога била датата за добивање , немав апетит ич :x многу поспана , градите осетливи и исцедок .. кај мене исцедокот ми беше знак нај дека е можна бременост оној воденкаст , кичма исто почна од тогаш да ме боле ..
     
  6. Lina-Detelina

    Lina-Detelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2020
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, jas na 23ti treba da NE dobijam, do sega sekogas dve nedeli pred ciklus imav periodicni bolki vo dolniot del na stomakot, ovoj pat gi nema samo kicmata me boli, ponekogas nautro samo gadenje.. Dali se znaci za rana bremenost? Vase iskustvo?
     
  7. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Кај секој е различно јас немав никакви симптоми не се ни сомневав се дури не ми задоцни. За болки во кичма и гадење наутро е многу рано бидејќи веројатно си во овулација. Ако имаш редовен циклус 28 дена по некое правило овулираш 10 15 дена пред циклус бар по мојата апликација беше така. Значи во секој случај бременост волку рано не настанала. Почекај и следи симптоми 1 до 2 дена пред термин и опушти се не мисли на тоа. Со среќа!
     
    На Lina-Detelina му/ѝ се допаѓа ова.
  8. It's baby time

    It's baby time Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2019
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Здраво женски , ми доцни 4 дена, имам доцна овулација ја следам некое време се обидуваме за бебе подолго, многу ми се спие никакви симптоми немам освен што ме болат брадавиците и ме чешаат премногу, порано ме болеа градите два три дена пред да ми дојде овојпат ништо, утрово направив тест еве го.. што мислите и тука да прашам?
     

    Прикачени фајлови:

    На AnaMarijaAa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Izzy_0504

    Izzy_0504 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.602
    Пол:
    Женски
    Мене ми изгледа како скроооооз бледа линија да се наѕира...
    Подобро направи бета сабајле, најточно ќе каже. За следен домашен тест би почекала уште барем 2 дена за да покаже посилна линија.
    Среќно :muscle:
     
    На piksooki и It's baby time им се допаѓа ова.
  10. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.363
    Допаѓања:
    5.701
    Пол:
    Женски
    И јас гледам бледа линија, најдобро ќе ти е да одиш преку крв да си провериш.
     
    На It's baby time му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.142
    Допаѓања:
    17.848
    Пол:
    Женски
    Јас гледам бледа линија. Направи уште еден тест утре и провери си бета. Среќно! (fingers)
     
    На It's baby time му/ѝ се допаѓа ова.
  12. It's baby time

    It's baby time Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2019
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Можно ли е да е евапорациска и напразно да се радувам? Сабајле ќе направам друг ...
     
  13. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.142
    Допаѓања:
    17.848
    Пол:
    Женски
    Што знам, мене не ми личи на евапорациска. Чим викаш дека касно си имала овулација мислам дека ради тоа е толку бледа цртката. Пробај утре сабајле со нов тест, мислам дека ќе имаш појака цртка. (fingers)
     
    На It's baby time му/ѝ се допаѓа ова.
  14. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Девојки ве читам за симптомите што сте ги имале и ме интересира во врска со тој симмптом што ви биле изразени вените на градите и потемни брадавици,дали треба да се потемни на брадавицата или и ареолата? Кај мене вените се изразени и имам болни отечени гради па незнам дали е симптом или од што треба да добијам, Исто имам и болки во половината и еднаш во лев јајник па во десен.. незнам дали од што сакам а не добијам или пак се навистина рани симптоми.
     
  15. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Би те советувала да се обидеш да не обрнуваш внимание толку секој месец и ја читав и барав симптоми а испаѓа сека сите симптоми најрано 2 недели се јавија после направен тест.
    Може е индивидуално за градоте потемнува ареолата и отекуваат за испакнати вени имам читано дека се јавуваат во второ тромесечие тогап и кај нене треба да се јават.
    Јас имав во лев јајник некоја болка и грчеви. Додека не направев тест се ми беше исто како да ќе добијам
     
    На Cherry blossom89, babybubu, LucyLu и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Се трудам да не обрнувам внимание ама цело време мислите ми одат натаму. Стварно не сакам да се разчарам пак ама мора да почекам да видам дали ќе дојде вештерката или не. Имам уште 6 дена до тогаш.
     
  17. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Па знам затоа што си се надеваш и ќе добиеш и после ќе ти се уништи денот ќе се разочараш. Јас така бев дури и како за инат ми доаѓаше 1 до 2 дена порано ниту еднаш не ми задоцни да речеш да си се надеваш освен тој пат кога останав трудна.
    Имаш време чим се 6 дена пробај некако фокусирај се на било што друго и дај боже да се две II
     
    На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MACKICA1902

    MACKICA1902 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Направи тест затоа за да не му ја мислиш толку.Ако има нешто би требало да покаже.Кај мене покажа 6 дена пред добивање бледа црта и во двете бремености.
     
  19. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Ти благодарам на советот, ама сепак ќе почекам да видам дали ќе задоцни. Мислам дека не би ми покажало толку рано.
     
  20. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.363
    Допаѓања:
    5.701
    Пол:
    Женски
    И јас имам 6 дена до (не) добовање исто мислам се таму и на симптомите. Кај мене има само болки во јајниците како менструални а градите не ме болат ама ич. Мене секогаш пред добивање една недела страшно ме болат градите.