1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Prethodnio pat nisto .. sega ke vidime (fingers) mi zavrsi na 12 juli ... na 18 imavme odnos a na 19 mie ovulacija ... deneska sme 23ti... otidov vo vc . I vidov bledo krv mnogu malce krv kako pomesano so neshto zoltenikavo ..
    Hm nz so bi mozelo da e :tmi:
     
  2. Bjanka1992

    Bjanka1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2021
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenicki, na 20 mi bese ovulacija pravev test za ovulacija bese pozitiven , imavme odnosi i sega
    Imam bolki vo karlica, i muskulni bolki dali e mozno da se simptomi na bremenost bidejki e seuste rano ❤️
     
  3. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Ако имало овулација на датата кога претпоставуваш, тогаш си околу 6-7 дпо и допрва ќе настане имплантација на ембрионот.
    Симптомите на бременост не се јавуваат пред да се случи тој процес.
     
    На Bjanka1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.489
    Допаѓања:
    18.710
    Пол:
    Женски
    Првиот пат кога останав бремена баш на 6-7 дена ги имав првите болки во кичма јас, така да мислам дека е можно не знам..
     
    На Bebence29 и Bjanka1992 им се допаѓа ова.
  5. Red Rose

    Red Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2016
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, веќе 3 месеци пробуваме за бебенце, се надевам дека овој месец ќе биди. Последна менструација имав на 29.06, обично ми доаѓа на 28-30 ден, требаше да добијам на 26.07 а сега од симптоми имам како за добивање: градите ме наболуваат од време на време, во стомакот чуствувам грчеви, болка во половината па по некое време не чуствувам ништо, имам густ леплив исцедок што не ми се случило до сега за пред добивање, ...мислам дека сеуште е рано за тест. Дали сте имале некое слично искуство, ве молам за мислење ❤
     
  6. Iris-1234

    Iris-1234 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2021
    Пораки:
    5.825
    Допаѓања:
    11.742
    Пол:
    Женски
    По ова што го кажуваш ти доцни еден ден, така што не е воопшто рано за тест.
     
    На Red Rose и fana им се допаѓа ова.
  7. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Грчеви можеби, кај некои и слабо крварење при самата имплантација, другите симптоми се должат на прогестеронот.
     
    На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ^mila^.m

    ^mila^.m Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2022
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Zdravo sakam da prasam dali testot za bremenost pokazuva tocni rezultati za vreme na vaginalna infekcija
     
  9. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    A ako e pazusno ... 37''''4.. ili 37'''6 .. bi mozelo da znaci deka doslo do bremenost ? Implantacija .. (fingers):inlove::?:
     
  10. Makimaki93

    Makimaki93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2022
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    Би можело да е. Претходно како се движеше базалната? Ти посакувам 2 цртки во секој случај. (fingers)
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Denes stanav od spienje merev 36 '1 mi bese . Neznam sto da mislam na 18ti imav ondosi na 19 bev plodna ... na 23ti nesto kako edna tocka krv so neshto belo ligavo ama bukvalno krv kako konče edna kapka i toa bese toa za 3 .. dena 4 treba da ne mi dojdi ... nz sto da mislam
     
  12. Flooora96

    Flooora96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2021
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    572
    Пол:
    Женски
    Температура ретко кој може да измере точно, не се базирај на неа. Тест напрај си за 2 дена. Ти држам среќа.
     
    На Bejb15 и girl2 им се допаѓа ова.
  13. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.087
    Пол:
    Женски
    Температура се зема во предвид само ако ја мериш секој ден, не само еднаш одвреме навреме.
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Uste dva dena ima duri da ne mi dojdi ..ama ne sum strpliva ... sakam da napram test utre .. ama od druga strana si vikam da ne e dzabe ne me bolat gradite tuku pupkite ... iii od sabajlevo osekam blaagi bolki vo dvete strani kaj jajnicite :?::?:
     
    На Flooora96 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.747
    Допаѓања:
    3.242
    Пол:
    Женски
    Не е рано, можеш да направиш утре. По можност Be safe. (fingers)
     
    На Makimaki93 и girl2 им се допаѓа ова.
  16. Makimaki93

    Makimaki93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2022
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    И те чекаме со убави вести :l:
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Fala vi srcki da se nadevame deka ke bidat dve crtki .. pa da dojde uste edno bebule na svetov :l::l::l::l::inlove:(fingers)(fingers)
     
    На Angella7 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Hmm i sega osetiv kako zesko vo leviot jajnik isto kako da me prpbode nekoj so slabo žesko železo ... ama bez bolka samo zestina ...:| kolku li sum dosadna sorry dečki :P:envy::rofl::x:x
     
  19. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Мереше сабајлево?
    Ако си имала овулација кога си ја забележала сукрвицата, тогаш вчерашната температура не би имала значење и почекај за тест уште бар 4 дена. Освен ако не била и сабајлево вака ниска.
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Iskreno ne ni ja izmeriv sabajlevo .. posto ne sum ni legnata ... ko coek da spijam .. me maci nesonicata ... pree vo 17h legnav i eve me sega tuka .. spijam na mese i osetiv kako zestina vo edniot jajnik kako dame probodi nekoj so dooolga igla zeska ... ama bolka icc ne osetiv samo zestinata a od vreme navreme me naboluvaat dvata jajnika ama mnn slabi bolki ... gradive ne me bolat a prethodno pred da dobijam me bolea ... denes samo bradavicite gi osekav bolni na dopir i toa e toa ..treba ne denes UTRE da NEmi dojdi.. i sakam vecer da zimam test pa koa ke stanam so prva mokraca da go napraam .. eden den pred dami dojdi ..ali eve bubulica izlegla i mie dane pram testoj za dzabe a od odryga strana sum netrpeliva.. eve sega merev temp .36'1. ama dzabe nemozam na toa dase baziram koa ne ja meram redovno ...
     
    Последна измена: 31 јули 2022
    На Flooora96 му/ѝ се допаѓа ова.