1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
  2. Poisson

    Poisson Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    14
    Zdravo devojki, mene simtomite za bremenost mi bea isti kako za dobieno i bukvalno bev sigurna deka ke dobijam da ne me nagovoresena drugarka da pravam test jas ke cekav da dobijam inace prv pat ni bese da probame i ostanav bremena.
     
    На Soofijaa, Flooora96, Campanula и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Уште кога кажа оти ти била 37.4 до 37.6, па макар и преку ден, а паднала на 36.1, очекувано беше да е негативен. Сепак, не сакав пред време да коментирам.
    Ајде, без разочарување :hug:.
     
    На Angella7 и girl2 им се допаѓа ова.
  4. Bjanka1992

    Bjanka1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2021
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Почекај еден ден и направи пак, можеби ти е рано за тест
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Dasme zdravi i zivu uste mi nema dojdeno mozebi e rano ..
     
    На Saba08 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bjanka1992

    Bjanka1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2021
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Моја пријателка правеше тест негативен, после еден ден доцнење позитивен бледа лиинијс
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.764
    Допаѓања:
    3.265
    Пол:
    Женски
    Може ако имала покасна овулација и не знае кога настанала. Во секој случај, 12 дена после овулација ќе покаже бледа црта ако има бременост. Be safe ми покажа и на 9 дена по овулација.
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.301
    Допаѓања:
    22.881
    Пол:
    Женски
    Баш ми е жал.. сигурна си кога ти е бидена овулацијата? Пошо прошлиот месец ние закаснавме 2 дена и не се фати.. јас имам порана овулација, овој месец за недела дена треба да не добијам. Првата бременост имавме однос предпоследен ден од менс и се фати со објаснување од доктор дека некои сперматозоиди преживуваат по пет дена и така се зачувало до мојата овулација. Така да, можеби си погрешила во рачунање, можеби си имала покасна овулација, па тест ќе покаже за некој ден. Почекај, не се разочарувај, пресметувај, дури и кога мислиш дека немаш плодни денови имајте незаштитен однос.
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Fala ti na sovetot ... iskreno ne se napnuvame mn probuvame na srejka ... ali ete koke dojdi toj moment ..neizvesnosta ubiva bukvalno hehe ii toa e toa ke bide bitno mora da bide nekogas :) porano ili podocna
     
  10. Vinyl

    Vinyl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2019
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски
    И јас така праев тест пред да ми касни, испадна негативен, и тоа само неколку дена пред… после тоа сабајлето кога требаше да добијам напраив тест- линиите беа жар црвени. Така што.. не правете пред време да се разочарувате…
     
    На Bubish26 и girl2 им се допаѓа ова.
  11. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Eve jas vcera praev negativen .. znaci den pred da dobijam .. ..
    Deneska trebase da dojdi ama nema nishto (fingers):D se nadevam nema ni da mi dojdi ... a mozebi e rano ke dojdi prikvecer ili utre :|:( ostanva da vidime ...
     
    На Vinyl и Bubish26 им се допаѓа ова.
  12. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    A i osekam nekoi blagi peckanja na predelot kaj jajnicite vo desniot poketo osekam leviot ne bas tolku .. ama od mens... nishto :D a i bradavicite me bolat ..itoa desnata mnoguu e osetliva na dopir a levata ne bas tolku ... ...
     
    На Vinyl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Srcki bev vo vc pred eden cas ... imav nekoj bolki mali ali neugodni .. isto psekav deka mi teci nesto ahh si rekov razocarvanje mi dojde ... odam u vc ... se brisam .. isto kako na 23ti so mi se pojavi samo ovoj pat bea dva mali tockicki krv i kako da se razlizguvase 3dnata kako konce bese ama ne se upivase na toaletnata kako ligava krv ali vkraj malku krv bukvalno zrno oriz na pola i sega bas ojdov pak se brisam nema nishto so bi mozelo dae (fingers):*:*:P
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.996
    Допаѓања:
    75.740
    Пол:
    Женски
    Премногу се оптеретуваш.. Се може да е, може и да е бременост, може и да ти пробива мензис. Мене овој последниот мензис 5 дена ми доцнеше и 5 дена имав по една точка цел ден само на улошка, грчеви бодежи и мислев е бременост, направив тест, негативен. Добив после 5 дена мачење да пробие... Дај боже да е бременост кај тебе, чекај да доцни 2 дена бар и направи тест. Симптомите на бременост и на добивање знаат да се слични.
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Fala vi na site za poddrskata svesna sum deka se napnuvam i sebesi i drugite okolu mene ama ete netrpelivost deneska trebase dami dojdi nishto i pusta zelba ali zdravje i da nema nishto ne e kraj na svet .. ke bidi se vo svoe vreme ama mn sakam :D:D falavi uste ednas tuka se osekam slobodno i zato bukvalno sekoja promena ja pisuvam :?: im boring i knowww .. i knoww.... :P love you all
     
  16. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.764
    Допаѓања:
    3.265
    Пол:
    Женски
    Најверојатно ти пробива според температурата и тестот. Денес мереше?
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. girl2

    girl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Jas neznam bas kako odi toa so temperaturata .. i ne gledam tolku na toa .. prege mi bese 36'6..
     
  18. MinnieM

    MinnieM Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2018
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    2.887
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите, 28 ден од циклус денес осеќам тежина во градите ми смета градник, имам повремено грчеви во долниот дел на стомакот, поспана сум, немам апетит, често мокрам.. мислам дека ги имам сите симптоми на бременост :D за 3 дена треба да добијам, имавме незаштитени односи со сопругот сакаме второ бебенце, не се оптеретувам ќе почекам за тест да не се разочарам пред време :) ако не бидне овој, здравје следниот месец.
     
    На sheis, Isabel, Sofi.ja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.301
    Допаѓања:
    22.881
    Пол:
    Женски
    Исто треба за 3 дена да не добијам :D(fingers) првата бременост немав симптоми, никогаш не сум имала менструални болки или грчеви за време на овулации.. сега ми е исто како што опиша ти за тебе.
    Ајде можеби двете ќе си честитаме на исти ден :l:
     
    На Vinyl, Isabel, 1RedLipss и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. MinnieM

    MinnieM Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2018
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    2.887
    Пол:
    Женски
    Исто и јас прва бременост без симптоми, освен што ми каснеше и имав прелесна бременост. Сега ќе видиме што ќе излезе :D(fingers)
     
    На Campanula му/ѝ се допаѓа ова.