Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

 1. Lena_3366

  Lena_3366 Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Леле ти благодарам за надежта! Дај Боже!!! Се надевам за 5 дена ќе има нешто позитивно. ❤❤❤
   
 2. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  Повтори го тестот за некој ден пак , ти посакувам позиривен од се срце :inlove:
   
  На Lena_3366 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lena_3366

  Lena_3366 Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Рано е за тест, уште ми нема задоцнето, со нетрпение чекам уште 4 дена. Фала ти за убавите желби и јас ти посакувам се најнајнајубаво ❤❤❤
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Здраво. Јас имам еве 2 дена како некои тапи болки во пределот на матката, пред добивање сум имала кај јајниците сега кај матката имам некој чуден воденкаст исцедок и ми доцни 6 дена. Немам направено тест бидејќи знаело да ми доцни по 2-3 дена, затоа и чекав. Симптом немам никаков ни за добивање ни за бременост. Цела сум збунета.
   
 5. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.297
  Пол:
  Женски
  Направи тест, на 6 дена доцнење ќе покаже со сигурност точно. Истите симптоми и јас ги имав, сега сум бремена :)
   
 6. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Со среќа и со лесно да ти биде.
  Од страв да не се разочарам не правам тест си викам да почекам некој симптом барем да видам па да направам, така си давам време на самата себе :)
   
  На Lovebug01 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.297
  Пол:
  Женски
  Ти држам среќа :)
   
  На & girlinlove & му/ѝ се допаѓа ова.
 8. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :)
   
 9. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  Имало членки што немале никаков симптом , а биле бремени. :inlove:
  Направи си тест , ти посакувам среќа :l:
   
 10. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Направив сабајлево и излезе негативен. Од најефтините зедов, си реков ако има бременост и на овој ќе покаже, ама ништо :(
   
 11. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  Ако не овој месец , нареден ќе биде :hug:
  Тешко е знам , но мисли позитивно :inlove:
   
  На Lina-Detelina му/ѝ се допаѓа ова.
 12. & girlinlove &

  & girlinlove & Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Така веќе година и пол се тешам, ама еден ќе биде :):)
   
 13. Bebce1

  Bebce1 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2020
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  И јас се тешам толку време, ај наредниот месец и пак ништо. Мора да биде само што ние само таму мислиме психички сме преоптеварени...
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  Ако ти се за утеха , јас 7 години мечтаам за дете. Имам два спонтани , еден во 24та недела и во 9та недела и пак не се откажувам :inlove:
  Смирено , полека ќе се поклопат коцките и ќе си ги видиш двете црти :l:
  Едит: и две хистероскопии и едно ивф
   
  На ***Troja, thelittle17, piksooki и 7 други им се допаѓа ова.
 15. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки идни и сегашни мами :)

  Ме мачат некои работи... обично пред циклус имам/имав изразен ПМС со лошење, гадење, јадење, карање за што треба и не треба :D се по ред...
  Е сега треба да НЕДОБИЈАМ :) утре по календарче. јас немам никаков симптом, освен што многу малце ме болат градите. Сабајлево се разбудив со чудна нелагодност како киселина во грлото градите. Базална тт 36.9..
  Ме интересира дали рани симптоми на бременост мора да постојат како што кажуваат некои од Вас погоре, или еве вака инкогнито ко јас ни ваму ни таму да не знам како да се понашам :D
   
 16. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  2.090
  Веројатно е се индивидуално. Но нелагодност како киселина е многу подоцна во бременост 4ти 5ти месец ( ако си читала по нет може и потсвесно ти се јавуваат симптоми мене така ми се дешаваше :D) Јас лично немав никаков симптом и се мислев ќе дојде нормални грчеви во јајници болка ... Останува само утре да не ти дојде и да направиш тест (fingers)
  Пс: Јас тестот го правев еден ден пред да задоцни беше негативен те советувам до утре да се олабавиш и чекаш а утре те чекаме со позитивни вести :inlove:
   
  На Izzy_0504 и venividivici им се допаѓа ова.
 17. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски

  ужас е ова :D иначе да, киселините може да се од се' и сешто ама во вакви моменти знаеш се си препишуваме. Јас би почекала да недобијам некој ден плус па од Понеделник здравје боже да си направам тест.
  Во секој случај за мене чудна ситуација без никаков посебен симптом или за мене вообичаен за ништо...
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  2.090
  Епа и јас така се посомневав како што кажуваш прв пат бев насмеана наместо намќор ден пред да добијам. Некако расположена бев другачие. Види колку ќе издржиш јас имав тестови и чекав само да ми закасни и одма сабајлето правев точни беа. По ден доцнење мислам дека мора точен резултат да ти даде но па и се зависи од менструација мене како швајцарски саат ми беше точна :D
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.
 19. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Истото ми се случува и мене, рано ми е за недобивање, ама претходните месеци од овулација до добивање, градите ми беа болни и огромни, а месецов ништо. Малку ме болат на допир, не ми се потечени и немам ниту пецкања ама баш ништо.
  Штом имаш уште еден ден до недоаѓање ќе си направиш тест и се надевам дека ќе ти биде позитивен.
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.
 20. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ајде ќе се стрпам уште ден два :)
  Налет и петок и недобивање и работа денов и се :D
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.