1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.031
    Допаѓања:
    40.203
    Ќе покаже
     
    На peperutce94 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.580
    Ќе покаже.
    Ако не си бремена секако ќе се разочараш, разликата е дали ќе биде преку тест или со доаѓањето на мензисот...
    Ама за да си ја смириш душата и да не минуваш низ стрес, најубаво направи си тест.
     
    На peperutce94 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. peperutce94

    peperutce94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2021
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    mnogu ubavo me posovetuva fala tj mnogu navistina e taka.. :* ke napravam pokasno pa ke vi kazam premnogu mislam duri se umoriv veke od mislenje pusta zelba za bebce
     
    На meggle и Flooora96 им се допаѓа ова.
  4. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.580
    Сите сме со истата желба мила, ќе биде кај сите еден ден, но пред се', најважно е нашиот душевен мир да го одржуваме за да можеме да ги износиме и родиме нашите деца за да им бидеме добри, здрави родители..
    Затоа секогаш се осврнувам на ситуации во кои стресот мора да го минимизираме или елиминираме и мнооогу се важни нашите РЕАЛНИ согледувања на ситуациите. Премногу се соживуваме со секој еден симптом и нагаѓаме и поврзуваме, а на крај ништо нема значење бидејќи секој циклус си е прича сам за себе и сите симптоми се заеднички со оние за мензис и бебе. Поготово кога доаѓаат последните денови, ги броиш часовите и само си мислиш кога да купам тест, кога да го направам, што ако е негативен .... - ако не си бремена секако ќе биде негативен и секако ќе добиеш, така да многу стресови за фактичка состојба која е неизбежна, а сите еден ден ќе го дочекаме денот кога евентуално нема да дојде па ќе имаме причина за радост.
    Нејсе, се изназборев, сакав само да кажам не се стресирај, купи си тест, па што биде нека биде, или ќе ја има втората црта или ќе ја нема - трет избор нема (fingers)
     
    На peperutce94 и elenaklasik им се допаѓа ова.
  5. peperutce94

    peperutce94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2021
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Iskreno da ti kazam mi dade snaga da go napravam testot forumot e preubav odamna sledev ama nikogas ne pisuvav i taman pocnav da pisuvam testot izleze POZITIVEN fala na Gospod jas imam bebush vo stomakot posle 3 godini i 10 meseci vi posakuvam na site sto poskoro da se raduvate na site ve gushkam
     

    Прикачени фајлови:

    Последна измена: 23 јануари 2022
    На girl2, sheis, juice_ и 45 други им се допаѓа ова.
  6. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.429
    Допаѓања:
    5.912
    Пол:
    Женски
    Честитки, со лесно!!
     
    На peperutce94 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. peperutce94

    peperutce94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2021
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Ova sto ke go napisam sakam na site sto se borite so neplodnost da vi dadam snaga ova e mojot pat vo 2018 se omaziv posle 6 meseci obidi vidov nesto deka ne e vo red bev za prv pat na Ginikolog Dr me pregleda i mi vika super ti se jajnicite ama preku krv se vide prolaktinot visok 29 bese mi dade dostinex ja se odluciv nema da pijam ne go piev taa imase los odnos so menr partal me napravi pa kako nema sansi da ostanis bremena so tolku visok prolaktin... Jas ja otkaciv zaradi odnosot otidov privatno kaj eden Doktor tuka vo mojot grad toj mi rece imas cisti mi dade antibiotik i za proalktinot bromergon posle nareden mesec prv pat piev klomofen 3 meseci piev bezuspesno... Posle se prefrlam kaj druga Doktorka taa mi vika imas policisticen jajnik leviot vospalen imas kilaza i pak prolaktinot problem piev po pola dostinex taka kaj nea 4 meseci klomifen eden mesec klomifen posle mikroginon i plus mi davase dabroston, aspirin, vaginaleti si se iznagoltav hormoncinja taka si zamina skoro pola godina... Primav i pregnil inekcii da ne zaboravam... Posle se odluciv da odam kaj Dr Tashe napraviv hsg sve super bese nemase problem toj ne vide no cisti ni policisticen jajnik... i mi rekoa ke cekas 6 meseci ke ostanis bremena pominaa i tie 6 meseci kaj mene nisto... i na kraj se odluciv nema da pijam apcinja nisto ke ostavam na Gospod pocnav da pijam Caj od Virak pocnav Vitamini da pijam i prethodno od edna zena slusnav volna od ovca da nosam 7 dena za vospaleniot jajnik ja nosev prviot mesec dobiv vtoriot veke ne... Sega si se raduvam ne se otkazuvajte kolku i da e tesko Gospod znae koga e najdobar moment za da go dobieme toa Bebce samo napred so mnoguuuu silaaaa ke si dojde sve na svoe mesto. :inlove::*
     
    На sweetgirl92, ЕмајотаП, Perla* и 14 други им се допаѓа ова.
  8. peperutce94

    peperutce94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2021
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Fala :*
     
  9. Tnk

    Tnk Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    Cestitki, imaj si lesna i ubava bremenost, :party::inlove::hug:
     
    На peperutce94 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    800
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Cestitki mila
     
    На peperutce94 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    800
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Jas da prasam vooedno nesto imam silna bolka veke nedela moze, vo dolniot del na stomakot kaj jajnicite citav mozno e da bide od oploduvanjeto na jajce kletkata dali mozno e da e od toa ili pak e nekoja prreladenost ili slicno.
    Vo sabota treba a da dobijam
    Vi Blagodaram
     
    Последна измена: 23 јануари 2022
  12. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.429
    Допаѓања:
    5.912
    Пол:
    Женски
    Исто и кај мене се случува ама имам и многу болка во градите а треба тек на 31ви да добијам.
     
    На Kikikikiri0405 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ivance..

    ivance.. Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2020
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    7.122
    Пол:
    Женски
    Честитки лесна бременост многу убави две цртки :l:
     
    На peperutce94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.789
    Допаѓања:
    5.860
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истото чувство, некако како во овулација кога сум. Овулацијата ми е помината уште пред една недела, се надевам и кај двете е симптом на бременост. Треба да недобијам за 4 дена
     
    На ЕмајотаП, Kikikikiri0405 и Katence_bebence им се допаѓа ова.
  15. Katence_bebence

    Katence_bebence Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2020
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски
    Да ви се придружам и јас со исти симптоми, а мене плус ме боли и желудникот од време на време посебно кога се движам,а исто и јас сум за НЕдобивање за 4 дена :D:D:D
     
    На Anturium му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    800
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски


    Да се надеваме дека е од бременост за некој ден ќе знаеме
     
    На Anturium му/ѝ се допаѓа ова.
  17. perlaa1

    perlaa1 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    790
    Допаѓања:
    2.662
    Пол:
    Женски
    Прв симптом ми беше болни гради и истакнати вени. Ви посакувам на сите среќа
     
    На Anturium му/ѝ се допаѓа ова.
  18. qubat323

    qubat323 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Ве молам за совет, дали е нормално после направена исеминација да се има болки скоро недела дена.. Од тогаш има поминато 14 дена, со што требаше да добијам вчера, но сеуште нема ништо од менс,болки немам за добивање освен во градите и тем 37
     
  19. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.850
    Пол:
    Женски
    А тест?
     
  20. qubat323

    qubat323 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2020
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Немам правено.. пошто повеке од 2 год се негативен резултат гледам


    Да нагласам примав Утрогестан и Фемибион